Jak zorganizować pierwsze urodziny?

jak zorganizować dziecku urodziny

Pierwsze urodziny Mikołajka zbliżają się wielkimi krokami. Dobrze, że zrobiłam na Blogu ankietę, bo po pierwsze wiem, że temat organizacji przyjęcia dla dzieci bardzo Was interesuje, a do tego uzmysłowiliście mi, że ja na prawdę mam na wszystko niewiele czasu i najwyższa pora zacząć planować i organizować.

 

Czy planujemy urządzenie pokoju lub kąciku dla dziecka, kompletujemy wyprawkę czy przyjęcie, najważniejszy jest dobry plan.

 

1. Kolory i motyw przewodni

To dzięki spójnym kolorom wszystko będzie harmonijne, unikniemy kupowania niepotrzebnych rzeczy, a wszystko to będzie się pięknie prezentowało także na zdjęciach, których z tego ważnego dnia nie może przecież zabraknąć. A jak wybrać motyw przewodni? Uważam, że nie ma sensu tutaj spełniania własnych marzeń z dzieciństwa jeśli nasze dziecko ma już ukierunkowane zainteresowania. Koniecznie zadajmy więc sobie pytanie: co nasze dziecko lubi najbardziej?
Post o pomysłach na motywy przewodnie urodzin znajdziesz tutaj.

 

2. Lista gości

To na jej podstawie będziemy wiedzieli gdzie zorganizować przyjęcie (u nas w domu, w ogrodzie, u naszych rodziców, którzy na przykład maja więcej miejsca, czy może w restauracji).

 

3. Menu

Skoro mamy listę gości możemy mierzyć nasze siły na zamiary. U nas zapowiada się całkiem spora ekipa 5 dzieci + 10 rodziców + dziadkowie, więc odpuszczę sobie gotowanie dla wszystkich obiadu, w końcu nie chcemy spędzić całego tak wyjątkowego dnia w kuchni! Nie zdecydujemy się też na żadną restaurację, a na przyjęcie w ogródku będzie już za zimno, więc przyjęcie zorganizujemy u nas w domu. Stąd wiem, że gościom zaserwujemy tort i drobne przekąski.

 

4. Godzina przyjęcia

Znamy menu więc teraz wiemy na którą godzinę zaprosić gości. Nie serwując obiadu nie powinniśmy zapraszać gości w typowo obiadowej porze. Nasze przyjęcie planujemy więc wstępnie na godzinę 16:00. Ważne aby ta pora była dostosowana do aktywności naszego Dziecka i nie wypadała na przykład w porze drzemki czy popołudniowej fazy marudzenia.

 

5. Zaproszenia

Skoro wiemy już wszystko o naszym przyjęciu możemy przygotować zaproszenia. Możemy zamówić je w profesjonalnej drukarni lub wykonać je samemu. Wiecie, że uwielbiam projekty DIY więc nasze na pewno wykonam sama.
Post o naszych zaproszeniach znajdziesz tutaj.

 

6. Akcesoria, dekoracje, gadżety, atrakcje

Mamy kolory i motyw przewodni, listę gości i menu, a więc możemy zamówić lub wykonać samodzielnie akcesoria, dekoracje i gadżety takie jak balony, papierowe talerzyki, czapeczki, serpentyny czy banerki na odpowiednią ilość osób.
Post o dekoracjach i atrakcjach na naszych urodzinach znajdziesz tutaj.

 

A teraz zabieram się do pracy i rozpoczynam poszukiwania kierując się powyższymi punktami. Na bieżąco będę Wam oczywiście wszystko relacjonować!

 

A jaki podpunkt urodzinowej organizacji interesuje Was najbardziej?

 

Subscribe
Powiadom o
guest
12 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments