Dziś potrafię docenić…

the magic książka blog wdzięćzność

Nie potrafię się cieszyć ze wszystkich porażek czy trudności, ale potrafię je docenić…

Gdybym miała idealne warunki do dorastania, pewnie nie miałabym takiej motywacji do pracy.
Nie założyłabym własnej firmy w wieku 22 lat i nie zaczęła w pełni żyć swoim życiem.

Gdybym wyjechała w liceum na ten piekielnie drogi kurs językowy, pewnie na studiach nie zapisałabym się na kurs stacjonarny i nie wygrałabym konkursu na business plan, dzięki czemu mogłam rozwinąć pierwszy biznes.

Gdybym dostała się na farmację, pewnie nie wyjechałabym na wymianę studencką do Paryża.

Gdybym nie musiała zarobić na swoje utrzymanie w Paryżu, nie zostałabym Au Pair i nie poznałabym mojej Madame Chic. Nie nauczyłabym się tego, że szef ma zawsze rację i że drobiazgi takie jak haft na ręczniku potrafią uczynić dzień lepszym.

Gdyby nie choroba w naszej rodzinie, pewnie nie zmienilibyśmy naszego podejścia do zdrowia.

Gdybym nie straciła przyjaciół, pewnie nie doceniałabym tak bardzo tych, których mam teraz.

Gdyby mój chłopak nie odwołał randki tamtego dnia, na pewno nie pojechałabym ze znajomymi do kina i nie poznałabym mojego męża…

Gdybym…

To nie są przypadki. To znaki z Nieba, że w każdej sytuacji, nawet najbardziej niesprawiedliwej i trudnej można znaleźć dobro. Choć często wydaje nam się, że to niemożliwe, wystarczy spojrzeć na wszystko z dystansem, który czasami wyraża się odległością, a czasami upływającym czasem.

A Ty potrafisz docenić?

5 komentarzy
Zostaw komentarz:

 • 21.11.2015

  Piękny tekst! Przypomniał mi jedną z mądrych myśli, którą przeczytałam w „Ikhakimie” Jacka Walkiewicza „Nikt nie zna całego obrazu”. To co dziś nam się wydaje wielkim nieszczęściem, z biegiem czasu może okazać się, że wyszło nam to na dobre. A za jakiś czas sytuacja znów może się odmienić. Dlatego do oceny pewnych sytuacji lepiej nabrać dystansu.

  Choć są sytuację, gdy nie jest łatwo znaleźć takie gdyby…

  • 21.11.2015

   Wiem kochana, dlatego ja już nie szukam „gdyby” tylko wierzę głęboko, że tak jak pięknie to napisałaś „Nikt nie zna całego obrazu” i wiara w dobro, miłość i pozytywne myślenie mnie trzyma. Nie znałam tego cytatu, zapamiętam na zawsze. Dziękuję.

 • Ita
  Odpowiedz
  20.11.2015

  Masz rację, czas zacząć doceniać to co się ma i dostrzegać porażki jako przeznaczenie, oczywiście wszystko z głową… ; )

 • www.fashionable.com.pl
  Odpowiedz
  19.11.2015

  Każdy powinien sobie zrobić czasem takie „gdybym” ! Od razu świat jest piękniejszy. Ja też czasem sie nie zgadzam z czymś co sie dzieje w życiu, ale zawsze od razu myślę, że to może jest po coś. I bardzo często tak jest…

  • 20.11.2015

   Dokładnie! Mam tak samo 🙂