5 powodów, dla których warto jesienią zrobić Kurs na Konsultanta Ślubnego

kurs konsultant ślubny jesień

Od zawsze powtarzam, że praca Wedding Plannera jest pracą całoroczną. Latem mamy koordynacje, w pozostałe miesiące działamy ściśle organizacyjnie i pozyskujemy nowych Klientów. Nasze wakacje są najczęściej poza sezonem, a weekendy często zaczynają się we wtorek i kończą w środę. Jest to praca etapowa i przygotowując się do niej, warto wstrzelić się w idealny moment ze startem swojej ślubnej działalności. Poniżej przedstawiam Ci pięć powodów, dlaczego jesień jest najlepszym momentem na kurs na Wedding Plannera.

 

 1. Kalendarz nowych zapytań

 

Ścisły sezon ślubny od zawsze kojarzy się z późnią wiosną i wakacjami. To wtedy odbywa się najwięcej wesel, a Wedding Planner ma najwięcej pracy. Jednak po sezonie nie ma czasu na odpoczynek, bo zaczyna się sezon… nowych zapytań.

W naszej Wytwórni Ślubów od zawsze analizujemy momenty, w których przychodzi do nas najwięcej nowych klientów – pozwala nam to lepiej się przygotować, zaplanować wakacje w odpowiednim terminie i dobrze zorganizować plan marketingowy.

Od dawna już obserwujemy konkretny trend: wrzesień i październik są miesiącami, kiedy dzieje się najwięcej. W listopadzie odnotowujemy drobny spadek, a po Świętach Bożego Narodzenia jest kolejna lawina. Nie ma jednak czasu na odpoczynek, bo w lutem są Walentynki – kolejny popularny termin zaręczyn.

Dlaczego więc nie zrobić kursu na Wedding Plannera właśnie wtedy, kiedy najwięcej Młodych Par szuka profesjonalnej pomocy?

 

 1. Od razu wdrażasz wiedzę w życie

Biorąc pod uwagę to, co napisałam Ci w pierwszym punkcie, jesteś w stanie wcielić od razu w życie wiedzę, którą uzyskałaś na kursie. Czasami na pierwszego klienta trzeba czekać bardzo długo i w tym czasie wiedza niepraktykowana może łatwiej ulecieć z głowy, a Tobie trudniej będzie ją później odświeżyć. Natomiast robiąc kurs w ścisłym sezonie zapytań gwarantujesz sobie możliwość przełożenia teorii na praktykę niemal od razu!

 

 1. Pierwszy klient rekompensuje wiele początkowych kosztów

Jeżeli chcesz być postrzegana jako profesjonalistka, musisz profesjonalnie podejść do tematu. Niestety często wiąże się to z inwestycjami i zobowiązaniami finansowymi – strona internetowa, sesja biznesowa, pozycjonowanie, reklamy w Google. To wszystko niestety kosztuje.

Patrząc na nasz kalendarz zapytań, robiąc kurs jesienią masz szansę na szybsze wyrównanie kosztów. Często pierwszy klient pokrywa sumę, jaką musisz przeznaczyć na stronę internetową, sesję wizerunkową i kilkumiesięczne reklamy Google Ads. A im szybciej zaczniesz zarabiać, tym więcej będziesz mogła zainwestować w promocję, reklamę i rozwój, co z kolei da Ci większe grono Klientów i wyższe zarobki. I koło się zamyka 🙂

 

 1. Masz szansę pokazać się w branży

Jesień i zima to moment wielu spotkać branżowych, targów ślubnych i innych wydarzeń, na których można się pokazać. Nikt nie ma przecież na to czasu wiosną, kiedy zaczynają się prężne przygotowania do sezonu, ani tym bardziej latem, kiedy sezon trwa w najlepsze. To jesienią jest czas na podsumowujące sezony imprezy, które często organizują duże hotele, targi ślubne, gdzie możesz poznać regionalnych podwykonawców, czy zamknięte imprezy branżowe, gdzie zawsze warto się pokazać i budować relacje z innymi przedstawicielami ślubnego świata. Nigdy bowiem nie wiesz, kto poleci Cię Twojemu Klientowi 🙂

 

 1. Pracujesz wtedy, kiedy konkurencja odpoczywa po sezonie 🙂

Robiąc kurs jesienią, wstrzelisz się w ten moment, w którym wiele Wedding Plannerów łapie oddech po trudach ślubnego sezonu. Wszyscy mamy takie same kalendarze i u każdej z nas jesienią jest więcej zapytań, ale jesteśmy też tylko ludźmi – musimy mieć chwilę na zdjęcie sukienek, ubranie dresów i odreagowanie ślubnego stresu. A wtedy Ty będziesz zwarta i gotowa do pracy, łapiąc pierwszych Klientów 🙂

 

Nie ma jednej złotej rady dotyczącej tego, po jakim czasie od odbytego kursu przychodzi pierwszy Klient. To w dużej mierze będzie zależało od Ciebie, Twoich możliwości, wytrwałości i odpowiedniego przygotowania. Jednak jeżeli chcesz pomóc szczęściu – nie zwlekaj z kursem i zapisz się na niego już teraz – jesień bowiem jest genialnym momentem na start 🙂

 

W Akademii Wytwórni Ślubów prowadzimy właśnie zapisy na listopadową edycję naszego szkolenia, która rusza już 25 listopada. Nie zwlekaj, zacznij z nami spełniać swoje marzenia! TUTAJ znajdziesz wszystkie szczegóły dotyczące naszego kursu.

4 komentarze
Zostaw komentarz:

 • 24.06.2022

  Bardzo ładna aranżacja, schludnie, jasno i przejrzyście. Młody chyba jest zadowolony 🙂

 • radca prawny Limanowa
  Odpowiedz
  07.03.2022

  marzy mi się taki kurs ale w obecnych dziwnych czasach chyba jeszcze się obawiam, że te ślubne branże nie wrócą do siebie tak na maxa prędko. owszem imprezy są ale chyba jeszcze nie w takim normalnym tempie a szkoda. oby ten i kolejne sezony już były w pełni obfite 🙂 a Tobie życzę powodzenia!

 • Iga
  Odpowiedz
  02.03.2022

  Też od jakiegoś czasu myślę o zrobieniu sobie takiego kursu, ale nigdy w sumie nie pomyślałam o najlepszym do tego terminie. A w sumie rzeczywiście jest to ważna kwestia, dzięki za ten wpis i wskazówki 🙂

 • 28.01.2022

  Ciekawa sprawa. Uważam, że taki zawód to zdecydowanie coś, co można skutecznie wykonywać.