Kids Kargo Duellette BS Combi czyli wózek rok po roku

wózek rok po roku kids kargo

Wózek Kids Kargo Duellette BS Combi „21” to wózek podwójny, skompletowany jako wózek dla dzieci rok po roku – w zestawie znajduje się bowiem siedzisko spacerowe dla starszego dziecka oraz gondolka, którą można zmienić w drugie siedzisko spacerowe dla młodszego dziecka. Co bardzo ważne, podwójne wózki KIDS KARGO sprzedawane są także w zestawach jako wózki dla bliźniaków. Jak wózek Kids Kargo dla dzieci rok po roku sprawdził się u nas podczas dwumiesięcznego testu?

 

Wózek podwójny dla dzieci rok po roku mieliśmy przyjemność testować codziennie przez dwa miesiące – żadne tam wyjście do lasu na 15 minut na zrobienie ładnych zdjęć. Testowaliśmy wózek podczas codziennych spacerów, odprowadzając jedno dziecko do przedszkola, na rodzinnych wakacjach czy niedzielnych dalszych spacerach i małych wycieczkach. W tym czasie oczywiście sprawdziliśmy jak w praktyce udaje się spakować wózek do samochodu. Jak się sprawdził w naszej rodzinie?

Kids Kargo Duellette BS Combi

 

Wózek podwójny Kids Kargo Duellette BS Combi „21” nie jest pierwszym wózkiem podwójnym, jaki miałam przyjemność testować. Znałam więc podstawowe różnice w prowadzeniu wózka pojedynczego i podwójnego, szczególnie z tak dużymi dziećmi jak moje – czyli 1 i 4 latka. Dzięki temu prowadzenie wózka Kids Kargo Duellette BS Combi było dla mnie pozytywnym zaskoczeniem, w przeciwieństwie do mojego pierwszego w życiu spaceru z podwójnym wózkiem. Ale po kolei 🙂

 

Kids Kargo Duellette BS CombiKids Kargo Duellette BS Combi

 

Stelaż wózka i koła Kids Kargo Duellette BS Combi „21”

Stelaż wózka jest aluminiowy i sprawia wrażenie bardzo solidnego. Waży 11,5 kg – sporo, ale pamiętajmy, że musi udźwignąć i zapewnić bezpieczeństwo dwóch gondolek / siedzisk / fotelików samochodowych i dwójki dzieci. Zdziwiłabym się, gdyby ważył mniej.

wózek dla dwójki dzieci

 

 

Koła wózka są piankoweprzednie mniejsze, a tylne większe, ale naprawdę wystarczających rozmiarów. Na trudniejszym terenie czy „bujając” dziecko w wózku w przód i tył do snu można zablokować przednie koła i ułatwić sobie prowadzenie wózka. Dobrze sprawdzały się na nierównościach chodnika oraz na trawie czy piaszczystej drodze. Tylne koła posiadają błotniki – dzięki nim dziecko siedzące blisko kółek nie jest narażone na ewentualne chlapanie.

kids kargo koła piankowe

 

Koła łatwo się zdejmuje, dzięki czemu można zaoszczędzić w bagażniku sporo miejsca – a przyda się, bo przy dwójce dzieci mamy podwójne siedziska, gondolki czy siedzisko i gondolkę do spakowania. Również wspomniane błotni są „łatwozdjemowalne”.

 

Amortyzacja Kids Kargo Duellette BS Combi „21”

Koła w wózku są amortyzowane na obu osiach – załadowany dwójką dzieci wózek jedzie stabilnie i zapewnia im komfort. Wózek dla dwójki dzieci musi być zarówno bezpieczny, jak i komfortowy – i taki właśnie jest – nie ma mowy o żadnym „wytrzęsieniu” dziecka. Z uwagi na charakter wózka, z założenia nie jest to wózek na wycieczki po lesie, ale na te po piaszczystych drogach czy trawie sprawdza się bardzo dobrze.

najlepszy wózek rok po roku najtańszy wózek rok po roku najtańszy i najlepszy wózek rok po roku

 

 

A co z podbijaniem? Czytając moje wrażenia w tym temacie pamiętaj, że w chwili testu wózka moje dzieci ważyły łącznie przynajmniej 25 kilo – jeśli szukasz wózka dla Bliźniąt czy dla Dzieci rok po roku, to z taką wagą będziesz miała do czynienia pewnie dopiero po roku czy półtorej używania wózka, wcześniej będziesz miała zupełnie inny komfort z podbijania wózka. W zależności od konfiguracji gondolek/siedzisk, podbijanie wózka okazało się dla mnie często po prostu trudne – ale bardzo podobnie jest w naszym bliźniaczym wózku – pamiętajmy, że wózek podwójny prowadzi się nieco inaczej, a moje dzieci są dziś w takim wieku, w jakim wiele dzieci omija wózek z daleka – my akurat jesteśmy bardzo aktywną rodziną, spędzamy całe dnie poza domem, mieszkamy w dużym mieście i wózek jest dla naszych dzieci azylem, miejscem odpoczynku, jedzenia, a także zapewnia im niezbędne bezpieczeństwo, gdy wychodzę z nimi sama – nie ryzykuję wystawiania dwójki dzieci z samochodu i pójścia z nimi za rękę po ruchliwych ulicach Trójmiasta czy Warszawy, do parku czy placu zabaw bezpiecznie dojeżdżamy zawsze w wózku. Podwójny wózek to moje wybawienie, szczególnie, gdy z dziećmi jadę czy idę gdzieś sama.

 

Rączka Kids Kargo Duellette BS Combi „21”

Rączka w wózku jest bardzo długa = daleko odstawiona – dzięki temu nawet w takiej konfiguracji, w której gondolę umieścisz na dole, a spacerówkę u góry, będziesz mogła komfortowo spacerować. Choć zdjęcie tego nie oddaje – spacerując w takiej konfiguracji idzie mi się wygodniej niż z podwójnym wózkiem typu parasolka.

wóżek rok po roku gondola spacerówka

 

A jeśli uwielbiasz robić duże kroki, zawsze możesz zamontować wózek z gondolką na górze – teraz rama spacerówki jest na wysokości kolan i zupełnie nie przeszkadzała ani mi, ani mężowi.

rok po roku wózek

 

 

W najniższej pozycji rączka ma 89 cm, a w najwyższej 104 cm – ta spora regulacja pozwoli Ci dobrać optymalną wysokość do Twojego wzrostu oraz konfiguracji gondolek / siedzisk i dzieci, które akurat podróżują wózkiem.

 

Rączka ma bardzo fajną opcję, której nie spotkałam jeszcze w żadnym innym wózku – jest piankowa, ale posiada zapinany na zamek skórzany pokrowiec, dzięki czemu można powiedzieć, że ma swoje dwa życia, a w razie uszkodzenia skórzanego pokrowca można go po prostu zdjąć czy doszyć.

wózek kids kargo rok po roku skórzana rączka wózek rok po roku Kids Kargo

 

 

Hamulec Kids Kargo Duellette BS Combi „21”

Hamulec nożny to chyba jedyna rzecz, której nie polubiłam. Choć jest bardzo wygodny w zaciąganiu – wystarczy go nacisnąć stopą:

kids kargo wózek hamulec

 

 

…to aby go zwolnić należy podłożyć pod niego stopę – szczególnie latem jest to kłopotliwe:

wózek kids kargo hamulec

 

 

Kosz na zakupy – zapięcie, obciążenie

Przyzwyczajona do zamkniętego kosza na zakupy, przeżyłam absolutne zaskoczenie jak można być zachwyconym i zadowolonym z kosza otwartego! A w dodatku to najbardziej pojemny kosz jaki w życiu widziałam i jakoś nic z niego nie wypada! Fani cygańskiego trybu życia i zabierania ze sobą na włóczęgę połowy dobytku (a tak mniej więcej wygląda nasze życie z dwójką takich Maluchów) będą mu niezmiernie wdzięczni! Wkładałam tam kurtki całej rodziny w sklepie czy śpiworki do wózków na spacerze podczas niepewnej pogody. A zakupy w markecie? W końcu nie muszę ich robić na dwa wózki – dziecięcy i sklepowy. Rewelacja! Kosz na 5+.

 

 

Możliwe konfiguracje Kids Kargo Duellette BS Combi „21”

Na wózku, w zależności od wersji, możesz zamontować dwie gondole, dwa siedziska spacerowe, gondolę i siedzisko spacerowe, a każde z nich zastąpić fotelikiem samochodowym Kids Kargo lub Britax BabySafe (bez adapterów) lub innym z mocowaniem jak Maxi Cosi czy Cybex – za pomocą osobno sprzedawanych adapterów.

 

Do zestawu dołączone są także adaptery podnoszące wysokość gondoli czy siedziska, dzięki czemu możemy zachować większy dystans pomiędzy dolnym a górnym dzieckiem, czy też w wersji pojedynczej mieć dziecko w sam raz na wysokości stolika w restauracji.

kids kargo regulowana wysokość gondoli siedziska

 

 

No właśnie –  tego brakowało mi w typowym bliźniaczym wózku. Tutaj idąc na spacer tylko z jednym dzieckiem, możemy zamontować na stelażu tylko jedną gondolę czy jedno siedzisko i mamy fajny wózek pojedynczy.

kids kargo pojedynczy gondola

 

 

Uwielbiałam wykorzystywać tę funkcję odprowadzając Mikołaja do przedszkola – wtedy konfigurowałam wózek jako pojedynczy wózek spacerowy dla Maksia, a z Mikołajem szłam za rączkę – przedszkole mamy naprawdę blisko. Po odprowadzeniu miałam gotowy wózek na spacer z jednym dzieckiem. Dodatkowo, gdy starsze dziecko nie chce już jeździć w wózku, nie musimy wymieniać wózka na pojedynczy – wystarczy, że wpinamy w niego tylko jedno siedzisko i mamy wózek pojedynczy. Natomiast na miejsce mocowania drugiego siedziska czy gondoli nakładamy dołączone do stelaża ochraniacze na stałe.

 

Gdy zdarza mi się wyjść na spacer z moim wózkiem bliźniaczym z jednym dzieckiem, bo na przykład tylko taki mam w samochodzie, nie jest to już takie wygodne, choć rekompensuję to sobie dodatkowym miejscem na zakupy.

 

 

Budka

Budka, zarówno od gondoli, jak i od siedziska spacerowego, jest pokaźnych rozmiarów, a dodatkowo można ją jeszcze powiększyć. Posiada również funkcję, dzięki której można odpiąć wierzchni materiał i zapewnić Maluszkowi przewiew świeżego powietrza. Idealnie sprawdzi się latem, ale także zimą ochroni od słońca i deszczu czy śniegu.

Gondola

W naszym zestawie gondola ma funkcję przemiany na siedzisko spacerowe oraz siedzisko spacerowe czy wersja Kids Kargo Duellette BS Combi.

 

Gondola ma długość 82 cm czyli całkiem sporą, dłuższą niż w wózkach, które wybrałam dla moich dzieci, a szerokość 32 cm. W środku znajdują się dodatkowe pasy, które mogą być pomocne przy przenoszeniu Maluszka w gondoli.

gondola kids kargo kids kargo gondola pasy

 

Gondola magicznie – za pomocą kilku pasków i zapięć – zmienia się później w siedzisko spacerowe. Nie jest to trudne i zajmuje kilka minut.

 

wózek rok po rokurok po roku wózek kids kargo

 

 

Gondola posiada też pałąk – tak samo jak w przypadku rączki znajduje się na nim skórzany ochraniacz, który można odpiąć i pozostawić pałąk piankowy.

kids kargo gondola pałąk

 

 

Z gondoli można korzystać oczywiście także bez pałąka.

Wspomniana budka gondoli da wspaniały cień i zimą i latem, a także ochronę od słońca i deszczu.

kids kargo budka

 

 

Gondolka posiada także osłonkę na nóżki, którą można albo zapiąć na pałąku, albo zakryć gondolkę naprawdę bardzo wysoko, aby chroniła Maluszka od wiatru.

kids kargo osłonka na nóżki

 

 

Gondolę można zamontować na stelażu zarówno na dole, jak i na górze, zarówno przodem jak i tyłem. Wspaniale! Sama testowałam różne opcje i jestem pewna, że każdy rodzic z łatwością znajdzie tu swoją ulubioną konfigurację.

 

 

Siedzisko spacerowe Kids Kargo Duellette BS Combi „21”

Siedzisko spacerowe jednofunkcyjne (nie to powstałe z gondoli), podobnie do tego dwufunkcyjnego (powstałego z gondoli) są kubełkowe, średniej wielkości. Myślę, że do 98 cm wzrostu będzie nich dzieciom bardzo wygodnie, choć mój Mikołaj jest już wyższy, gdy miał ochotę odpocząć czy zdrzemnąć się na spacerze, również z przyjemnością z nich korzystał i to w kurtce zimowej.

 

Siedzisko jednofunkcyjne posiada regulowany podnóżek.

kids kargo regulowany podnóżekregulowany podnóżek kids kargo

 

 

a to powstałe z gondoli już nie.

rok po roku wózek najlepszy

 

 

Oba posiadają pałąki, wypinane z jednej strony lub całkowicie, oraz pięciopunktowe pasy bezpieczeństwa.

 

Siedziska spacerowe można ustawić w trzech pozycjach – siedzące, półleżącej i leżącej.

 

 

Kolorystyka

Stelaż jest aluminiowy – niemalowany zatem zarysowania nie są mu straszne. Dostępnych jest natomiast kilka kolorów tapicerek – ta szara skradła moje serce.

 

 

 

Składanie i rozmiar po złożeniu

Składając wózek dla dwójki dzieci zawsze mamy nieco więcej roboty – czy to jest to wózek typu parasolka, czy 3w1 tak jak ten. Siedziska / gondole wypinamy osobno, aby następnie złożyć stelaż, a być może zdjąć kółka, aby zaoszczędzić miejsce w przestrzeni bagażowej.

Samo składanie stelaża jest dość proste, ale wymaga nieco wprawy – jedyna ruchem ręki trzeba zwolnić blokadę i złożyć wózek.

 

 

Waga Kids Kargo Duellette BS Combi „21”

Wózek z dwoma siedziskami czy gondolą i siedziskiem waży 18,5 kg.

 

 

Akcesoria Kids Kargo Duellette BS Combi „21”

W zestawie są folie przeciwdeszczowe i moskitiery. Do dokupienia jest torba do wózka z podkładką do przekiwania w kolorze tapicerki wózka.

Kids Kargo Duallette BS Combi_akcesoria

Torba do wózka – cena ok. 110 zł. Wykonana z łatwego do czyszczenia materiału, z matą do przewijania w zestawie. Można ją zamontować na wszystkich wózkach Kids Kargo.

Śpiworek do wózka – cena ok. 120 zł.  Pasuje do wózki dziecięcych oraz do fotelików samochodowych.

Fotelik samochodowy – cena ok. 550 zł. Fotelik z wbudowaną osłoną. Dopasowany do wózków Kids Kargo.

Adaptery do fotelika – cena ok. 150 zł. Umożliwiają montaż fotelika do stelaża wózka. Adaptery są potrzebne do fotelików z innym z mocowaniem jak Maxi Cosi czy Cybex.

 

 

Ceny wózka Kids Kargo Duellette BS Combi „21”+ dodatki

Cena to ok. 2099 zł zależnie od aktualnej promocji i konfiguracji. Skórzana rączka to dopłata 140 zł. Dostawa wózka jest bezpłatna. Więcej aktualnych konfiguracji i cen znajdziesz na oficjalnym sklepie producenta tutaj.

Torba do wózka – cena ok. 110 zł.

Śpiworek do wózka – cena ok. 120 zł.

Fotelik samochodowy – cena ok. 550 zł.

Adaptery do fotelika – cena ok. 150 zł.

 

 

Podsumowanie

Gdy zostałam poproszona o przetestowanie wózka Kids Kargo Duellette BS Combi, sprawdziłam, czy będzie odpowiedni dla moich chłopców i… zapomniałam spojrzeć na jego cenę, którą sprawdziłam dopiero po pierwszym spacerze z dziećmi i byłam nią absolutnie zaskoczona – ten podwójny wózek na genialny stosunek jakości do ceny. Jestem pewna, że dobrze sprawdzi się w niejednej rodzinie 2+1 czy w wersji bliźniaczej.

Waga stelaża 11,5 kg
Waga stelaża z siedzeniami 18,5 kg
Wymiary rączki 95 cm – 105 cm
wymiary wewnętrzne gondoli 82 cm x 32 cm
Wymiary stelaża po rozłożeniu 88 cm (głębokość) x 109 cm (długość) x 65 cm (wysokość)
Wymiary złożonego stelaża 41 cm (głębokość) x 99 cm (długość) x 65 cm (szerokość)
Wymiary wewnętrzne siedziska przekształcanego z gondoli głębokość 25 cm x szerokość 30 cm x wysokość oparcia 42 cm x długość podnóżka 17 cm
Regulacja siedzenia Tak, trzystopniowa
Kosz na zakupy Tak, bardzo pojemny
19 komentarzy
Zostaw komentarz:

 • 22.06.2020

  Wózek świetny! Czekamy na nowe wpisy, może coś z letniej kolekcji?

 • 01.06.2020

  mnie przeraża wydawanie kilka tysięcy na wózek. Może jakiś używany będzie dobry

  • Agnieszka Kudela
   01.06.2020

   Oczywiście! Używany to też superopcja – często można znaleźć takie w naprawdę dobrym stanie!

 • 30.10.2019

  Jejku, cudną masz tę sukienkę 🙂 Wyglądasz olśniewająco! 🙂

 • Natka
  Odpowiedz
  11.09.2019

  Ja ostatecznie postawiłam na zakup baby joggera, bo akurat znalazłam fajną promocję w sklepie Tosia, jednak ten powyższy naprawdę śliczny! Bardzo wyczerpujący wpis! Dzięki niemu odkryłam nawet kilka opcji we własnym wózku 😉

 • 25.06.2019

  Niektóre wózki naprawdę pięknie prezentują

 • 19.04.2019

  Naprawdę dobrze prezentuje się ten wieszak w sypialni, szczególnie, że komponuje się z wystrojem pomieszczenia oraz pomimo, że wszystko jest na widoku to nie ma tam bałaganu. Sama na razie jestem na etapie tworzenia swojej szafy kapsułowej,zainteresowałam się tematem dobre kilka miesięcy temu, jednak nadal mam problemy z ogarnięciem ubrań i butów, których mam bardzo dużo. Wiele z nich już wyrzuciłam i oddałam, jednak nadal mam tego w szafie sporo….

  Staram się jednak nie kupować na promocjach albo jak coś po prostu wpadnie mi w oko ale zwracać wiekszą uwagę na jakość kupowanych rzeczy. Tak aby wystarczyły na dłużej.

 • 31.03.2019

  Zastanawiałam się nad zakupem tego wózka, dziękuję bardzo za obszerny opis

 • 30.03.2019

  Ale genialna jest ta bryka 🙂

  Blog modowy

 • 21.03.2019

  Co prawda nie mam jeszcze swoich dzieci, ale zawsze jak widzę takie wózki to mówię „wow jaki super wózek” 😀 Ale jedno jest pewne, jeśli moje dzieci będą w takim wieku, w którym przyda się taki wózek to na pewno kupie 🙂 Super sprawa 🙂

 • Justyna
  Odpowiedz
  14.03.2019

  A mi od razu teren zdjęć podszedł 🙂 Byłam tam niedawno 🙂 Piękne miejsce chociaż woda w basenie trochę zimna ;)))

 • 08.03.2019

  Ten wózek musi być naprawdę wygodny! Niedługo na świecie pojawi się mój drugi synek, więc pewnie wybiorę ten wózek 🙂

 • Karcia
  Odpowiedz
  07.03.2019

  Ja właśnie teraz jestem na etapie szukania wózka podwójnego i właśnie się zastanawiam między tym a Zoom od ABC Design. Mam trochę dylemat.

 • 07.03.2019

  Świetny ten wózek! Mega dużo funkcji więc idealny jak dla mnie 😀

 • Asia
  Odpowiedz
  06.03.2019

  Wygląda super! <3 A nie kłócą się o to, który gdzie jedzie? 😀 Czy to jeszcze nie ten etap? 😀

 • Basia
  Odpowiedz
  06.03.2019

  Mnie urzekła Twoja kurtka <3 Piękna jest, nie mogę się napatrzeć 😀 Gdzie kupiłaś jeżeli można wiedzieć ? 🙂
  Tak tak… wiem, że nie na temat 😀 Ale sprawy wózkowe czekają mnie za parę lat najwcześniej 😉 Ale wózek wart zapamiętania 🙂 Pozdrawiam ciepło

 • AniaG
  Odpowiedz
  05.03.2019

  A jak z podbijaniem na kraweznik jesli mniejsza dziecko jest w spacerowce przodem do nas nisko a wieksze przodem do swiata wysoko? Nie jest ciezko? Wozek daje rade? I jak te kola piankowe sie spisuja? Nie robia halasu przy jezdzie po chodniku?

 • Agnieszka
  Odpowiedz
  05.03.2019

  super kurtko- płaszcz, gdzie go Pani kupiła ?