Jakie lampy do biura wybrać?

lampy do biura

Jakie lampy do biura wybrać to pytanie, które zajmowało mi głowę przez ostatnie miesiące. Urządzanie mojego nowego biura wedding plannera sprawia mi olbrzymią przyjemność – to proces, a ja staram się, aby każda z decyzji była dobrze przemyślana i służyła mi przez wiele lat – w końcu to moje pierwsze biuro „na swoim” a nie na wynajętym i mam nadzieję, zostanę tu na wiele, wiele lat – szczególnie, że z okien widzę morze i mieszkam tak blisko, ze do pracy mogę chodzić spacerem…

 

Długo się zastanawiałam nad złotymi elementami w moim wnętrzu…

 

W biżuterii od dziecka stawiałam na srebro. Czuję się „Królewną Śnieżką” – nie mylić z królową Lodu – i uważam, że czyste, chłodne barwy lepiej pasują do mojego typu urody. Miałam za sobą okresy, gdy przepraszałam się ze złotem, ale nigdy nie trwało to dłużej niż sezon… Próbowałam też łączyć srebro ze złotem w szafie, ale czułam się dość niedbale – choć u kogoś innych mi to połączenie zupełnie nie przeszkadza, a wręcz ciekawi, u siebie stawiam na srebrny minimalizm.

 

Również dlatego zawsze wybierałam srebrne elementy do moich wnętrz, a w biurze widać je w dodatkach, stelażu krzesła czy ozdobnych nogach biurka.

 

Gdy urządzałam tę przestrzeń i zaczęłam wybierać lampy do biura, absolutnie przepadłam za tymi w złocie… jest cieplejsze w odbiorze, a i mnie barwy neutralne w kierunku ciepłych w moim otoczeniu nastrajają ostatnio nieco pozytywniej i wśród nich wyraźnie lepiej się czuję. Sama na pewno dobrze wiesz, jak wielkie znaczenie na Twoje samopoczucie ma otoczenie, w  którym większość dnia przebywasz.

 

Zdecydowałam się więc połączyć srebrne elementy, które już mam, ze złotymi, które wprowadziłam – i jestem tym połączeniem zachwycona!

 

lampy do biura inspiracje

 

Moje wnętrze jest minimalistyczne – jest tu tylko kilka mebli, ściany zdobi sztukateria, nie ma i raczej nie będzie tu obrazów. Tym bardziej awangardowe połączenie złota ze srebrem nie tylko nie razi po oczach, ale wręcz świetnie ze sobą współgra i wpisuje się w ten nurt „surowości” mojego biura.

 

jakie wybrać lampy do biura

 

Lampy do biura

Bardzo podoba mi się styl skandynawski lub wprowadzanie jego elementów we wnętrzach. Poszukując lamp do biura, zdecydowaliśmy się na lampy skandynawskiej firmy Markslöjd, które idealnie wpisują się w nieco surowy styl naszego biura.

 

 

Lampa nad biurkiem

To lampa Capital w kolorze złotym marki Markslöjd. Jest prosta i ponadczasowa. Nietypowe, starodawne żarówki odmieniają jej formę, dzięki czemu idealnie łączą moje kobiece biuro z pozostałymi, bardziej industrialnymi pomieszczeniami biura.

 

Moje wnętrze jest dosyć małe i nie jest wysokie. Gdybyśmy powiesili żyrandol na środku pomieszczenia, istniało ryzyko, że odwiedzający nas klienci i goście, a także współpracownicy, uderzaliby w niego głową. Zdecydowaliśmy, że powiesimy lampę nad biurkiem – na pewno jest bezpieczniej, a mi pozwoliło przemycić tak dużą lampę w niewielkim pomieszczeniu.

 

jakie lampy do biura wybrać

lampy do biura pomysły

lampy do biura pomysł

 

Lampa w wnęce

Druga lampa miała być  założenia elementem dekoracyjnym nad kanapą. Kanapy wciąż nie mam, bo jeszcze nie znalazłam idealnej na szerokość zaledwie 164 cm, ale złota lampa Land marki Markslöjd już wisi, a przestrzeń do spotkań wypełniają dwa piękne fotele. Dzięki umiejscowieniu nikt się w nią nie uderzy, a pięknie wypełnia przestrzeń. Mogłabym postawić lampę stojącą, ale wtedy zabrałabym sobie część podłogi, której przecież nie mam za wiele. Niewielka wisząca lampa jest idealnym wyjściem z sytuacji.

 

modne lampy do biura

lampy do biura jakie wybrać

 

W moim biurze Konsultanta Ślubnego jest jeszcze sporo do zrobienia – nie mam rolet, parapetów, ani listew, za burkiem ma też stanąć zabudowa. Cieszę się, że przynajmniej udało mi się wybrać piękne lampy do biura! Odkąd zawisły – przestałam zauważać, że czegokolwiek tu jeszcze brakuje. Resztę pokażę Ci w ramach kolejnych etapów prac.

 

jakie lampy do biura

 

Bardzo podoba mi się moje nowe biuro i nie mogę się doczekać, kiedy będę mogła swobodnie przyjmować w nim gości! A jak Tobie się podoba?

Loading comments...