Rodzi się Dziecko… nie zapominajmy o Tacie!

blog parentingowy tata

W ciąży bardzo często jesteśmy tak bardzo skupione na Dziecku i na sobie, na całych przygotowaniach do nowej roli, do porodu… że zwyczajnie mamy tendencję do niedoceniania roli naszych mężczyzny w tym wszystkim.

Zapewne tak było i u nas. Nie da się ukryć, przez te 9 miesięcy (i kilka miesięcy po porodzie) czułam, że nasz mały świat kręci się wokół mnie i Dziecka.

 

Dlatego postanowiłam te proporcje odrobinę odwrócić i przygotować dla Wojtka niespodziankę.

 

Dzień Narodzin to bardzo odpowiedzialny i stresujący czas dla naszych drugich połówek. Za swoje zaangażowanie przez okres całej ciąży (a często i dużo wcześniej) często nie usłyszą nawet zwykłego „dziękuję” bo albo nie mamy czasu nawet o tym pomyśleć, albo zwyczajnie tego nie dostrzegamy lub nie doceniamy.

 

Dlatego na kilka tygodni przed porodem postanowiłam przygotować dla Wojtka podziękowania w formie pamiątki i niespodzianki.

 

Szukając pomysłu myślałam o czymś, co jest eleganckie, z klasą, ponadczasowe, co zostanie z nim na zawsze, choćby na dnie szuflady, co na starość będzie mógł przekazać swojemu Synowi jako rodzinną pamiątkę.

 

zegarek grawer dla Taty

zegarek grawer dla Taty

Zdecydowałam się na zakup zegarka (nie jestem przesądna), na którego kopercie z tyłu wygrawerowałam dedykację. Dołączyłam do niego bardzo osobisty list, w którym na dwóch stronach drobnym maczkiem podziękowałam mu zdanie po zdaniu za „wszystko”.

 

Dziękuję Ci za to, że 10 grudnia 2004 roku do mnie zadzwoniłeś…

 

Tak się poznaliśmy, przez telefon!

 

Przed wyjazdem do porodu spakowałam zegarek i list do mojej szuflady.

 

Gdy Mikołaj był już na Świecie, a Wojtek wrócił do domu zadzwoniłam do niego i poprosiłam go, aby poszedł do naszej sypialni, otworzył szufladę i podniósł szaliki, gdy był przy szafce… rozłączyłam się.

 

Po chwili oddzwonił Wojtek i przez łzy dziękował mi za tę cudowną niespodziankę. Nie mógł uwierzyć, że tak wspaniale to wymyśliłam, że znalazłam czas aby to wszystko wymyślić, przygotować, schować, i zaplanować.

 

I parę słów komentarza oczami Taty:

 

Radości, jaka towarzyszyła mi tego dnia nie da się opisać słowami. Narodziny Syna Mikołaja to najpiękniejszy dzień w moim życiu. Po tak trudnych początkach i skomplikowanej ciąży wiedziałem, że Synek jest już na świecie, że jest zdrowy, że Żona jest bezpieczna i odpoczywa, a ja mogę odetchnąć z ulgą i zaprosić Przyjaciół na pępkowe, aby hucznie świętować. Uśmiech nie schodził mi z twarzy. Ogarnęło mnie uczucie szczęścia przewyższające wszystkie dotychczasowo mi znane. A tu telefon i kolejna wspaniałość czekająca w szufladzie. Prócz pięknego prezentu i pięknych słów na odręcznym piśmie otrzymałem od Żony coś więcej, coś co pozostanie w mym sercu na zawsze. Nawet jak Mikołaj zje list, a ja zgubię zegarek…

 

Wojtek

22 komentarze
Zostaw komentarz:

 • Agnieszka Młynarczyk
  Odpowiedz
  20.03.2018

  zapomnieć o sobie w takiej sytuacji jest bardzo łatwo, niestety. Dlatego warto pomyśleć o prezencie zarówno na takie okazje, jak nadchodząca wielkanoc, jak i dni zupełnie przeciętne 🙂

 • Katarzyna Frymarkiewicz
  Odpowiedz
  17.03.2016

  Pomysł genialny! A zegarek boski, też szukam dla męża i taki jest idealny. Czy pamiętasz może model? Byłabym dozgonnie wdzięczna:)

 • Agnieszka
  Odpowiedz
  14.03.2016

  Wspaniały pomysł! Aż żałuję że nie wpadłam na Twojego bloga rok wcześniej – wszystko byłoby inaczej. .. a z tym docenianiem to święta racja niestety. .. odkąd maluch się urodził znacznie rzadziej mówię narzeczonemu ze go kocham a wszystko mnie denerwuje. .. musze mu jakoś wynagrodzić ze to wszystko znosi.

  • 15.03.2016

   Nie przejmuj się – na niespodziankę prosto z serca zawsze jest odpowiedni moment 🙂 a może pierwsze urodziny będą idealne? na pewno wymyślisz coś cudownego <3

 • Diana
  Odpowiedz
  03.02.2016

  Ale numer z tym poznaniem się 🙂

 • Ola
  Odpowiedz
  07.01.2016

  Świetny pomysł z tym prezentem! Rodzę w marcu i też chciałabym coś podarować mężowi… Większe wydatki zawsze ze sobą konsultujemy, doradzamy sobie, a biorąc pod uwagę nasze dochody to taki zegarek to spory wydatek… mąż interesuje się militariami, lubi czytać książki historyczne, amatorsko zajmuje się warzeniem piwa – chciałabym kupić mu coś z grawerem ale kompletnie nie mam pomysłu 🙁 mogę liczyć na radę? z góry dziękuję!

  • 07.01.2016

   Olu, a może:
   – grawerowane spinki do mankietów – nawet jak nie nosi teraz takich koszul to np. na chrzciny (jeśli planujecie) i inne podniosłe okazje będą idealne, może założy je na ślub Maleństwa za 20 lat? 🙂 http://www.lilou.pl/pl/konfigurator/spinki/ tam są też np. męskie zawieszki na rzemyku w cenie poniżej 100 zł, ale nie każdy mężczyzna takie nosi, ale może Twój akurat 🙂
   – jakiś super komplet książek, który zostanie na pokolenia, w który wpiszesz swoją dedykację
   – może jakiś nóż czy scyzoryk czy inne narzędzie z grawerem?

  • Ola
   09.01.2016

   Hmm… a pasek do garnituru z grawerem od środka? 🙂

  • Ola
   09.01.2016

   Albo eleganckie skórzane etui na okulary, też z grawerem 🙂

 • 12.11.2015

  Aż się wzruszylam! Coś fantastycznego:) Miałaś fantastyczny pomysł.
  Tak sobie teraz pomyślałam iloma prezentami obdarował mnie mój M. gdy urodziłam naszego synka… Sama tyle razy mu dziękowałam za wszystko, robię mu bardzo czesto niespodzianki, ale nie wpadłam na pomysł, aby podziękować mu w jakiś szczególny sposób po narodzinach synka… może coś wykombinuję tym razem:)

 • cosmomama
  Odpowiedz
  16.10.2015

  Super pomysł 🙂 a co to za przesąd, bo jakoś nie kojarzę? 🙂

  • 16.10.2015

   A sama nie wiem dokładnie i wolę nie sprawdzać 😉

  • 16.10.2015

   Podobno jak się daje komuś zegarek to odlicza on minuty do końca znajomości.

  • 16.10.2015

   Ale numer 🙂 świetnie to wymyśliłaś 🙂

  • 16.10.2015

   Ty lepiej

  • 16.10.2015

   Ah, a ja pomyślałam, że to specjalnie tak ukryłaś w swoich rzeczach aby znalazł niechcący, aby była maksymalna niespodzianka 😀

  • 16.10.2015

   Nie 😀 Taka pomyłka 🙂

  • 16.10.2015

   Następnym razem idź w zaparte, że tak miało być 😉 no bo skoro tak było to tak miało, co nie? 😉

  • 16.10.2015

   Na zaręczyny tez mu dałam zegarek

 • Life and chill
  Odpowiedz
  16.10.2015

  Cudowny pomysł, piękna historia.. mi samej łezka zakręciła się w oku podczas czytania tego tekstu 🙂