Przygotowania do świąt wielkanocnych – planner świąteczny do pobrania

Przygotowania do świąt wielkanocnych już u Ciebie trwają? Zostało tylko 1,5 tygodnia! Zastanawiasz się, jak dobrze przygotować święta wielkanocne? Przygotowałam dla Ciebie planner świąteczny, dzięki któremu będziesz mogła doskonale się zorganizować!

 

W mojej rodzinie to już tradycja, że święta wielkanocne zawsze organizuję razem z Wojtkiem w naszym domu. Jest to okazja do małych rodzinnych uroczystości, na przykład właśnie podczas Wielkanocy odbyły się Chrzty Święte naszych obu synków.

 

Doskonale zatem wiem, jak pracochłonne jest przygotowanie świąt, gotowanie, dekorowanie. Żebyś o niczym nie zapomniała, przygotowałam dla Ciebie planner wielkanocny do wydruku, który pozwoli Ci stać się chodzącym centrum dowodzenia, zapanować nad chaosem i bez problemu zorganizować Wielkanoc 🙂

 

Przygotowania do świąt wielkanocnych

 

Wielkanocne odliczanie

Na pierwszej stronie plannera znajdziesz pisanki z datami do skreślania. Pamiętaj o Triduum Paschalnym – Wielki Czwartek, Piątek, Sobota to również ważna część świąt wielkanocnych!

 

Dekoracje

Wiem doskonale, że są osoby, które nie mogą się doczekać, aż w ich domu zagoszczą wesołe, wielkanocno-wiosenne kolory, kolorowe pisanki, żółciutki kurczaczki i puszyste króliczki.

 

Dla tych osób świetną pomocą będą strony z dekoracjami na zewnątrz, wewnątrz oraz na stole. Możesz tu wpisać, czego i ile potrzebujesz, skąd to wziąć (masz to z ubiegłego roku, czy musisz kupić?), jaki budżet możesz na to przeznaczyć oraz ile ostatecznie wydałaś.

 

Jeśli zastanawiasz się, jak udekorować dom na Wielkanoc, zajrzyj do mojego dawnego posta i zainspiruj się. Znajdziesz tam proste wskazówki, jak zrobić dekoracje na Wielkanoc samodzielnie, za pomocą prostych akcentów, w dodatku w kwadrans!

 

 

Kartki świąteczne

Choć teraz wysyła się już znacznie mniej kartek niż dawniej, są tacy, którzy traktują wysłanie życzeń wielkanocnych tradycyjną pocztą jako obowiązkowy punkt świąt wielkanocnych i bożonarodzeniowych.

 

W plannerze znajdziesz pole do wpisania listy osób/rodzin do wysłania kartek oraz pole na adres – wszystko w jednym miejscu!

 

 

Prezenty

Jeśli w Twojej rodzinie pielęgnuje się tradycję obdarowywania się upominkami podczas Wielkanocy, z pewnością docenisz listy prezentowe.

 

Możesz tu wpisać co, dla kogo i gdzie chciałabyś kupić, jaki masz budżet i ile wydałaś, a na końcu proste kolumny-checklisty, czy prezenty są już kupione i zapakowane.

 

Wiele zakupów – szczególnie w ostatnim czasie – dokonujemy online, dlatego byś nie musiała przeszukiwać setek maili w plannerze znajdziesz również tracker zakupów online. Wpisz tylko, co kupiłaś, gdzie i za ile, a na końcu zaznacz, czy już to zamówiłaś (możesz też wpisać datę, kiedy) i czy przesyłka do Ciebie dotarła.

 

 

Świąteczny budżet

Na tej stronie podsumujesz środki przeznaczone (i wydane) na prezenty, dekoracje, jedzenie i inne elementy Twoich Świąt.

 

 

Świąteczne gotowanie

Nieodłączny element świąt wielkanocnych!

 

Najpierw planner posiłków: co zamierzasz zaserwować w Wielką Sobotę, Wielkanoc oraz Poniedziałek Wielkanocny? Zapisz, jakie przewidujesz przystawki, dania główne, dodatki, desery oraz napoje i inne przekąski.

 

Następnie Wypisz planowane potrawy i wypieki, a obok całą listę zakupów, która jest Ci potrzebna, by dane potrawy przygotować. Masz na to 2,5 strony – zmieści się tu spora lista zakupów!

 

 

Wielkanoc i Poniedziałek Wielkanocny – planner dzienny

Te strony pomogą Ci zorganizować życie Twoje i Twojej rodziny. Co robicie w wielkanocny poranek? Idziecie na rezurekcję czy śpicie do późna? Wielkanocne śniadanie jedzie w domu czy jesteście gdzieś zaproszeni?

 

Wypisz, jaki jest Wasz plan dnia na Wielkanoc i Poniedziałek Wielkanocny – rano, popołudniem i wieczorem. Obok znajdziesz miejsce na listę zaplanowanych atrakcji i wydarzeń. Może organizujecie uroczyste poszukiwanie jajek w ogrodzie? Może chcecie zorganizować rodzinny seans filmowy, a może idziecie na jakiś kameralny koncert wielkanocny?

 

 

Lista Wielkanocna – To do

W pędzie przygotowań nie zapomnij o sobie. Tak, przygotowałam dla Ciebie listę tego, co masz zrobić i co przygotować, ale znajdziesz tu również tabelkę na wpisanie, jak poświęcisz czas sama dla siebie.

 

Po intensywnych przygotowaniach zasługujesz na chwilę relaksu: kąpiel relaksacyjna, książka, spacer z przyjaciółką? Na pewno coś wymyślisz!

 

 

Notatnik

Czyli coś, bez czego nie obejdzie się każdy planner – miejsce na misz-masz, bazgroły, pomysły i danie upustu emocjom 😉

 

 

Planner wielkanocny do pobrania znajdziesz tutaj. Ma format A4, więc śmiało możesz włożyć go do jakiejś teczki lub wpiąć do teczki z klamerką i używać, a na zakupy zabrać ze sobą potrzebne strony!

 

Gotowa na przygotowania do świąt wielkanocnych? 🙂

3… 2… 1… zaczynamy!

1 Komentarz
Zostaw komentarz:

  • Magda
    Odpowiedz
    14.05.2021

    Czekamy na nowe wpisy! 😀