Cybex Priam

Cybex Priam to podobno dziecięcy wózek idealny, wózek, w którym gwiazdy wożą swoje pociechy. By wyrobić sobie własne zdanie, postanowiliśmy przetestować – dla siebie i dla Was –  czy rzeczywiście jest tak dobry, jak o nim mówią.

 

Cybex Priam – test wózka

 

Cybex Priam to wózek do niedawna trudny do zdobycia – teraz można go już znaleźć w sieci.

Decydując się na Cybex Priam, do stelaża dobieramy, zależnie od naszych wymagań: gondolę, siedzisko spacerowe LUX, które rozkłada się na płasko, lub siedzisko Light (2w1) – kubełkowe siedzisko spacerowe z gondolą, fotelik samochodowy oraz koła.

My testowaliśmy Cybex Priam z siedziskiem Lux oraz gondolą i kołami trekkingowymi, w limitowanej wersji Birds of Paradise.

cybex priam recenzjacybex priam opinie

 

Stelaż i koła

Jeśli chodzi o stelaż i koła, mogę z pełnym przekonaniem stwierdzić, że jest to wózek, który prowadzi się najlepiej ze wszystkich wózków, jakie kiedykolwiek miałam okazję testować. Prowadzi się go bardzo lekko, wręcz sam sunie po chodniku, jakby płynął.

 

Aluminiowy stelaż występuje z trzema rodzajami kół: lekkimi – na równe nawierzchnie, takie jak ulice czy chodniki, trekkingowymi – rozwiązanie na różne drogi oraz all terrain – odpowiednie nawet na wyboiste drogi, np. w góry.

 

My zdecydowaliśmy się na przetestowanie wersji trekkingowej, żeby sprawdzić wózek na różnego rodzaju nawierzchniach.

 

Przednie koła można zablokować do jazdy na wprost, a wszystkie koła można zdemontować, czy to do czyszczenia, czy łatwiejszego transportu.

 

Istnieje również możliwość złożenia wózka w tryb dwukołowy bez zdejmowania siedzenia, by ciągnąć go na dwóch kołach po trudnej nawierzchni, na przykład plaży czy schodach.

 

cybex priam koła trekkingowe

 

 

Amortyzacja

Koła mają naprawdę solidną amortyzację. Widać, jak amortyzatorki przy kołach wybierają każdy najmniejszy wertep i dołek, by wózek płynnie poruszał się po nawierzchni – jakakolwiek by ona nie była. Prowadzi się go naprawdę rewelacyjnie! Moje pierwsze wrażenie po popchnięciu tego wózka to: „On sam jedzie!” 🙂

 

 

Rączka

Teleskopowa, wysuwana na różną wysokość – najniższa pozycja to 99 cm, a najwyższa – 110 cm. Jest to więc wózek dziecięcy odpowiedni do prowadzenia zarówno dla niższych, jak i wyższych osób.

 

 

 

Smycz asekuracyjna

Rozwiązanie zaczerpnięte z wózków biegowych, zapewnia dodatkowe bezpieczeństwo na przykład podczas biegania z wózkiem czy schodzenia z bardzo wysokiej góry. (Choć nie jest to wózek dziecięcy do biegania, osobiście nie widzę przeciwwskazań do biegania z nim po odpowiednich ścieżkach – w końcu on niemal sam się toczy).

cybex priam birds of paradise

 

 

Kosz na zakupy

Bardzo pojemy i łatwo dostępny – zabudowany i zamykany na magnesowe zapięcie, dzięki czemu to co mamy w środku ani nie wypadnie, ani nie ubrudzi się kurzem czy błotem z drogi czy ulicy. Maksymalne obciążenie kosza to 5 kg.

cybex priam kosz

 

 

Hamulec

Mój ulubiony – zaciągany i zwalniany za pomocą naciśnięcia nogą – dzięki czemu nie straszny nam ani gdy mamy na stopach sandałki, ani czyste jesienne obuwie, gdyż nie trzeba go nigdy stopą podciągać do góry, co w bosych nogach graniczy z cudem, a w zimowych zwyczajnie je brudzi od błota i kurzu, które osiadają na zawieszeniu i hamulcu.

 

 

Budka

Budka w Cybexie Priam to chyba jedna z rzeczy, która najbardziej mnie zachwyciła – jest przeogromna, w wersji XXL! Sama w sobie jest głęboka, ale istnieje możliwość dodatkowego jej rozłożenia – ujawniając okienko peek-a-boo. Doskonale chroni przed słońcem (UVP50+) i wiatrem.

cybex priam budka cybex priam test wózka

 

 

Gondola

Majstersztyk! Bardzo głęboka i zabudowana – jest to rozwiązanie idealne zwłaszcza dla osób mieszkających nad morzem, takich jak my. Nigdy na rynku nie widziałam tak zabudowanej gondoli wózka – osłonka sięga wysoko i jest zapinana na zatrzaski, co w połączeniu z bardzo dużą budką sprawia, że dziecko jest całkowicie zasłonięte, naprawdę ledwie je widać! Dziecko jest super zabezpieczone przed deszczem czy wiatrem. Folia przeciwdeszczowa jest chyba całkowicie zbędna przy takim wózku jak Cybex Priam.

 

Co więcej gondola ma długość aż 90 cm! Nigdy nie spotkałam się z tak dużą gondolą (przykładowo w Dubatti wynosi 74 cm, w Bugaboo Cameleon 76 cm, Mutsy Evo 75 cm). Po prostu nie ma szans ani obaw, aby dziecko wyrosło z gondoli i będziecie zmuszeni przenieść je do spacerówki gdy jeszcze nie będzie na to gotowe. Posiada także pałąk, który umożliwia wygodne jej noszenie także z Maluszkiem w środku.

 

Materacyk w gondoli jest gruby i komfortowy – wykonany z pianki Memory Foam.

cybex priam gondolawózek cybex priam wózek cybex priam recenzja

 

 

Siedzisko spacerowe

Siedzisko w wersji Lux w Cybexie Priam jest obracane – dziecko może jechać zarówno przodem, jak i tyłem.

cybex priam spacerówkacybex priam siedzisko lux

 

Ma wysokie oparcie, nasz trzyletni synek z łatwością mógł się do niego zmieścić. W mojej ocenie jest ono jedynie trochę zbyt płytkie, osobiście preferuję bardziej przytulne siedziska, które wydają mi się lepiej chronić przed różnymi warunkami atmosferycznymi. Natomiast zimą i tak montuję do spacerówek śpiworki, które tę wadę eliminują.

 

Siedzisko można rozłożyć do pozycji leżącej – bardzo duży plus! Uwielbiam takie spacerówki. Siedzisko jest także na tyle wysoko, że może posłużyć jako krzesełko w restauracji (pasuje do wysokości stołu – 80 cm).

wózek cybex priam test

 

Ponadto siedzisko wyposażone jest oczywiście w pięciopunktowe pasy bezpieczeństwa.

 

 

Pałąk

Zarówno do gondoli jak i spacerówki. Pokryty ekoskórą, zdejmowany, odpinany z jednej strony, można go również po odpięciu z jednej strony obrócić w bok, dzięki czemu nie opada, co jest bardzo wygodne!

Do pałąka można oczywiście przymocować zabawki.

cybex priam opinie

 

 

Podnóżek

Regulowany jest w trzech pozycjach – jest to bardzo przydatne, ponieważ dzięki temu wózek dziecięcy posłuży dziecku dłużej, a podnóżek jest zawsze dopasowany do wieku dziecka, stanowiąc odpowiednie wsparcie dla jego rozwoju i wieku. Materiałowy – dla niektórych może wydawać się to minusem, ale materiał jest nieprzemakalny, więc wystarczy go przetrzeć.

wózek 2 w 1 cybex priam

 

 

Kolorystyka

Cybex Priam można zakupić w różnych wariantach – my mieliśmy model z limitowanej kolekcji ze wzorem Birds of Paradise – z motywem monstery i pięknymi ptakami mocowanymi na magnesy, co stwarzało efekt trójwymiarowości. Standardowe kolory są pięknie stonowane, takie jak lubię najbardziej:

 

cybex priam kolorystyka

 

 

Składanie i rozmiar po złożeniu

Stelaż możemy z łatwością złożyć jedną ręką do pozycji wolnostojącej – jest to bardzo wygodna forma, dzięki której wózek nam się nie brudzi, możemy go zawsze postawić przy samochodzie czy w autobusie i łatwo rozłożyć. Do złożenia wykonujemy tak naprawdę tylko dwa ruchy! Wciskamy oba guziki, znajdujące sie na szczycie rączki i po pierwsze całkowicie wsuwamy rączkę w ramę (aż do kliknięcia), a następnie napieramy lekko nogą na tylną oś i składa nam się dolna część stelaża. Gotowe!

 

Wózek w wersji spacerowej możemy złożyć razem z siedziskiem – uwielbiam to rozwiązanie! Przed złożeniem trzeba tylko siedzisko maksymalnie pochylić i złożyć stelaż tak samo jak zawsze. Tak złożony wózek również stoi samodzielnie, siedzisko nie dotyka ziemi, bajka!

 

Jest po złożeniu wózek jednak dość spory – na szczęście kółka  można zdjąć, aby stelaż zyskał na kompaktowości. Na pewno warto przymierzyć go przed zakupem do swojego bagażnika, albo chociaż wymierzyć: Wymiary stelaża po złożeniu: 97,5 x 57,5 x 45,5 cm

 

 

Waga

Waga wózka ze stelażem w wersji Trekking z siedziskiem typu Lux to 12,8 kg.

Waga wózka ze stelażem w wersji Trekking z gondolą to 12,7 kg.

Wydaje mi się jednak, że ze względu na długość stelaża po złożeniu, przy wsadzaniu do bagażnika wydaje się cięższy.

 

 

Akcesoria

Adapatery – byłam pewna, że mając fotelik samochodowy Cybex, będę mogła zamontować go na stelażu bez użycia adapterów. Pakując się na wyjazd, podczas którego testowałam ten wózek dziecięcy, nie zabrałam adapterów i był to błąd – byłam zaskoczona, gdy okazało się, że fotelik bez adapterów po prostu nie pasuje! Adaptery są więc konieczne.

 

Wśród ciekawych dostępnych do wózka akcesoriów są płozy (narty) zamiast przednich kółek do zastosowania na zimę, dostawka dla starszego dziecka, na którą ja na pewno bym się skusiła, uchwyt na kubek oraz typowe, takie jak moskitiera, folia przeciwdeszczowa, śpiworek, parasol czy torba.

cybex priam akcesoria

 

 

Cena

Cybex Priam to wózek dziecięcy klasy premium.  Ceny wózka 2w1 z siedziskiem LUX to około 5 347 zł.

 

Ceny fotelików, gondoli, nosideł czy fotelików samochodowych różnią się w zależności od wybranego modelu.

 

Podsumowanie

Waga stelaża typu Light 7,6 kg
Waga stelaża typu Trekking 7,9 kg
Waga stelaża typu All Terrain 8,3 kg
Waga gondoli 4,8 kg
Waga siedziska LUX 4,9 kg
Wymiary złożonego stelaża z kołami: 95 x 57 x 30 cm
Wymiary złożonego wózka z siedziskiem LUX: 95 x 57,5 x 42 cm
Długość gondoli 90 cm
Kosz na zakupy 5 kg


Reasumując, Wózek dziecięcy Cybex Priam zaskarbił sobie moje bardzo ciepłe uczucie
szczególnie dzięki:

 

  • ogromnej gondoli długiej na 90 cm
  • fantastycznie zabudowanej gondoli – zachodzącej na nią budce – tu żadna folia przeciwdeszczowa czy osłonka od słońca czy wiatru na pewno nie będzie potrzebna
  • cudownemu prowadzeniu i amortyzacji, idealnej zarówno do miejskiej dżungli, jak i na wiejskie drogi
  • rozkładanej na płasko spacerówce z ogromną budką
  • łatwemu składaniu jedną ręką – także z siedziskiem spacerowym
  • regulowanemu podnóżkowi w spacerówce
  • pięknym stonowanym kolorom tapicerki

przy tym ogromie plusów, dwa minusy:

  • waga 12,8 kg dla wersji ze stelażem typu Trekking + siedzisko spacerowe typu Lux
  • mało zabudowana spacerówka

się po prostu chowają! Schować się nie chce tylko cena, natomiast wózek na pewno jest jej wart i posłuży nie tylko jednemu dziecku, to wózek dziecięcy na pokolenia, który z łatwością sprzedasz, odzyskując sporą część pieniędzy.

 

Chcesz być z nami na bieżąco? Codzienna dawka pozytywnych fluidów gwarantowana – dołącz do mnie na Instagramie i Facebooku.

Loading comments...