Dekoracje i atrakcje czyli jak zorganizować urodziny?

Mamy już plan, motyw przewodni i zaproszenia DIY, czas na dekoracje i atrakcje.

Jak wiecie, zdecydowaliśmy się na motyw safari.

Czego potrzebowaliśmy?

 

1. Zastawy stołowej

Z uwagi na bezpieczeństwo Dzieci wybraliśmy papierowe talerzyki, kubeczki i słomeczki, do kompletu dobraliśmy papierowe serwetki i czapeczki i trąbki.

 

jak zorganizować urodziny dziecka safari zoo

 

 

2. Dekoracji

Taka zastawa stołowa jest dekoracją samą w sobie, dodatkowo zdecydowaliśmy się na „papierowy obrus”, który zrobiłam z brązowego papieru do pakowania paczek, kupionego na poczcie, na girlandy ze zwierzętami z tego samego sklepu co zastawa stołowa oraz na balony z helem, o których za moment. Za słodkim stołem powiesiłam banner z napisem „1 urodziny”, który w związku z brakiem czasu zamiast sama zaprojektować zdecydowałam się zakupić w wersji gotowej do samodzielnego wydruku.

jak zorganizować urodziny dziecka safari zoo

 

 

3. Atrakcji

Na naszym przyjęciu były Dzieci w bardzo różnych grupach wiekowych: 1, 3 i 5 lat. Dla dzieci w takim wieku trudno było nam wymyślić atrakcje, które zajęłyby jednocześnie wszystkie z nich. Postanowiliśmy więc połączyć urodzinową atrakcję z podziękowaniem dla naszych kochanych Małych Gości, więc każdy z nich na wejściu otrzymał od nas wypełniony helem foliowy balon z motywem, który bardzo lubi jak Kucyk Pony, Hello Kitty czy Angry Birds. I wiecie co? To był strzał w 10! Przy okazji powiem Wam, że nigdy nie przypuszczałam, że te balony są takie trwałe i zniosą skakanie, kładzenie się na nich i takie tam, i to przez całe popołudnie. Dzieci miały fantastyczną zabawę, którą zabrały do domu. A 3 balony udekorowały nasz słodki stół, stawiając kropkę nad „i”. Za balonami do kupienia rozglądaliśmy się już od dawna i okazało się, że najtańszą i najwygodniejszą opcją jest zakupienie osobno balonów i osobno butli z helem. Dodatkowo dla Dzieci od 3 lat mieliśmy planszę safari z naklejkami zwierzątek do uzupełnienia.

 

2015-09-26-1-Urodziny-Mikusia-7668

 

 

4. Tortu i słodkości

Oczywiście gwóźdź programu czyli tort nie mógł nie odzwierciedlać całego przyjęcia będąc przy okazji piękną dekoracją, ale o nim więcej przeczytacie w kolejnym poście z serii jak zorganizować urodziny – o urodzinowym menu.

 

 

A oto efekt końcowy. I wiecie co? Już nie mogę doczekać się drugich urodzin!

2015-09-26-1-Urodziny-Mikusia-7680 1 urodziny safari 1 urodziny safari 1 urodziny safari 1 urodziny safari 1 urodziny safari 1 urodziny safari

12 komentarzy
Zostaw komentarz:

  • 21.05.2020

    Bardzo ładnie to wszystko wyszło

  • Iza
    Odpowiedz
    05.07.2019

    Wszystko jak dla mnie rewelacja, pięknie ozdobione, przygotowane, jestem pod wrażeniem. Sama bym nie wpadła na takie pomysły, ale zaczęrpnę trochę inspiracji 🙂 pod koniec lipca syn ma urodziny i organizujemy w plenerze- w ogrodzie. już nawet znalazłam gdzie mogę wynająć dmuchany zamek do skakania. Ale jeszcze pomyślę nad innymi atrakcjami.

  • OLA
    Odpowiedz
    03.07.2019

    Dzień dobry. Chciałabym zapytać się z jakiej strony Panu korzystała podczas tworzenia dekoracji? Gdzie można zamówić baner?

  • Zuzanna Stec
    Odpowiedz
    14.05.2018

    Przepięknie to wygląda! Myślę, że u mnie też sprawdzą się balony, ale też fontanna czekolady zrobiłaby furorę. 😀

  • 14.10.2015

    naprawdę pieknie to przygotowalaś, gratuluję 🙂

  • cosmomama
    Odpowiedz
    29.09.2015

    A atrakcje dla dorosłych? 😉 Świetny pomysł z tymi balonami. I wiesz co? Już się nie mogę doczekać co wymyślisz na drugie urodziny 😉

    • 30.09.2015

      Dorośli mieli jako atrakcję gonić za swoimi dziećmi 😉 i stolik słonych przekąsek

  • Paula
    Odpowiedz
    29.09.2015

    Agnieszko, dziękuję za ten wpis! Dzięki Tobie trafiłam na sklep congee i już mam w koszyku ogromne zamówienie 🙂
    Szkoda, że w ramach współpracy nie masz jakieś rabatu dla czytelników 😉
    Możesz powiedzieć, jaką butlę zamówiliście i na ile balonów starczyło? Chciałabym kilka dużych balonów foliowych i nie wiem, czy brać osobno butlę czy jednak z usługą helowania. Orientowałam się w cenie napełnienia balonów w okolicy i wydaje mi się, że congee ma niski koszt nahelowania.
    Zamawiałaś kurierem? Wszystko przyszło tak jak miało być? Polecasz? :)))
    Ps. Zacieram łapki na post z menu. A sa sa sa 😀

    • 30.09.2015

      Cześć Paulo, nie współpracowałam ze sklepem Congee – znaleźliśmy ich w Internecie, ale zobaczę co da się zrobić w temacie rabatu 😉
      My kupiliśmy jedną butlę z helem i wystarczyła ona na:
      – wielki balon 1
      – wielki balon tygrys
      – wielki balon małpka
      – wielki balon Kucyk Pony
      – duży balon Hello Kitty
      – duży balon Furby
      – duży balon Angry Birds 1
      – duży balon Angry Birds 2
      – 6 zwykłych balony
      i jeszcze zostało.
      Balony te są tak skonstruowane, że można je w dowolnym momencie dopompować, a jaka frajda przy napełnianiu 😉 no i można sobie pogadać śmiesznym głosem 😉

    • Paula
      30.09.2015

      Źle to sformułowałam – nie, że już współpracowaliście, bo tego jestem pewna 🙂 Raczej na przyszłość – wiesz, dużo imprez przed Wami (i przed nami Czytelnikami ;)).
      Co do helu – bardzo dużo napełniliście! Butla rozumiem ta większa?
      Po ilu dniach były takie „flaczki”, że dopompowaliście?

    • 30.09.2015

      Ah tak to się źle zrozumiałyśmy 🙂 Jedynka, małpa i tygrys dalej wiszą pod sufitem i żadnego dopompowywania póki co nie potrzeba – pompowane były w sobotę rano 🙂 zwykle balony opadają po około 8 godzinach, a te rozdane… nie mam pojęcia 😉