Jak zorganizować pierwsze urodziny?

jak zorganizować dziecku urodziny

Pierwsze urodziny Mikołajka zbliżają się wielkimi krokami. Dobrze, że zrobiłam na Blogu ankietę, bo po pierwsze wiem, że temat organizacji przyjęcia dla dzieci bardzo Was interesuje, a do tego uzmysłowiliście mi, że ja na prawdę mam na wszystko niewiele czasu i najwyższa pora zacząć planować i organizować.

 

Czy planujemy urządzenie pokoju lub kąciku dla dziecka, kompletujemy wyprawkę czy przyjęcie, najważniejszy jest dobry plan.

 

1. Kolory i motyw przewodni

To dzięki spójnym kolorom wszystko będzie harmonijne, unikniemy kupowania niepotrzebnych rzeczy, a wszystko to będzie się pięknie prezentowało także na zdjęciach, których z tego ważnego dnia nie może przecież zabraknąć. A jak wybrać motyw przewodni? Uważam, że nie ma sensu tutaj spełniania własnych marzeń z dzieciństwa jeśli nasze dziecko ma już ukierunkowane zainteresowania. Koniecznie zadajmy więc sobie pytanie: co nasze dziecko lubi najbardziej?
Post o pomysłach na motywy przewodnie urodzin znajdziesz tutaj.

 

2. Lista gości

To na jej podstawie będziemy wiedzieli gdzie zorganizować przyjęcie (u nas w domu, w ogrodzie, u naszych rodziców, którzy na przykład maja więcej miejsca, czy może w restauracji).

 

3. Menu

Skoro mamy listę gości możemy mierzyć nasze siły na zamiary. U nas zapowiada się całkiem spora ekipa 5 dzieci + 10 rodziców + dziadkowie, więc odpuszczę sobie gotowanie dla wszystkich obiadu, w końcu nie chcemy spędzić całego tak wyjątkowego dnia w kuchni! Nie zdecydujemy się też na żadną restaurację, a na przyjęcie w ogródku będzie już za zimno, więc przyjęcie zorganizujemy u nas w domu. Stąd wiem, że gościom zaserwujemy tort i drobne przekąski.

 

4. Godzina przyjęcia

Znamy menu więc teraz wiemy na którą godzinę zaprosić gości. Nie serwując obiadu nie powinniśmy zapraszać gości w typowo obiadowej porze. Nasze przyjęcie planujemy więc wstępnie na godzinę 16:00. Ważne aby ta pora była dostosowana do aktywności naszego Dziecka i nie wypadała na przykład w porze drzemki czy popołudniowej fazy marudzenia.

 

5. Zaproszenia

Skoro wiemy już wszystko o naszym przyjęciu możemy przygotować zaproszenia. Możemy zamówić je w profesjonalnej drukarni lub wykonać je samemu. Wiecie, że uwielbiam projekty DIY więc nasze na pewno wykonam sama.
Post o naszych zaproszeniach znajdziesz tutaj.

 

6. Akcesoria, dekoracje, gadżety, atrakcje

Mamy kolory i motyw przewodni, listę gości i menu, a więc możemy zamówić lub wykonać samodzielnie akcesoria, dekoracje i gadżety takie jak balony, papierowe talerzyki, czapeczki, serpentyny czy banerki na odpowiednią ilość osób.
Post o dekoracjach i atrakcjach na naszych urodzinach znajdziesz tutaj.

 

A teraz zabieram się do pracy i rozpoczynam poszukiwania kierując się powyższymi punktami. Na bieżąco będę Wam oczywiście wszystko relacjonować!

 

A jaki podpunkt urodzinowej organizacji interesuje Was najbardziej?

 

13 komentarzy
Zostaw komentarz:

 • Anna
  Odpowiedz
  09.07.2022

  U nas urodziny nie mogą odbyć się bez balonów z helem 🙂

 • 04.06.2020

  Pierwsze urodziny to niesamowita przygoda. To wtedy odkryłam, że poza znanymi mi już umiejętnościami, potrafię być także dekoratorką 😉

 • 04.06.2020

  Przy pierwszym dziecku zazwyczaj robiliśmy urodzinki w parku. Urodziny w środku lata więc szkoda nie wykorzystać takiej okazji 🙂 Córeczka wybrała miesiąc luty na dołączenie do naszej rodziny. Tu już nie jest tak łatwo. Nie wystarczy liczyć na ładną pogodę, kilka kocy i balonów. Pierwsze 2 latka były w domu. Teraz wolimy wynająć małą salkę i świętować w gronie najbliższych przyjaciół.

 • Iza
  Odpowiedz
  09.07.2019

  Bardzo ciekawy wpis, dzieki temu można zorganizowac perfekcyjnie urodziny. Jestem też ciekawa jakie macie ogólnie pomysły na urodziny w ogrodzie latem. No mój syn w sierpniu kończy 7 lat więc już zatanawiam się co przygotować. Na pewno wiem ze chciałabym dla dzieci wynająć zjeżdżalnię dmuchaną. Ciekawe czy ktoś ogólnie wynajmuje takie rzeczy.

 • 26.11.2018

  Super porady, na pewno wykorzystam 🙂

 • Marta Macqueen
  Odpowiedz
  08.03.2016

  Ciekawe jakie przekaski przygotowalas? 🙂

 • 07.09.2015

  Pierwsze urodziny to był pikuś, każde kolejne to próba zmierzenia z oczekiwaniami Tosi, dwa razy towarzyszyła nam Myszka Miki, teraz wybrała sobie Krainę Lodu. Urodziny już w sobotę:) Będzie się działo:)

 • cosmomama
  Odpowiedz
  03.09.2015

  Super post 🙂 My dopiero pierwsze urodziny organizujemy w grudniu, ale może jak wcześniej wszystko zaplanuję to będzie tak jak Bym chciała, a nie byle jak na ostatnią chwilę. Czekam z niecierpliwością na kolejne posty 🙂

 • 02.09.2015

  Zawsze podziwiam osoby, które chcą organizować takie przyjęcie w domu 🙂 Ja postawiłam na knajpę, ze względu na to, że teściowie jadą do nas dwie godziny i inaczej blado by wypadło. Ale drugie urodziny zrobiłam już inaczej – w ogrodzie, grillowo i po hawajsku 🙂 Bo mała akurat miała fazę na „śticza” i Lilo oczywiście 😉

  • 02.09.2015

   W naszej rodzinie wszystkie rodzinne imprezy oprócz dużych wesel organizuje się w domach, chyba nigdy nie byłam na urodzinach, komunii czy chrzcinach w restauracji 😉 raz czy dwa ktoś zamówił catering, ale też do domu. Hawajski styl Lilo i Sticz! Wow! Chciałabym to zobaczyć!!!

  • 02.09.2015

   U nas chyba wszyscy zrobili się wygodni 😉 A do oglądania zapraszam na Dzieciorkę, jest urodzinowy post w czerwcu popełniony 🙂

  • Jola
   31.03.2016

   Marta, dla mnie to też jest wyzwanie i przyjęcie w domu to „abstrakcja”. Nawet nie dlatego, że nie mamy miejsca, tylko dlatego, że „wolę przyjść na gotowe”. Dla mnie prawdziwy kłopot pojawił się wówczas, gdy moja córka przekroczyła 9 lat. Na „kulki” za duża, na kręgle za mała. Na laserowy paintball jej nie wezmę. Pomysłów pojawiło mi się kilka, ale może ktoś coś zasugeruje?

  • 31.03.2016

   Ostatnio byłam na urodzinach w parku linowym – były dwie trasy – jedna dla maluchów i druga dla starszych i było rewelacyjnie 🙂 oczywiście do tego wszystkie przekąski, napoje.