Urodziny z motywem… Myszka Miki

urodziny myszka miki

Wybór urodzinowego motywu przewodniego dla rocznego Maluszka był dla nas pewnym wyzwaniem, gdyż nasz Synek nie miał jeszcze sprecyzowanych zainteresowań, natomiast z drugimi urodzinami wybór był bardzo prosty – pomiędzy Świnką Peppą i Myszką Miki. Z uwagi na zbieżność imion, to Myszka Miki skradła tym razem nasze serca.

Menu

Niezmiennie wychodzimy z założenia, że Urodziny Dziecka powinny być czasem spędzonym wspólnie, a nie osobno, czyli z Mamą siedzącą cały dzień w kuchni. Na naszym przyjęciu było 15 osób, przygotowanie obiadu dla takiej liczby osób to duże wyzwanie organizacyjne i przede wszystkim ogromnie czasochłonne, dlatego nasze urodziny już drugi rok z rzędu mają formę słodkiego poczęstunku w porze poobiadowej i podrzemkowej.


Urodzinowy tort
to chyba podstawa urodzinowego menu. Z uwagi na brak talentu kulinarnego, zdecydowałam się powierzyć jego wykonanie profesjonalistom. Postawiliśmy na tort o lekkim owocowym smaku, zrezygnowaliśmy z kremu na rzecz owocowego nadzienia, a tort został wykonany bez mleka, aby dzieci borykające się z alergią na białko mleka krowiego czy nietolerancją laktozy nie musiały z niego rezygnować.  Oczywiście nie mogło na nim zabraknąć motywu przewodniego, czyli samej Myszki Miki, który kryje się pod postacią kolorów, guzików i uszek.


Oprócz toru zaserwowaliśmy także babeczki z lekką pieczoną masą białkową zamiast mlecznej, które udekorowane czarnymi uszkami nawiązywały do naszej Myszki.

Na słodkim stole znalazł się także popcorn i żelki dla starszych Dzieci. Oprócz słodkiego stołu zorganizowaliśmy także kącik z przekąskami dla dorosłych – małe kanapeczki w formie finger food, kiełbaski i wybór serów idealnie się u nas sprawdza.

 

Dekoracje

Wybierając dekoracje, postawiłam na kolorowy papier do pakowania prezentów nawiązujący do Myszki Miki, czyli czerwony i czarny w białe grochy. Z czarnego papieru zrobiłam papierowy obrus na słodki stół, a w czerwony opakowałam pusty karton, dzięki czemu stworzyłam postument, na którym wyeksponowałam tort urodzinowy. Nad słodkim stołem zwieńczeniem dekoracji były lewitujące, ogromne czerwone balony wypełnione helem. Do tego popcorn w kolorowych pudełeczkach, czerwone słomki w szklaneczkach, talerzyki i serwetki z Myszką Miki i dekoracja słodkiego stołu gotowa.

 

Organizacja

W tym roku zdecydowaliśmy się na wydzielenie dwóch stref – dla dzieci i dla dorosłych. Dzieci posadziliśmy przy osobnym stole, zaraz niedaleko naszego, aby mieć wszystkie na oku, ale zapewniając też swobodną rozmowę dla każdej z grup wiekowych.

Podstawą dekoracji dziecięcego stolika były papierowe naczynia i balon z cyferką 2, miły akcent przypominający wszystkim, z jakiej okazji się spotykamy.Na każdego z gości czekały też myszkowe gadżety – uszka Myszki Miki lub Myszki Minnie.


Bardzo fajnie sprawdziły się też akcesoria do śmiesznych zdjęć – dla dużych i małych, choć chyba właśnie duzi mieli z nich większą radochę.


A to najważniejszy Bohater urodzinowego przyjęcia:
Wszystkiego najlepszego Synku!
Jeśli post Ci się spodobał, kliknij “Lubię to” lub “Udostępnij” i podziel się nim z innymi:

Subscribe
Powiadom o
guest
7 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments