Elementarz Stylu – Katarzyna Tusk | Recenzja

Elementarz Stylu Katarzyna Kasia Tusk recenzja blog

Ubrania nie mieszczą Ci się w szafie, a Ty znów nie masz co na siebie włożyć? Nic do siebie nie pasuje? Nie masz stroju na każdą okazję? A co najważniejsze – nie wiesz jak to wszystko wypracować? Ta książka jest dla Ciebie!

 

Elementarz Stylu to poradnik, który czyta się jednym tchem. Cudownie oprawiony, pięknie wydany, samo posiadanie tej książki jest niebywałą przyjemnością. Środek na pewno Cię nie rozczaruje – miks porad i pięknych, cudownych zdjęć tworzy na prawdę przyjemną całość.

elementarz stylu recenzja

Dla kogo?

 

Przewodnik po stylu jest książką dla każdego, kto nie lubi swojej szafy.

 

Dodatkowo, w życiu jest wiele momentów zwrotnych, w których decydujemy się na zmianę garderoby i ta książka będzie w nich niezwykle pomocna. Pójście na studia, rozpoczęcie pracy, zostanie Mamą, powrót do pracy, czy nawet jej zmiana. Dzięki Elementarzowi zmiany w szafie wprowadzisz z bez problemu, dołożysz do niej elementy, które będą współgrały z tym co już w niej masz.

Uporządkuj szafę!

 

Od miesięcy planowałam generalne porządki w szafie, nie raz już takie robiłam, ale zawsze stając przed trudnymi decyzjami o pozbyciu się ubrań znajdowałam wymówki – tym razem na prawdę schudnę! ta bluzka była taka droga, a ta będzie dobra jeśli jednak przytyję… W efekcie pomimo porządków szafę pełną ubrań, a co druga rzecz, którą z niej wyciągam na mnie nie pasuje. Wyszykowanie się zajmuje mi więc zdecydowanie za dużo czasu. Jeśli masz podobnie, Kasia przeprowadzi Cię przez porządki w szafie, a co więcej – maksymalnie Cię do nich zmotywuje, ja już nie mogę się doczekać tej przejrzystości, która w niej zapanuje.

Stwórz bazę

 

Po czystkach w szafie Kasia fantastycznie podpowiada jak uzupełnić garderobę o klasyczne modele ubrań w neutralnych kolorach, aby z łatwością móc tworzyć z nich zestawy na każdą okazję.

Kasia Tusk książka opinie

Kolory

 

Kasia przeprowadzi Cię także przez kolorowy zawrót głowy i wytłumaczy, jak łatwo posługiwać się kluczowymi kolorami, które pasują niemal każdemu.

Diabeł tkwi w szczegółach

 

Kasia pokaże Ci jak ważne, aby bielizna się nie odciskała, spodnie nie były za długie, a płaszcz za krótki. To niby szczegóły, ale zobaczysz, jak ogromny wpływ mają na Twój wizerunek.

Szybki wybór i gotowe zestawy

 

Prosty i klasyczny strój zawsze robi dobre wrażenie, dowiesz się jak idealnie skomponować go na każdy dzień! Porada o tym, aby strój danego dnia zacząć kompletować od butów już zrewolucjonizowała moje życie!

Co, gdzie i kiedy

 

Jeśli nie jesteś mistrzynią w ubieraniu się stosownie do okazji dowiesz się, jakie stroje są odpowiednie na jakie wyjścia i już nigdy do Cioci na imieniny nie będziesz chciała ubrać się jak na weekend za miastem.

 

Elementarz Stylu opinie

Mediolan, Nowy York, Paryż, Londyn…

 

Jeśli do tej pory nie interesowałaś się modą teraz poznasz cztery różne style stolic mody, by świadomie zdecydować jakie elementy garderoby zaprosić do swojej szafy, gdyż warto podkreślić, że aby zbudować swój własny styl nie możesz ograniczyć się tylko do bazy. Ta część książki może być dla Ciebie motywacją, aby po jej przeczytaniu stylu poszukać już na własną rękę.

Dobrych lekcji nigdy za wiele

 

Choć wiele z zamieszczonych w tej książce porad może Ci się wydawać oczywistych – w końcu nie żyjesz na tym świecie od dzisiaj, uważam, że w zabieganym świecie nie zaszkodzi sobie o wszystko przypomnieć, dlatego nie obrażam się na czytanie o cielistej bieliźnie czy czystych butach.

Elementarz Stylu na co dzień

 

Ubrania mają Ci w życiu pomagać a nie przeszkadzać. Jestem pewna, że już w trakcie czytania tej książki będziesz chciała wprowadzać zmiany w swojej szafie, a jeśli po przeczytaniu tej książki nie odłożysz jej na półkę tylko potraktujesz ją jak dobrą przyjaciółkę, która pomoże Ci w metamorfozie szafy i Twojego wizerunku, nigdy więcej nie powiesz, że nie masz się w co ubrać, staniesz się pewniejsza siebie i bardziej zadowolona z życia. Będziesz wydawać mniej, a wyglądać lepiej. Czy to nie cudowne?

 

Kto z Was ma ochotę na lekturę i zmiany w szafie? A może już jesteście po?

PS1 Książka z 15 zł rabatem dostępna jest tutaj.

10 komentarzy
Zostaw komentarz:

 • 12.02.2016

  Kolejna pozycja do której mnie przekonałaś 🙂

 • Ania
  Odpowiedz
  02.02.2016

  Dopiero Twoja recenzja mnie przekonała do zakupu tej książki i już po przeczytaniu pierwszych 50 stron nie żałuję. Lektura przyjemna i pożyteczna. Też się nie mogę doczekać porządków

  • 02.02.2016

   No to bardzo się cieszę 🙂

 • 02.02.2016

  W końcu wiem o co chodzi z tym stylem. Razem ze Slow Fashion Asi Glogazy to tworzą duet idealny do stworzenia garderoby marzeń 🙂

  • 02.02.2016

   Ja bym jeszcze dołożyła do tego Radzką i rozdział o typach figury. Przede mną książka Asi i ruszam z porządkami 🙂

 • 24.01.2016

  Mnie również zaciekawiła ta książka po Twojej recenzji…

 • 20.01.2016

  Muszę przyznać, że nie byłam przekonana co do tego poradnika, a teraz po przeczytaniu Twojego posta mam wielką ochotę, żeby jednak ją kupić! 😉 W końcu i mi przydałyby się porządki w szafie.

  • 20.01.2016

   Jeśli szafie potrzebne są porządki, to ta książka na pewno będzie pomocna. Ja już przebieram nogami, żeby powyrzucać ubrania 😉

  • 20.01.2016

   W takim razie koniecznie muszę po nią sięgnąć !