Magiczna butelka samopodgrzewająca bezpiecznie mleko Mamy i nie tylko

butelka samonagrzewająca yoomi test recenzja opinie blog parentingowy

Najczęściej jest tak, że wspólnie spędzamy czas po pracy, będąc z dziećmi. Zazwyczaj jedziemy na spacer nad morze (wersja optymistyczna przy powrocie Taty z pracy przed 17:00) lub idziemy na okoliczny plac zabaw (wersja dla spóźnionych z pracy, gdy nie ma już czasu na dojazdy). Czasem bywa, że na spacer Tata sam zabiera Maluszka (lub pakiet 2 Maluszków, gdy muszę coś zrobić sama w domu). Czym różnią się te wyjścia?

 

Tata musi być lepiej przygotowany i mieć w pogotowiu różne akcesoria! 🙂

 

Mikołaj ma już ponad 3 latka i z całym przekonaniem stwierdzam, że to wiek, od którego dziecko na placu zabaw czy spacerze może znaleźć się bez żadnych dodatkowych „sprzętów”. Nie potrzebuje smoczka, pieluchy, potrafi chodzić, biegać, rozmawiać, awaryjnie zje coś co można kupić w każdym „spożywczym”, napije się z butelki kupionej w sklepie bez względu na średnicę nakrętki i siusiu, jak to chłopak, da radę zrobić wszędzie (sic!). W zasadzie – można wziąć trzyletniego Synka za rękę i iść przed siebie.

 

Z małym 9 miesięcznym Maksiem jest inaczej – prócz wózka potrzeba jeszcze kilku rzeczy. Jedne bardziej niezbędne, inne mniej, ale zasada jest taka: liczba akcesoriów dla dziecka maleje wprost proporcjonalnie z wiekiem. Chyba każdy rodzić wie, jaka jest tragedia, gdy spadnie na ziemię jedyny smoczek albo zapomnieliśmy zabrać mleczka. Jeśli karmimy piersią, mamy ten jeden problem mniej, ale… o ile to my – Mamy jesteśmy na tym spacerze.

 

Dziś z pomocą przychodzą wynalazki XXI wieku, które ułatwiają i umilają czas dzieciom (a może bardziej rodzicom). Ostatnie nasze odkrycie to magiczna butelka. Dlaczego magiczna? Bo nie daje dziecku powodu do płaczu i wcale nie tylko dlatego, że nie powoduje kolek (ma anatomiczny kształt i 6 otworów wentylacyjnych), tylko dlatego, że dziecko dostaje jedzenie w ekspresowym tempie.

 

Mój mąż to gadżeciarz. W pozytywnym tego słowa znaczeniu. Lubi techniczne zagadnienia i nowości, więc mocno zaciekawiła go magiczna, samopogrzewająca się butelka Yoomi 🙂

 

Taka butelka pomoże w wielu sytuacjach – idealnie sprawdzi się:

– w nocy, gdy karmimy lub dokarmiamy maluszka mlekiem w proszku, a nie chcemy biegać do kuchni i przygotowywać idealnie ciepłej wody, co zajmuje zawsze za dużo czasu,

– gdy zostawiamy Maluszka pod opieką osoby trzeciej – która  niekoniecznie wie, jak podgrzać odciągnięte mleko lub w jakich proporcjach zmieszać ciepłą wodę z zimną,

– na spacerze – zarówno jeśli karmimy mlekiem w proszku, jak i mlekiem Mamy – gdy na spacer idzie Tata czy Babcia,

– w samolocie,

– w pociągu,

– w restauracji,

– na wycieczce,

– wszędzie tam, gdzie nie mamy możliwości podgrzać pokarmu.

 

Przy Mikołaju w samochodzie testowaliśmy już 2 rozwiązania podgrzewaczy samochodowych, podłączanych do gniazda zapalniczki: oba działają, ale pokarm lub woda do mleka w proszku musi zacząć podgrzewać się znacznie wcześniej – nawet pół godziny wcześniej! Ile razy nie zdążyła podgrzać się na czas, szczególnie zimą? Ile razy zatrzymywaliśmy auto na najbliższej stacji i zamawialiśmy wrzątek, aby dolać do wody w naszej butelce?

 

Przy Yoomi podgrzewanie mleka lub wody do idealnej temperatury trwa… 60 sekund! I przy okazji nie zajmuje dużo miejsca bo jest… wbudowane w butelkę.

 

Ile razy prosiłam o podgrzanie wody w restauracji czy samolocie, tyle razy otrzymywałam wrzątek i jeszcze nie byłam pewna, jak ta woda była podgrzewana i czy aby na pewno nie utraciła swojej sterylności. Jeszcze gorzej sytuacja miała się, gdy Wojtek poza domem prosił o podgrzanie mojego mleka…

 

Pamiętajmy bowiem, że nie można podgrzewać mleka – szczególnie mleka mamy – wkładając butelkę do wrzątku, bo niszczymy w ten sposób cenne składniki pokarmu.

 

Jak działa butelka samopodgrzewająca?

 

Butelka działa na podobnej zasadzie jak podgrzewacze do rąk, czy znany „Mr. B” na kolki brzuszkowe i jest przeznaczona zarówno do podgrzewania mleka Mamy, jak i wody z mlekiem w proszku.

 

1. Wkład uprzednio „ładujemy”, gotując w wodze lub w mikrofalówce i czekamy, aż ostygnie. Wkładamy wkład do smoczka od butelki, a do butelki wlewamy pokarm Mamy lub wodę, do której w odpowiednim momencie dosypiemy mleko w proszku.

butelka yoomi

 

2. Wkład aktywujemy w dowolnym momencie poprzez przyciśnięcie przycisku i odczekujemy 30 sekund.

butelka samonagrzewająca się butelka samonagrzewająca się yoomi

 

3. Butelkę z pokarmem odwracamy do góry dnem na kolejne 30 sekund – wkład, rozgrzewając się, podgrzewa pokarm w butelce – ma specjalne rowki, dzięki czemu cały proces przebiega szybciej, a podgrzewanie następuje poprzez styk z niezbyt ciepłą powierzchnią.

butelka dla dziecka yoomi

 

4. Po 60 sekundach jest gotowe! Mleczko ma temperaturę idealną do spożycia – jak mleko Mamy – około 32-24’C.

butelka z wkładem yoomi butelka samopodgrzewająca yoomi butelka podgrzewająca mleko yoomi butelka podgrzewająca yoomi butelka samopodgrzewająca mlekobutelka dla dziecka samopodgrzewająca

 

 

Fajne jest też to, że aktywacja następuje przez wciśnięcie przycisku przez część smoczka, której dziecko nie ma w ustach.

 

Na początku bałam się, że poza domem będę musiała wziąć w rękę wkład, a następnie umieścić go w butelce, co byłoby niehigieniczne. Zwłaszcza na spacerze, gdy przed chwilą budowałam babki z piasku. A tak – butelka może być w domu umyta czy wysterylizowana i złożona w całość, a gdy będzie potrzebny pokarm w idealnej temperaturze – otrzymamy go w minutę. Szybko, zdrowo i bezpiecznie – bez zbędnego czekania, bez przegrzewania mleka i ryzyka poparzenia. Fajnie, że dzięki podgrzewaczowi smoczek również jest ciepły, więc maksymalnie przypomina pierś Mamy, a podgrzewacz utrzymuje ciepło przez godzinę.

 

 

Podsumowując: Tata na spacerze ma jeden problem z głowy.

O ile nie zapomni zabrać ze sobą butelki z mlekiem 😉

 

A cała rodzina zyskuje nowe możliwości.

 

Tu, w Rzymie, to rozwiązanie pozwala Wojtkowi na samodzielne spacery z chłopcami, podczas których ja mogę napisać dla Ciebie własnie ten post.

 

A Wy jakie macie sposoby na podgrzewanie mleka?

Chcesz być ze mną na bieżąco?
Dołącz  do nas na Facebooku i Instagramie.

1 Komentarz
Zostaw komentarz:

  • PacioG
    Odpowiedz
    23.05.2018

    Co za fantastyczna butelka dla dzieci 🙂 idealna jak nie ma w pobliżu mikrofali , właśnie na spacerach wycieczkach itd. U mnie chyba standardowo odgrzewanie w mikrofali , ale myślę, że niedługo zmienie ten sposób na rzecz tej fajnej butli 🙂