Biblioteczka Ikea w sypialni

biblioteczka ikea

Biblioteczka Ikea w sypialni pojawiła się jako ostatnia z funkcjonalności tego pomieszczenia. Nasza sypialnia zmienia swoje liczne funkcjonalności wraz z rozwojem naszej rodziny. Początkowo – oprócz rzecz jasna naszego miejsca do spania – pełniła także funkcję kącika do spania dla dzieckakoszem mojżesza, kącika do karmienia czy kącika do pielęgnacji, aby w końcu stać się kącikiem z książkami i fotelem do czytania.

 

biblioteczka ikeabiblioteczka ikea w sypialni

 

Przynajmniej w teorii, gdyż w praktyce fotel ten służył nam głównie jako miejsce do składowania ubrań – po prostu jak stał obok to nasza motywacja, aby je zawieszać w szafie malała do zera.

 

biblioteczka w sypialni

 

Z uwagi na to, że fotel coraz częściej stawał się magnesem dla bałaganu, a książki na regale dawno się nie mieściły, postanowiłam wprowadzić tu zmianę i zrezygnować z fotela, na którym prawie nigdy nie siedziałam na rzecz… dodatkowych dwóch regałów na książki i dekoracje, aby powstała prawdziwa biblioteczka w sypialni.

 

biblioteczka ikea

 

 

I tak powstała nasza domowa biblioteczka z Ikea w sypialni! Szafy, które posiadamy w sypialni to system PAX, rozbudowałam je o kolejne dwa moduły o szerokości 50 cm każdy. Uwielbiam modułowe rozwiązania – dzięki temu w jeden dzień potrafię odmienić, rozbudować czy zmienić funkcjonalność mebla.

 

biblioteczka ikea w sypialni

 

Aby biblioteczka w sypialni bardziej przypominała wykonany na miarę mebel, a nie zwykły regał, dokupiłam zaślepki do dziurek na półki – różnicę zobaczysz na kolejnym zdjęciu – w pierwszym regale od prawej dziurki są już zaślepione, w środkowym jeszcze nie – czekam z ich zaślepieniem do czasu, aż ustawię ostateczną wysokość półek. Wymyśliłam, że wysokości półek będą nieregularne, dzięki czemu biblioteczka zyska na ciekawości.

 

biblioteczka ikea w sypialni

 

 

Całości kompozycji dopełniła designerska doniczka z zieloną rośliną (właśnie jest w promocji!), która stanęła pomiędzy biblioteczką a moją minimalistyczną toaletką, w której wszystkie kosmetyki i lusterko do makijażu są schowane w sprytnym schowku (tu możesz zobaczyć z bliska jak sobie tę toaletkę zorganizowałam).

 

biblioteczka ikea donica w koszu serax muppetshop

 

Przez lata nagromadziłam też trochę pamiątek – jak ukochany aparat po moim Tacie, którym zrobiłam pierwsze w życiu zdjęcia lustrzanką –  i bibelotów i tak na prawdę bardzo je lubię – cieszę się, że w końcu mam je gdzie wyeksponować. Biblioteczka z Ikea sprawdza się idealnie jako przedłużenie naszej garderoby.

 

biblioteczka ikea bibioteczka w sypialni ikea

 

Jedyne nad czym czasami ubolewam to to, że do e-booków nie dołączają książek papierowych – albo na odwrót – od 6 lat większość książek czytam na czytniku Kindle, przez co mój zbiór w większości nie pozwala mi na przesunięcie wzrokiem po grzbietach książek i przypomnienia sobie tego, co przez ostatnie lata przeczytałam.

 

Sama – gdy jestem w gościach – nie mogę oderwać wzroku od domowych biblioteczek, to dla mnie ogromne źródło inspiracji oraz niejednokrotnie pozwoliło mi szybciej odnaleźć bratnią duszę w gospodarzu, gdy okazało się, że kochamy te same tytuły.

 

Marzę jeszcze o tym, aby zabudować kiedyś te przestrzeń nad biblioteczką Ikea w sypialni i zamontować tam dwie lampeczki kinkietowe. Dziś wybrałabym też matowe fronty – jeśli uda mi się kiedyś sprzedać te na olx, to pewnie pomyślę o nowych.

 

biblioteczka ikea pax

 

 

I jak Ci się podoba moja biblioteczka w sypialni? A Ty gdzie przechowujesz książki?

Subscribe
Powiadom o
guest
20 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments