Zabawki dla dwulatka

zabawki dla dwulatka polecane

..Zabawki dla dwulatka – klocki i puzzle, auta i traktory niewątpliwie mają wartość edukacyjną. Dziś przedstawiamy 5 najlepszych zabawek edukacyjnych dla dwulatka.

1. Drewniane puzzle Alfabet od HAPE

najlepsze zabawki edukacyjne dla dwulatka
zabawki dla dwulatka
zabawki edukacyjne dla dwulatka
najlepsze zabawki dla dwulatka
jakie są najlepsze zabawki dla dwulatka

Dzięki nim Mikołaj nauczył się tego, że przedmioty są trójwymiarowe, niesymetryczne, mają lustrzane odbicia i włożenie ich na właściwe miejsce nie jest take proste, jak w przypadku zwykłych płaskich, drewnianych puzzli z uchwytem. A co najlepsze – dzięki tym puzzlom Mikołaj, ku zdziwieniu całej rodziny i przedszkola, w wieku 2 lat i 2 miesięcy opanował cały alfabet! Nauczenie się go otworzyło nam źródło nieskończonej ilości zabaw w literki. Na spacerach bawimy się w szukanie literek (Mikuś sam wymyśla te zabawy), odczytujemy wspólnie tablice rejestracyjne, piszemy, rysujemy – literkowym zabawom nie ma końca! Znajomość alfabetu bardzo też pomaga nam w nauce mówienia.

Uzupełnieniem tej zabawki edukacyjnej dla dwulatka jest piękny, duży plakat z Alfabetem w pokoju Mikołaja. Pozwala mu utrwalać zdobytą wiedzę – Miki sam podchodzi do plakatu i z dumą prezentuje po kolei każdą literkę wszystkim zainteresowanym.

Powiem Wam więcej – gdyby nie te puzzle to założę się, że Miki by tego alfabetu jeszcze kilka lat nie znał, bo ja bym nie wpadła na to, aby go w tym wieku literek uczyć. A tak przy zabawie wyszła nam nauka, zupełnie naturalnie i „bezboleśnie”. Polecam ogromnie, bo to oznacza, że ta zabawka edukacyjna dla dwulatka całkowicie spełniła swoją rolę – bawi i uczy, zupełnie przy okazji.

Do kupienia w cenie około 46 zł, tutaj

2. Piramida od Djeco

fajna zabawka edukacyjna dla dwulatka
jakie wybrac zabawki edukacyjne dla dwulatka
zabawka dla dwulatka jaka wybrac
zabawki edukacyjne 2 lata
najfajniejsze zabawki dla dwulatka

To fajna, kontaktowa zabawa na dywanie dla całej rodziny. Oprócz rozwoju umiejętności motorycznych i koordynacji ruchowej dziecka ta zabawka edukacyjna uczy rozpoznawania zwierzątek, a w późniejszym okresie także liczenia – każda ściana pudełka to innego rodzaju obrazki. A gdy układanka ta kiedyś znudzi się naszemu Maluchowi, pudełka idealnie nadadzą się do przechowywania mniejszych zabawek i innych szpargałów.

Do kupienia w cenie około 65 zł, różne modele tutaj, nasz wzór tutaj

3. Słucham i uczę się mówić

jakie wybrac zabawki dla dwulatka
zabawki dla dwulatka chlopca
zabawki dla dwulatka jakie najlepsze
zabawki dla dwulatka co kupic

To seria zeszytów i płyt CD, które mają za zadanie pomoc w nauce mówienia, jednocześnie będąc fajną zabawką dla dwulatka. Zakupiliśmy pierwszy zestaw „Sylaby i rzeczowniki 1” i bardzo wszystkim nam się spodobał. Myślałam, że Mikołaj będzie miał ogromne trudności w skupieniu się na „nauce”, ale nic bardziej mylnego – myślę, że szalenie podoba mu się słuchanie, mówienie i to, że uwaga całej rodziny podczas tych ćwiczeń skupiona jest tylko na nim. Gdy pierwszy raz przerabialiśmy te ćwiczenia, chciałam skończyć po kilku minutach i stronach w myśl mojej ulubionej zasady wobec dzieci: niedosyt jest lepszy niż przesyt. Mikołaj miał jednak inne plany: nie pozwolił mi skończyć, a gdy przerzuciliśmy ostatnią kartkę, sam zaczął ćwiczyć naukę mówienia od nowa.

Do kupienia w cenie około 20 zł, tutaj

4. Płyty i playlisty z muzyką

Czy mogą być zabawką dla dwulatka? Jak najbardziej! Bo to rarytas i dla dorosłych, i dla Dzieci. Piosenki dla dzieci, takie z pokazywaniem, nauką alfabetu czy rożnych czynności, są dla nas ogromną przyjemnością. Mikołaj bardzo szybko nauczył się sam obsługi sprzętu grającego u nas w domu i widać, że słuchanie i śpiewanie sprawia mu ogromną radość. Piosenek słuchamy po polsku i po angielsku. Mikołaj dużo szybciej zaczął powtarzać całe melodie niż pojedyncze słowa. A oto nasze ulubione playlisty:

5. Puzzle cyferki i liczby od HAPE

ulubione zabawki dla dwulatka zabawki dla dwulatka co wybrac jaka zabawke kupic dla dwulatka

Po nauce alfabetu zabraliśmy się za naukę liczenia. Wykorzystaliśmy ponownie drewniane puzzle, które świetnie sprawdziły się przy nauce literek i mówienia. Choć obawiałam się, że ta dobrze znana zabawka edukacyjna dla dwulatka będzie wydawała się Dziecku nudna, nic z tych rzeczy. Fascynacja jest ogromna, a odnaleziona i prawidłowo umieszczona i wypowiedziana cyferka jest ogromną radością dla całej rodziny, ale przede wszystkim dla Mikołaja.

Do kupienia za około 40 zł, tutaj

A do tego oczywiście cała masa książeczek. Ulubionym książeczkom naszego Dwulatka poświęcimy osobny post.

Daj znać jak podobają Ci się nasze propozycje zabawek dla dwulatka. Koniecznie napisz mi o Waszych edukacyjnych ulubieńcach, bo mamy chrapkę na kolejne pozycje.

 

Jeśli post Ci się podobał, będzie mi ogromnie miło, jeśli go polubisz: [fb_button]

Bądź na bieżąco! Codzienna dawka pozytywnych fluidów gwarantowana – dołącz do mnie na:
Instagramie i Facebooku.

Subscribe
Powiadom o
guest
18 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments