Kalendarz Na Dobry Dzień – Planer 2019 do druku za darmo

Roczny kalendarz planner do druku widok tygodniowy

Zgodnie z obietnicą składam na Wasze ręce (czytaj na Wasze drukarki), kalendarz / planner na 2019 do samodzielnego wydruku. Kalendarz jest bezpłatny, a pliki do pobrania są przygotowane tak, aby wydrukować je dwustronnie w formacie A4 wg poniższej instrukcji, a później przeciąć na pół do formatu A5, złożyć, wpiąć do segregatora  i cieszyć się własnym kalendarzem zrobionym przez siebie!

Zalety kalendarza

 • kalendarz jest od stycznia 2019 do końca stycznia 2020, dzięki czemu pod koniec roku nie musisz się martwić, że nie masz gdzie notować zadań na początek kolejnego roku
 • kalendarz ma widok tygodniowy – dzięki temu patrzysz na tydzień jak na całość, możesz płynnie przenosić zadania pomiędzy dniami i nie musisz przewracać 4 kartek aby zaplanować efektywnie i równomiernie tych 7 dni
 • pod datą i nazwą dnia znajduje się pole na priorytety dnia – bez tych zdań dzień się nie uda!
 • godziny od 7 do 20
 • miejsce na zapisywanie codziennego jadłospisu – idealne narzędzie do monitorowania postępów diety czy sprawdzania zdrowych nawyków
 • miejsce do zapisywania codziennie 5 rzeczy, za które jesteś wdzięczna – mój przepis na podniesienie się z życiowych kryzysów i więcej różowego koloru w życiu na co dzień

Co potrzebujesz?

 • 30 kartek papieru A4 – najlepiej dobrej jakości 80 g (standardowy papier) jest wystarczający, ale jak wolisz grubszy papier to będzie bardziej elegancko, ale też grubiej. Na papierze 80 g kalendarz ma grubość ok 1.5 cm.
 • drukarkę – może być atrament lub laser i nie musi posiadać funkcji duplex czyli odwracania kartek (oczywiście jeśli Twoja maszyna taką ma to będzie Ci nieco łatwiej o czym w dalszej części).
 • gilotynę lub dobre nożyczki – jak już Wam wspominałam drukujemy A4, a kalendarz jest A5, zatem trzeba przeciąć kartki w połowie po wydruku. Oczywiście można użyć nożyczek lub noża do tapet, szkła i linijki – wymaga to nieco więcej czasu i staranności niż ciachnięcie gilotynką, ale też można.
 • dziurkacz – choć technika spięcia jest dowolna ja sugeruję przedziurkować i włożyć do segregatora A5. Dobrym rozwiązaniem jest opcja segregatora na 4 dziurki, ale wymaga „poważniejszego” sprzętu. U mnie najlepiej sprawdził się dziurkacz, który używamy do dziurkowania materiałów szkoleniowych na kurs wedding plannera, który prowadzę – to poczwórny dziurkach uniwersalny i każdą dziurkę można przesuwać w lewo/prawo uzyskując dziurki zarówno dla A4 jak i A5, polecam fankom domowej dokumentacji.
 • segregator lub inna okładka – poszukaj w sklepach papierniczych lub na Allegro. Ja zakpiłam na ten rok taką.
  Zdradzę, że i w temacie okładek szykuję dla Ciebie coś pięknego!

 

Alternatywna opcja

Jeśli nie jesteś fanką domowego drukowania, Twoja drukarka płata figle, albo zasechł w niej tusz, kalendarz możesz wydrukować i od razu zbindować za kilkanaście złotych w każdym centrum kopiowania czy drukarni.

 

Ile trwa wydruk kalendarza?

Sam czas wydruku oczywiście zależy to od drukarki, ale bardziej czasochłonne będzie cięcie niż drukowanie. Samo dziurkowanie zależy od naszego sprzętu – pamiętaj, zarówno i gilotyna jak i dziurkacz będą w stanie „chwycić” tylko kilka kartek naraz. U mnie było to:

 • gilotyna: 5 kartek max
 • dziurkacz: 10 kartek max

 

Ile to kosztuje?

Projekt kalendarza udostępniam Ci za darmo -n zaprojektowałam go dla siebie i będzie mi ogromnie miło wiedząc, że komuś mój kalendarz pomoże pomógł się lepiej zorganizować.

 • Projekt do pobrania: 0 zł
 • Okładka: od 10 zł
 • Kartki: ~1 zł
 • Tusz/toner: niepoliczalne, ale bliskie 0 zł 😉

 

Kalendarz 2019 do pobrania

Kalendarz na dobry dzień podzieliłam na 2 wersje:

 

 • Wersja 1: Posiadam drukarkę z funkcja duplex (odwracanie automatyczne kartek)
  • PDF do pobrania – obie strony czyli przód i tył są jedna za drugą
  • Instrukcja: Przy drukowaniu w panelu wybierasz opcję „druk dwustronny” lub „duplex automatyczny” , puszczasz plik na drukarkę i idziesz zrobić kawę 😉

 

 • Wersja 2: Posiada standardowa drukarkę bez duplexu
  • PDF do pobrania Przód
  • PDF do dobrania Tył
  • Instrukcja: Drukujesz najpierw plik „Przód” a następnie upewniasz się, że kartki, które wyszły są tak posortowane, że jak odwrócisz je na drugą stronę to:
   1. drukowanie rozpocznie się na stronie niezadrukowanej;
   2. drukowanie rozpocznie się od kartki, która jest pierwsza.
    Oba te tematy zależą zawsze od modelu drukarki i tego jak rozwiązany jest podajnik kartek. Przyznam, ze mi nie raz zdarzyła się  pomyłka…

Lifehack, który może przydać się też na później: jeśli na wydruku okaże się, ze czcionka nie jest tak jak widoku, zaznacz opcję „drukuj jako obraz”:

 

W efekcie drukowania powinnaś mieć plik 30 kartek zadrukowanych z obu stron przy czym ostatnia zawiera widok środkowego tygodnia w roku czyli:

OK mam wydrukowane, ale co z tym zrobić dalej?

Po zadrukowaniu obu stron wg powyższej instrukcji całą kupkę 30 kartek należy przeciąć i złożyć na pół. Jako, że gilotyna nie da rady przeciąć wszystkich naraz, ważne jest, aby kartek na tym etapie nie pomieszać. Jeśli wszystko zrobione jest prawidłowo to po złożeniu obu kupek kartek A5 (front okładki zostawiamy na zewnątrz i składamy jak byśmy zamykali książkę w połowie jej czytania), powstaje nam nasz  kalendarz. Na wielu etapach może się wydawać to nieco dziwne i magiczne „jak się się wszystko złoży w całość”, ale radość i satysfakcja jak się uda są na prawdę wielkie 🙂

 

Mam nadzieję, że Wasze wydruki pójdą gładko, a Wy podzielicie się doświadczeniem w komentarzu lub zdjęciem na Instagramie. Wrzucając zdjęcia swojego DYI nie zapomnij otagować zdjęć #kalendarznadobrydzien – abym mogła Cię łatwo znaleźć 🙂

 

Ten kalendarz to dopiero początek – tworzenie narzędzi do planowania pokochałam, a fantastyczny feedback od Was dodał mi skrzydeł tak, że to dopiero początek! Jeśli chcesz otrzymać informacje o kolejnych narzędziach do planowania i organizacji zbalansowanego życia, które możesz pobrać za darmo, zapisz się na ten newsletter:

 

[mailerlite_form form_id=3]

Loading comments...