Kolorowe etykiety samoprzylepne czyli przepis na organizację biura – DIY czyli zrób to sam

Prawie każdy z nas ma w swoim miejscu pracy segregatory, pudełka i innego rodzaju pojemniki do przechowywania. Kluczem do dobrej organizacji jest oczywiście dobra segregacja materiałów i ich opis, a do tego idealnie przydadzą nam się samoprzylepne etykiety. Dodatkowo dlaczego nie zaprojektować ich samemu, aby podkreślały charakter naszego wnętrza?

Podczas urządzania biura, które pokazałam Wam w zeszłym miesiącu, postanowiłam nadać moim segregatorom odpowiedni charakter.
Przygotowałam więc samoprzylepne etykiety, w barwach mojej firmy.

Czego potrzebowałam?

– samoprzylepnych etykiet – zdecydowałam się na 10 etykiet na kartce A4, do kupienia w sklepie papierniczym
– komputerowego programu graficznego, np. darmowego GIMPa lub zwykłego programu do pisania jak Word lub jego darmowy odpowiednik Libre Office
– drukarki

1. W programie graficznym lub w zwykłym Word’zie czy darmowym jego odpowiedniku jak Libre Office podziel kartkę a4 na 10 jednakowych pól – stworzysz granice samoprzylepnych karteczek (w programie do pisania najprościej będzie jeśli stworzysz tabelę)

2. Ze strony z darmowymi grafikami pobierz wybraną przez siebie ramkę
3. W każdy z 10 prostokącików, odpowiadających samoprzylepnej etykiecie wklej obraz ramki, a w środku wpisz tekst, który wydrukujesz jako gotowa etykietę

4. Wydrukuj, naklej i gotowe!

organizacja biura printable do druku
organizacja biura

 

Mi bardzo się podobają, a Tobie?

Loading comments...