1. Kalendarz 2022 z wpisanymi datami lub bez nich – do wyboru
Masz do wyboru kalendarz 2022 rok lub taki do samodzielnego wpisania dat – nawet, gdy zaczniesz pracować z nim później, nie zmarnujesz kartek!
Osobiście wybieram ten z datami – osiągam mój work-life balance planując nie tylko dni pracy, ale także dni wolne. Dlatego nie zostały w żaden sposób pominięte. Uważam, że nie da się wyznaczyć celu i dążyć do jego realizacji bez osadzenia do w czasie. Proponuję Ci kalendarz 2021 książkowy, gdyż według mnie dobry kalendarz to taki z datami – jak mój kalendarz 2022!
Oczywiście możesz rozpocząć prowadzenie Kalendarza 2022 w każdej chwili, dlatego przygotowałam też wersję do samodzielnego wpisania dat – w każdej chwili możesz zacząć organizować swoje życie!
2. Tygodniowy kalendarz z godzinami od 7 do 21, by łatwo zorganizować cały tydzień
Dla Twojej wygony po rozłożeniu kalendarza 2022 zobaczysz 7 dni na każdej rozkładówce, z oznaczonymi godzinami 7-21. Pozwala to jednym spojrzeniem dostrzec wszystkie zadania zaplanowane w tym tygodniu i dowolnie przepisywać je między kolejnymi dniami, jeśli to konieczne.
Takie rozwiązanie pozwala rozplanować zadania w czasie, zaznaczyć klamerką, ile czasu muszę lub chcę na nie przeznaczyć i zostawiam wolne miejsca na sytuacje nieprzewidziane.
Wystarczy przerzucić trzy kartki, by mieć ogląd na cały miesiąc. Prawda, że tak łatwiej?
U góry każdego dnia jest wolne okienko, byś mogła – tak jak ja – wpisywać w tym miejscu urodziny, rocznice, ważne wydarzenia kulturowe, projekty zawodowe czy święta w przedszkolu Twoich dzieci.
Kalendarz 2022 rok oczywiście ma już wpisane najważniejsze święta kościelne, narodowe i międzynarodowe.
3. Widok roczny i miesięczny kalendarza
Planner Na Dobry Dzień kalendarz 2022 daje Ci możliwość zaplanowania całego roku od ogółu do szczegółu. Zaczynasz od rocznego widoku kalendarza, przechodzisz następnie przez 12 widoków miesięcznych (wystarczy przerzucić 5 stron, by widzieć cały rok!) a później kalendarz tygodniowy. Takie rozwiązanie pozwoli Ci zaznaczyć czas potrzebny na zrealizowanie dużego projektu lub po prostu umiejscowienie urlopu w czasie.
4. Praktykowanie wdzięczności zmieniające życie
W życiu spotkało mnie wiele trudności, w czasie których nie wierzyłam, że nadejdzie dzień, w którym mój smutek się skończy, a ja znów zacznę się uśmiechać.
Praktykowanie wdzięczności to coś, co mnie uratowało i zmieniło moje życie. W kalendarzu 2021 każdego dnia jest miejsce, gdzie możesz wpisać 5 rzeczy, za które jesteś wdzięczna. Wykonanie tego ćwiczenia zajmuje każdego dnia tylko kilka minut, a wierz mi, że będziesz zaskoczona, jak dużo zmieni to w Twoim nastawieniu do życia i świata i relacjach z bliskimi.
Nie porównuj się z innymi, nie patrz nigdy na to, czego Ci brakuje – spójrz, jak wiele masz i bądź wdzięczna za to każdego dnia!
Nie zaczynaj dnia od przeglądania Instagrama i porównywania się do innych – weź do ręki Kalendarz 2021 Planner Na Dobry Dzień i wierz mi – wpisanie tych 5 rzeczy, za które jesteś wdzięczna pomoże Ci odnaleźć spokój wewnętrzny i sprawi, że zaczniesz cieszyć się z małych rzeczy!
5. Planowanie posiłków i liczenie ilości wypitej wody, by zadbać o swoje jutro
Zdarzyło Ci się pominąć posiłek? Bo mi bardzo często. Wypijasz codziennie niezbędne minimum – 2,5 l. płynów? By nad tym zapanować, w kalendarzu 2021 rok znajdziesz pola, gdzie możesz wpisać dzisiejsze posiłki i oznaczyć ilość wypitej wody.
6. Przydatne listy: pomysłów na prezenty, filmów do obejrzenia, książek do przeczytania i inne – jakie tylko są Ci potrzebne!
Gdy tylko usłyszysz, że ktoś z Twoich bliskich mówi o czymś, co by im się przydało, nie czekaj – zapisz to na liście pomysłów na prezent nim usłyszana nazwa perfum czy tytuł książki ucieknie Ci z głowy.
Ktoś polecił Ci dobry film lub ciekawą książkę, a później za nic nie możesz sobie przypomnieć ich tytułów? Teraz możesz zapisać je na specjalnie przygotowanych listach filmów/seriali do obejrzenia oraz książek do przeczytania. Zapisujesz te pozycje w telefonie? By mieć wszystko w jednym miejscu, przepisz je do Plannera!
Potrzebujesz innej listy? Żaden problem – w Plannerze znajdziesz dodatkowe strony, by stworzyć własne listy.
7. Zdrowie – byś nie zapomniała, jak ważna jest profilaktyka
Niezwykle ważne jest dbanie o zdrowie, zanim jeszcze konieczne będzie wdrożenie leczenia czy zabieg. Czy badasz się regularnie, monitorujesz swoje zdrowie i pamiętasz o przedłużaniu recept na przyjmowane leki? A może masz alergię na jakiś lek, nawet zapisałaś, na jaki, ale nie pamiętasz, gdzie to zapisałaś?
Jak często zdarzyło Ci się przypominać sobie, kiedy miałaś ostatnią cytologię czy mammografię?
Planner Na Dobry Dzień Kalendarz 2022 przychodzi z pomocą: zawiera część przeznaczoną na zdrowie, gdzie łatwo możesz prowadzić karty zdrowia dla całej rodziny ze wszystkimi potrzebnym informacjami jak alergie czy dawkowanie leków, a także zapisywać, jakie przeprowadziłaś badania profilaktyczne i jakie są ich wyniki. Zapisz tu koniecznie listę kontaktową Twoich lekarzy i leki, jaki przyjmujesz. Znajdziesz tu też stronę z kalendarzykiem miesiączkowym!
Dzięki kalendarzowi 2022 Plannerowi na dobry dzień wszystkie książeczki zdrowia Twojej rodziny możesz mieć w jednym miejscu! Na końcu Plannera znajdziesz też praktyczną kieszonkę, która idealnie sprawdzi się, by włożyć do niej wyniki badań czy receptę.
8. Karty motywacji – wyznacz sobie cel i się nie poddawaj!
Brałaś udział w wyzwaniu #NieCzekamDziałam? Z pewnością pamiętasz kartę dobrych nawyków i monitorowania postępów. Teraz możesz do tego wrócić i mieć pod ręką: w kalendarzu znajdziesz karty motywacji – 12, do obserwowania postępów cały rok.
9. Planowanie wydatków, ale też oszczędności
Jak oszczędzać? To pytanie zadaje sobie wiele z nas. Oszczędności, tak jak wydatki, trzeba umieć zaplanować – a miejsce na to znajdziesz w kalendarzu 2022. Jest tu tabelka na Twoje stałe opłaty miesięczne i miejsce na wpisanie terminów ich płatności.
10. Notatki
Ostatnie strony kalendarza 2022 książkowego, czyli Plannera Na Dobry Dzień, to duuuużo strona na notatki. Wygodne szerokie linie pomogą Ci czytelnie zapisać notatki z rozmów, spotkań czy wykładów, gdy akurat zapomniałaś zeszytu.