Pomysły na prezenty świąteczne dla dziecka

Pomysły na prezenty świąteczne – masz je już? Do świąt Bożego Narodzenia zostało mniej niż miesiąc, dlatego postanowiłam podzielić się z Tobą naszymi najnowszymi zabawkami, spośród których z pewnością znajdziesz coś dla swojego dziecka czy bliskich dzieci z rodziny.

Nasze polecane pomysły na prezenty świąteczne świetnie sprawdzą się dla dzieci w wieku moich synków (czyli 3 oraz 6 lat), ale także starszych (do ok. 8 roku życia) lub młodszych, którzy również świetnie się nimi bawią, dlatego do wspólnej zabawy chłopcy zaprosili także kolegę, niespełna dwuletniego Adasia.

 

 

Pomysły na prezenty świąteczne

 

Pociąg drewniany Safari

W naszym domu znajdziecie sporo zabawek do francuskiej firmy Janod. Od kilku lat jesteśmy im wierni, ponieważ są piękne, trwałe i w większości drewniane, ewentualnie metalowe.

 

Jedną z takich zabawek jest drewniany pociąg Safari. Przepiękny, kolorowy, składający się z lokomotywy, 3 wagonów, które połączone są delikatnymi magnesami oraz dwóch zwierzątek, które tym pociągiem podróżują, a są to słoń i krokodyl.

 

Wagoniki łączą się z innymi z serii Story, więc z pociągiem „Farma” i „Straż pożarna”, więc jeśli macie któryś z tych zestawów, możecie dołączyć kolejne wagony i stworzyć dłuższą kolejkę.

 

 

Lampka Little Lights

Miłość od pierwszego wejrzenia. Nie tylko chłopców 😉 Lampki Little Lights znalazłam, gdy szukałam lampki do pokoju Safari Maksymiliana. A jak znalazłam – przepadłam. W pokoju Maksia zagościła więc żyrafa.

 

Lampki Little Lights są robione ręcznie, piękne i praktyczne. Ich fantastyczną cechą jest to, że dzięki pilotowi można regulować natężenie światła oraz ustawiać timer. Po położeniu się do łóżka Maksiu wie, że ma 30 minut na pooglądanie książeczek, a po tym czasie światło zmieni swoje natężenie na ciemniejsze. To znak, ze pora spać.

 

Prawda, że genialne? I piękne!

 

 

 

Drewniana układanka Tangram

Hit w naszym domu od dawna – drewniana układanka (także Janod), która zawiera 7 różnokolorowych (pomalowanych farbami wodnymi, więc bezpiecznych) drewnianych figur geometrycznych, które układają się w mozaikę na dołączonej drewnianej podstawce.

 

 

Do układanki dołączono 25 plansz z graficznymi ilustracjami, które dziecko może odwzorować przed sobą lub ułożyć własną kompozycję. Niektóre z układanek na ilustracjach są nieco trudniejsze, inne dość proste, dzięki czemu zarówno Maksiu, jak i Mikołaj znajdą coś dla siebie.

 

Ta prosta zabawka rozwija wiele kluczowych umiejętności, takich jak spostrzegawczość, rozpoznawanie kształtów i kolorów, koncentrację i cierpliwość.

 

A przy czym siedzą Maksiu i Mikołaj?

 

 

Zestaw drewnianych mebelków Arktyka

Ten piękny drewniany zestaw od Janod zagościł na dobre na naszym poddaszu. Składa się z drewnianego stolika oraz dwóch krzesełek – jednego z oparciem w kształcie głowy pingwina, a drugiego z podobizną misia polarnego.

 

Bardzo podoba mi się pomysł na ten zestaw: na środku stolika znajduje się otwór z wyjmowanym kubkiem, w którym można umieścić kredki lub przekąski, zaś krzesełka mają szerokie siedziska, oparcia i zaokrąglone brzegi. Jestem tym zestawem zauroczona!

 

 

To tu chłopcy chętnie rysują, układają puzzle czy inne układanki, grają w gry. Taki stolik z krzesełkami to także zestaw idealny do różnych herbacianych spotkań, dlatego gorąco polecamy także…

 

 

Metalowy serwis do herbaty

Przeuroczy, metalowy zestaw herbaciany do serwowania słodkich podwieczorków – także Janod.

 

Zestaw składa się z tacy, dzbanuszka, 4 filiżanek wraz ze spodkami, czterech ciasteczek z kawałkami czekolady oraz talerzykiem na te ciastka.

 

 

Zestaw ma piękną kolorystykę – idealną dla zestawu herbacianego, a jednocześnie nie na tyle „dziewczyńską”, żeby moi synowie nie chcieli się bawić tym cudnym zestawem.

 

Drewniana pozytywka Arktyka

Maksiu aż piszczał z radości, gdy ją zobaczył! Piękna drewniana pozytywka od Janod to idealna zimowa dekoracja do pokoju dziecięcego oraz prosta zabawka.

 

Pozytywka jest urocza: ma jasnoniebieski kolor i namalowane białe płatki śniegu. Na górze pozytywki, niczym na krze, siedzi niedźwiedź polarny łowiący ryby, a dookoła niego krąży pingwinek.

 

 

Melodia w pozytywce – spokojna i przyjemna – idealnie sprawdzi się także na wieczorne wyciszanie przed snem.

 

Drewniany zegar do nauki o czasie

Powoli uczymy nasze dzieci, czym jest czas, jak upływa i jak działa zegar. Idealnie pomaga nam w tym drewniany zegar do nauki godzin z Janod.

 

Zegar pomaga odróżnić dzień od nocy, rozpoznawać godziny i zrozumieć, jak właściwie działa zegar.

 

Co zawiera zestaw? Oczywiście spory drewniany zegar z uchwytem i drewnianymi zdejmowanymi wskazówkami: czerwoną godzinową i niebieską minutową. Na planszy zegara, by ułatwić dziecku zadanie, za pomocą tych samych kolorów co kolor wskazówek zaznaczono godziny i minuty. Pudełko zawiera także dwie transparentne plansze obrazujące dzień i noc oraz cztery z kolorowym oznaczeniem różnych przedziałów czasu, czyli kwadransem, połową godziny, 45 minutami i pełną godziną. W komplecie znajdziecie także 14 niedużych plansz w kształcie zegarowych tarcz, na których można zapisywać ścieralnym markerem godziny – fajną zabaw i nauką będzie zaznaczenie na planszy przez rodzica jakiejś godziny, którą następnie dziecko musi odzwierciedlić na dużym zegarze.

 

Prawda, że świetne? Ten zegar posłuży nam jeszcze długo!

 

 

Wózek warsztat magnetyczny z narzędziami

Raj dla każdego małego (i dużego ;-)) chłopaka!

 

Warsztat z narzędziami to oczywiście znowu Janod, znowu drewno i znowu rozwijanie wielu umiejętności.

 

Wózek majsterkowicza zawiera 25 drewnianych elementów, m.in. śrubki i nakrętki, gwoździe, różnej długości listwy z otworami, 3 narzędzia, przyczepiane za pomocą magnesów do ścianki warsztatu: śrubokręt, klucz i młotek oraz 4 różnej wielkości koła zębate, które także można zdjąć.

 

 

Warsztat Janod jest fantastyczny! Rozwija motorykę małą, cierpliwość i koncentrację, jednocześnie stymulując wyobraźnię. Jak wiemy, dzieci chętnie naśladują dorosłych (na przykład tatę wkręcającego śruby) – tak samo w tym przypadku dziecko rozwija także umiejętności społeczne, odgrywając scenki. Wózek spokojnie można przemieszczać po domu, ponieważ ma ciche koła wykończone gumą oraz wygodną rączkę.

 

 

Warsztat to także świetny prezent dla rodzeństwa w podobnym wieku, ponieważ dzięki rozmiarom i dużej ilości akcesoriom może bawić się nim więcej osób. Takie rozwiązania szczególnie polecamy – mamy także kuchnię i drewnianą cukiernię – chłopcy świetnie bawią się przy nich wspólnie!

 

 

Remiza – garaż drewniany

Każdy miłośnik Strażaka Sama będzie zachwycony!

 

Remiza od Janod to komplet (oczywiście drewniany) składający się z remizy z kilkupoziomowym garażem oraz lądowiska dla helikopterów. Oprócz tego zestaw zawiera 10 akcesoriów: oczywiście wóz strażacki, dwóch strażaków, helikopter, karetkę, lekarza, a  także niezbędne elementy kojarzące się ze strażą pożarną, czyli płomienie, hydrant, drabinę i sygnalizację świetlną.

 

 

Doskonały prezent dla chłopców od małego do… nieco większego 🙂

 

 

Czerwony fortepian Confetti

Confetti to już od dawna znana nam seria, posiadamy już bębenek, a przyszła pora na level wyżej. Mikołaj z przyjemnością przetestował piękny, czerwony fortepian!

 

Zgodnie z nauką Montessori zabawki powinny wydawać prawdziwe dźwięki, a nie sztuczne, dlatego z czerwonego instrumentu od Janod wydobywają się dźwięki prawdziwego fortepianu, tylko… takiego z mniejszą liczbą klawiszy, bo osiemnastoma.

 

 

Idealny prezent już od pierwszych lat dziecka, uczący rozpoznawania i zapamiętywania dźwięków (może pierwszych, prostych melodii?), a także rozwijający kreatywność.

 

 

Kulodrom gąsienica

Kulodrom to zabawka, która wciąga każdego malucha, a taka, która przyciąga wzrok i jest solidnie wykonana tym bardziej. Nasz typ to drewniany kulodrom Gąsienica – także Janod. Po dwupiętrowej rampie wyglądającej jak łąka przetaczają się trzy fioletowe piłeczki ułożone w małą uśmiechniętą gąsienicę. Niewielkie piłeczki mieszczą się wygodnie w małych rączkach, ale nie są na tyle małe, żeby dziecko mogło je połknąć. Przy wylocie rampy znajduje się dzwoneczek, którego dźwięk sygnalizuje, że piłeczka zjechała na samo dno. Hipnotyzująca zabawka!

 

 

 

 

 

Jak podobają Ci się nasze pomysły na prezenty świąteczne? Masz jakieś swoje typy?

 

Loading comments...