Jak ją zaciągnąć do domu?

jak przynieść choinkę do domu blog parentingowy

Trzy lata temu zrobiliśmy to na plecach, dwa lata temu autobusem, rok temu samochodem, ale pobrudziła nam całą podsufitkę, a szpilki na siedzeniach dawały o sobie znać jeszcze wiosną, ale w tym roku zrobiliśmy to idealnie!

I tak powstał krótki poradnik jak przytarmosić choinkę do domu!

1. Pieniek

Choinka mogła byś ścięta wiele dni a nawet tygodni przed Twoim zakupem, jej pieniek może być więc już naturalnie niedrożny lub słabo drożny i uniemożliwić choince pobieranie wody. Dlatego jak wybierzesz już tę jedyną poproś na stoisku o podcięcie pieńka.

jak przynieść choinkę do domu blog parentingowy

2. Strecz

To taka jakby folia spożywcza, tylko na dużo większej rolce, dużo dłuższa i bardziej wytrzymała. Sprawdza się idealnie do pakowania paczek, zawijania szklanych przedmiotów czy dekoracji wynoszonych na strych. Do kupienia w każdym markecie budowlanym. Warto mieć w domu.

Najprawdopodobniej zakupioną choinkę dostaniesz obwiązaną siatką, ale to nie sprawia, że nagle jest ona czysta a igły Cię nie kują i nie spadają, a szorowanie nią po tapicerce samochodu czy niesienie na kurtce pozostawi je bez szwanku. Więc taką choinkę w siatce idealnie jest obwinąć dokładnie streczem. Gdy Pan Choinkarz zobaczył nas z tym wynalazkiem zapowiedział, że za rok wprowadzi do obrotu sam!

jak przynieść choinkę do domu blog parentingowy

3. Sekator

Każdy facet o takim marzy, a każda z nas dość sceptycznie podchodzi do zakupu kolejnego nie wiadomo czego i po co. Jednak sekator warto mieć, aby przy oporządzaniu choinki nożem czy nożyczkami nie obciąć sobie palca. Sekator pozwoli przyciąć niepotrzebne, nawet grube gałęzie jedną ręką. Jeśli jeszcze nie posiadacie, podobnie jak prezentu na Święta dla faceta to kupcie sekator i już macie jedno i drugie.

jak przynieść choinkę do domu blog parentingowy

Oto ona, zupełnie naga, piękna, choć nieidealna. Dokładnie tak jak Ty i ja.

choinka blog parentingowy

A Wy jak zazwyczaj przynosicie choinki do domu?

Subscribe
Powiadom o
guest
7 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments