Jak zostać Wedding Plannerem?

jak zostać konsultantem ślubnym wedding plannerem

Jak zostać Wedding Plannerem – Konsultantem Ślubnym? Odpowiada bizneswoman z 14 letnim stażem w branży ślubnej.

 

Jak zostać Wedding Plannerem?

To pytanie zadajecie mi bardzo często podczas sesji Q&A lub podczas live’ów. Odpowiedź na to pytanie jest rozbudowana i tak naprawdę wiele zależy od wyborów, jakie podejmiesz – każdy jeden pociąga za sobą kolejny, ale ścieżki do osiągnięcia celu mogą się różnić.

 

 

Odpowiedz  sobie na pytanie: dlaczego chcesz być Wedding Plannerem – Konsultantem Ślubnym?

Co chcesz dać od siebie innym i światu? Jak chcesz uczynić Dzień Ślubu swoich Klienów lepszym?

 

Co chcesz osiągnąć dla siebie? Czy marzysz o własnej firmie, czy nie chcesz mieć szefa? Czy pragniesz stworzyć własny biznes, czy wolisz pracować na sprawdzonych rozwiązaniach?

 

Od tego będzie zależało, czy będziesz prowadziła swój biznes czy też poszukasz pracy.

 

 

Sprawdź,  jakie predyspozycje już masz, a jakich Ci jeszcze brakuje

Tutaj znajdziesz listę, ale nie traktuj jej jako checklistę, a jako narzędzie do długoterminowego rozwoju. To nie sprawdzian, a drogowskaz.

 

 

Zdobądź umiejętności Wedding Plannera z zakresu organizacji ślubów

Zrób to poprzez zdobycie naukę i doświadczenia.

 

Możesz zaczytać się w książkach i podręcznikach z zakresu organizacji wesel, w podcastach i filmach na YouTube (polecam amerykańskie i australijskie pozycje, gdyż tam rynek ślubny jest na najwyższym na świecie poziomie). Możesz też zdać się na wzięcie udziału w profesjonalnym Kursie na Wedding Plannera, gdzie profesjonalista i wieloletni ekspert podzieli się z Tobą swoją wiedzą i doświadczeniem w kompletny i usystematyzowany sposób.

 

Wybierając szkolenie, zwróć uwagę na doświadczenie i wykształcenie Trenera, a także dokładnie porównaj programy dostępnych na rynku szkoleń.

 

Sprawdź też, jaką markę na rynku ślubnym zbudowała firma szkoląca, gdyż Trener będzie uczył Cię organizacji ślubów i prowadzenia biznesu bazując na własnym przykładzie i stylu pracy. Zobacz backstage jego pracy, a najlepiej także styl życia jaki prowadzi – zajrzyj na jego prywatny Instagram czy konto na Facebooku.

 

Sprawdź, czy wyznajecie w życiu podobne wartości. Jeśli na przykład Ty wierzysz w to, że swoją reputację powinno budować się bazując na etycznych działaniach, bo nie wypada publicznie mówić źle o konkurencji, a Twój kandydat na Trenera buduje swoją przewagę konkurencyjną nie tylko na mówieniu dobrze o sobie, ale też na umniejszaniu innym – jego Kurs i styl pracy może być dla Ciebie nieporozumieniem.

 

Jeśli wciąż masz wątpliwości, spisz pytania i zadzwoń do Trenera – sprawdź, czy nadajecie na tych samych falach, czy załapiecie fajny kontakt, czy w sposób zrozumiały odpowiada na Twoje pytania, czy poczujesz, że macie podobne podejście do tworzenia własnej marki i ślubnego biznesu.

 

 

Stwórz biznesplan swojej firmy Wedding Plannera – agencji ślubnej

Na podstawie tego, jak odpowiedziałaś na pytanie dlaczego chcesz zostać Wedding Plannerem, musisz zbudować oryginalną na rynku ofertę, która będzie bazowała na Twojej autentyczności i indywidualności.

 

Dzięki temu przyciągniesz klientów, którzy z Tobą rezonują, a w tym wąskim wycinku rynku nie będziesz miała konkurencji. Zdradzę Ci, że na rynku ślubnym strategia naśladowania konkurencji się nie sprawdza. Jeśli będziesz taka jak wszystkie agencje, będziesz musiała z nimi konkurować przede wszystkim ceną, gdyż Klient wybierze agencję bardziej doświadczoną lub tańszą.

 

Jeśli niczym nie będziesz się wyróżniać, będziesz przyciągała przypadkowych Klientów i Twój rozwój będzie bardzo powolny. Twoja oferta nie może więc być nijaka i skierowana do wszystkich – gdyż jak coś jest do wszystkiego – jest do niczego.

 

Wybierając szkolenie, zobacz, czy firma szkoląca spełnia ten warunek: Czy sama się wyróżnia? Czy ma silną osobowość? Czy jest wyrazista? I najważniejsze: Czy podzieli się z Tobą wiedzą biznesową i marketingową?

 

 

Jak zostać Wedding Plannerem? Sprawdź, czy mogę Ci pomóc!

 

Od 4 lat w ramach Akademii Wytwórni Ślubów prowadzę Kurs na Konsultanta Ślubnego „Wedding Planner Expert” – najczęściej wybierany Kurs w Polsce, w ramach którego przeszkoliłam w ciągu 3 lat ponad 400 osób. Brzmi to dumnie i to prawda – jestem ogromnie podekscytowana tym, że nasza Akademia to nie tylko szkolenie, ale prawdziwa społeczność, oparta na naczelnej wartości, w jaką wierzę w życiu – na relacjach z drugim człowiekiem.

 

Dlatego przez tyle lat nie wyobrażałam sobie stworzenia Kursu online, ale gdy termin oczekiwania na wzięcie udziału w kursie stacjonarnym dawno przekroczył pół roku, a ostatnie zmiany na świecie pozwoliły mi wypracować idealne rozwiązania do prowadzenia życia zawodowego online, pomyślałam, że jestem gotowa na to, by stworzyć kurs online wciąż oparty na relacjach, a co pomaga nam je zbudować?

 

  1. Interaktywny panel szkolenia – każdą lekcję możesz obejrzeć tyle razy, ile chcesz, dostęp do kursu otrzymasz bowiem aż na 6 miesięcy, dzięki czemu materiał możesz wspaniale utrwalić we własnym tempie nauki. Pod każdym filmem możesz zadawać mi pytania – które widzisz tylko Ty i ja, a na które odpowiadam raz na 2 dni podczas wieczornej wideokonferencji – tak, to nie będzie live, tylko interakcja i poznanie się całej grupy. Szalenie ważne są dla mnie nie tylko relacje, między mną a Tobą, ale dbam także o te pomiędzy Wami.

 

  1. Indywidualny tok nauczania – program podzielony jest na 8 dni po 3-5 godzin dziennie, ale to Ty decydujesz, o której godzinie i gdzie przerabiasz materiał oraz czy robisz to na komputerze, tablecie czy telefonie. Dzięki temu w Kursie możesz wziąć udział nawet, jeśli na co dzień zajmujesz się dziećmi czy pracujesz na cały etat. Widzimy się na żywo raz w tygodniu o godzinie 21 – gdy już nic nam nie przeszkadza, a dzięki wcześniej zadanym mi pytaniom, nawet, jeśli spóźnisz się na spotkanie wiesz, że odpowiem na Twoje pytanie, a Ty odsłuchasz odpowiedź, kiedy będzie Ci wygodnie.

 

  1. Martwisz się, że nie znamy się osobiście? Nic bardziej mylnego – Każda z Was otrzymuje 2 godziny indywidualnych konsultacji ze mną, które możesz odebrać jak Ci wygodnie – online lub w naszym biurze w Gdyni, gdzie w cztery oczy porozmawiamy o Twoim biznesie.

 

Dziś już wiem, że kurs online to ogromna szansa – na odbycie szkolenia z dowolnego miejsca na świecie, o każdej porze dnia i nocy, a ja dzięki Kursowi online nie muszę się ograniczać czasowo do 4 dni jak w przypadku Kursu stacjonarnego, więc udało mi się przygotować nawet nieco więcej.

 

Zapisz się na Kurs Wedding Planner Expert w wersji Online:

 

kurs na wedding plannera online

Subscribe
Powiadom o
guest
35 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments