Kurs Wedding Planner Online – dlaczego powstał i czy warto wziąć w nim udział?

Kurs Wedding Planner Online był naszym głównym „pandemicznym” projektem w Wytwórni Ślubów. Gdy okazało się, że ze względu na panującą w kraju sytuację zmuszeni jesteśmy odwołać dwa szkolenia stacjonarne, w mojej głowie zakiełkowała myśl… kiedy, jak nie teraz?

 

 

Obawy

Przyznaję, pomysł stworzenia Kursu Wedding Planner Online pojawiał się w mojej głowie od czasu do czasu i wracał jak bumerang. Wciąż odbierałam telefony i otrzymywałam maile z pytaniem, czy organizuję Kurs na Wedding Plannera Online. Nigdy jednak nie było na to czasu, przyznaję, że też trochę się bałam takiego dużego przedsięwzięcia. Wiązało się ono z wydatkami, przeorganizowaniu dotychczasowej pracy i poświęceniu wielu godzin na przygotowania, nagrania i montaż.

 

 

W swojej pracy Wedding Plannera stawiam też na relacje. Bałam się, że w internetowej wersji Kursu na Wedding Plannera nie dam rady i nie będziemy mieli możliwości dobrze się poznać, nawiązać pięknych znajomości, także tych biznesowych, i pogłębiać relacji, które się między nami pojawią. Poza tym… przecież ja uwielbiam mówić do ludzi, wchodzić z nimi w interakcję. Jak nagle mam mówić do kamery? Jak zadawać im pytania?

 

Nie czekam – działam!

Wiedziałam jednak, że muszę działać nie tylko po to, by móc utrzymać swój biznes, ale także po to, by nie zostawić bez niczego osób, które czekały na mój Kurs Wedding Planner Expert, na który wszystkie miejsca były wyprzedane już od pół roku. Czułam, że nie mogę zawieść tych z Was, którzy marzyli o tym, by zostać Wedding Plannerem, a pandemia pokrzyżowała ich plany.

 

 

Moje dylematy rozwiała też w jednej chwili jedna z moich Absolwentek, Eliza, prowadząca blog elizawydrych.pl (dawniej fashionelka.pl), która była akurat w trakcie pisania e-booka „Jak prowadzić biznes w obliczu kryzysu” (swoją drogą świetny, polecam Ci go serdecznie). Napisała do mnie z pytaniem, jakie działania zaplanowałam w dobie kryzysu. Zaczęłam opowiadać jej o Kursie na Wedding Plannera Online, a ona… dodała mi wiatru w żagle. Mówiła, że to doskonały pomysł i bardzo mnie zmotywowała do działania!

 

Realizacja

Cały program szkolenia musiałam przearanżować, bym mogła przeprowadzić mój Kurs Wedding Planner Expert w wersji online. Podczas prac nad nowym programem nabrałam odwagi i postanowiłam spełnić swoje małe marzenie i dodać do programu Kursu bardzo ważny rozdział, rozdział który zawsze chciałam wprowadzić, ale miałam słuszne obawy, że nie zmieszczę się wówczas w 4 dniach Kursu stacjonarnego. Czego dotyczy ten rozdział? Cóż – posiadając dużą wiedzę na temat organizacji ślubów i prowadzenia koordynacji Dnia Ślubu, ale nie wiedząc nic na temat prowadzenia biznesu – nie osiągniemy sukcesu. Rozdział ten traktuje więc o budowaniu swojej marki, o tworzeniu strategii swojego biznesu, która poprowadzi nas z punktu, w którym jesteśmy teraz, do punktu, w którym chcemy być za 5 lat. Jest to szereg działań, które, by odniosły zamierzony skutek, nie mogą pozostać dziełem przypadku. Dzięki formie Kursu Wedding Planner Online mogłam pozwolić sobie na tę większą ilość materiału, gdyż – i to jedna z największych zalet szkolenia online – nie ograniczał mnie czas!

 

Najlepsze jest to, że teraz, gdy już jesteśmy po nagraniach i przeliczyłam wszystkie godziny trwania szkolenia, okazało się, że udało mi się przygotować dużo więcej materiałów! W przeliczeniu godzin na dni (przy założeniu 8 godzin dziennie), Kurs Online trwa nie 4 dni, tak jak Kurs Stacjonarny, a aż 7 dni!

 

 

Ponadto zaczęliśmy zbierać pomysły na to, co można zrobić, by Kurs Wedding Planner Online był jak najbardziej zbliżony do Kursu stacjonarnego.

 

 

Bogate merytorycznie treści – są. Kontakt ze mną i z innymi uczestnikami – jest (podczas wideokonferencji, na specjalnie stworzonej grupie na Facebooku oraz 2 godziny indywidualnych konsultacji – osobistych lub telefonicznych). Ale co ze wszystkimi gadżetami, które otrzymują nasi Kursanci podczas szkolenia? Sprawa była jasna: trzeba przygotować ślubne przesyłki! Paczki, które zawierały dokładnie to samo, co otrzymuje każdy z Kursantów Kursu stacjonarnego, a także kilka niespodzianek i dodatków.

 

 

Program i paczki to jedno, ale co ze stroną techniczną? Nie było wyjścia – z mojego biura wynieśliśmy fotele i stolik kawowy, a w jego miejscu pojawiło się biurko z monitorem, statyw do aparatu, zasłony wygłuszające oraz dwie lampy fotograficzne. Żarówki w mojej designerskiej lampie pod sufitem również wymieniliśmy na specjalistyczne żarówki, które idealnie naświetlały całe pomieszczenie. Dokupiliśmy także profesjonalny mikrofon oraz tablet graficzny, który pozwolił mi rysować i jednocześnie nagrywać to, co narysować było trzeba 😉

 

 

W realizację Kursu Wedding Planner Online zaangażowana była cała rzesza osób, na czele z moim mężem, Wojtkiem, który przeszukał Internet w poszukiwaniu najlepszej platformy do osadzenia na niej szkolenia, zadbał też o odpowiedni, specjalistyczny sprzęt – naświetlenie, mikrofony oraz o moje pozytywne nastawienie 🙂

Za Kursem Wedding Planner Online stoi też Milenka, moja prawa ręka, która siedziała ze mną podczas dziesiątek godzin nagrań, pilnowała, bym o niczym nie zapomniała, kontaktowała się z Kursantami i wysłała do nich ponad 50 paczek!

Nie byłoby też co oglądać, gdyby nie nieoceniony montażysta Tomek, który cierpliwie wprowadzał wszystkie poprawki aż do stanu, w którym można można zobaczyć Kurs teraz.

Nie zapominam również o reszcie naszego zespołu: Adze, Dobrawie, Bartku, Kacprze i Marcinie, a także mojej koleżance Asi, z których każde dołożyło swoją cegiełkę do sukcesu, jakim okazał się być nasz Kurs Wedding Planner Online.

 

 

Dlaczego mój Kurs Wedding Planner Online mogę nazwać sukcesem?

Oto tylko niektóre opinie, które napłynęły do mnie po zakończonym szkoleniu:

 

Chciałam bardzo podziękować za stworzenie kursu Wedding Planner. Był to czas dość długi i bardzo intensywny, jednak forma online, przygotowane treści i nagrania, uważam, za bardzo profesjonalnie zrobione. Nie spodziewałam się, iż będziemy poruszać tak wiele zagadnień związanych nie tylko z samą usługą planowania ślubu, ale również prowadzenia własnej działalności czy tworzenia biznes planu. Kurs był bardzo merytoryczny, prowadzony w miłej atmosferze, z bardzo dużą dozą elastyczności. Wideo konferencje były okazją do nawiązania znajomości z innymi oraz zadania pojawiających się pytań. Nie żałuję ani minuty spędzonej na kursie, i całkowicie polecam go wszystkim zainteresowanym. Przede wszystkim bowiem, poznacie samych siebie, co będzie podwaliną do późniejszych decyzji biznesowych w życiu. – Marta K.

 

Chciałam podziękować za ogrom wiedzy i inspiracji na szkoleniu. Chce wyrazić jak wielka jest to dla mnie siła napędowa i szansa dla samej siebie na odkrycie swojej drogi życiowej.  Jeszcze raz bardzo dziękuje bo jest to moment przełomowy ❤️❤️ – Ania J.

 

Dziękuję za możliwość uczestniczenia w tym kursie. Dał mi on zarówno siłę i motywację do działania jak i wiele inspiracji, które z pewnością wykorzystam przy zakładaniu swojej firmy. Wasze ciepło i życzliwość sprawiły, że jeszcze bardziej zakochałam się w tym zawodzie. Dziękuję za poświęcony czas i ogrom przekazanej nam wiedzy! 🙂 – Karolina D.

 

Kurs Wedding Planner Expert Online był jedną z lepszych decyzji jaką mogłam podjąć. Jednocześnie to spełnienie mojego zeszłorocznego marzenia urodzinowego! Sam kurs był dla mnie niesamowitym doświadczeniem – od momentu ogłoszenia go przez Agnieszkę (w trakcie trwania pandemii) czekałam aż ruszą zapisy! Był chwilowy moment kiedy zastanawiałam się nad tym „czy na pewno chcę robić ten kurs teraz? Może poczekam aż jednak będzie stacjonarny?”. Te wahające pytania zostały rozwiane bardzo szybko przez moich rodziców i brata, którym jestem niezmiernie wdzięczna za całe wsparcie! Agnieszka i jej team zrobili kawał naprawdę dobrej roboty! Wszystko zaczęło się od paczki pełnej pięknych prezentów – od drobnych dodatków przez papeterię aż po cudowną filiżankę z napisem przyszłego zawodu. Ilość materiału jaka została nagrana przeszła moje najśmielsze oczekiwania! Kurs był wręcz przepełniony wiedzą merytoryczną i super zadaniami praktycznymi! Dziewczyny przygotowały wszystko z największą starannością. Agnieszka jest świetną osobą, która podzieliła się z nami, kursantami swoją wiedzą i doświadczeniem. Ciepło, które od niej bije da się wyczuć nawet przez ekran monitora! Kurs ten polecam z całego serca każdemu, kto interesuje się branżą ślubną, bo dla nas wszystkich znajdzie się miejsce – jak mówi Agnieszka 🙂 – Klaudia D.

 

 

Nie przedłużając, puenta tego posta jest taka, że…

ruszyły zapisy na kolejną edycję Kursu Wedding Planner Online!

 

Szkolenie rusza już 14 września i przeprowadzone zostanie dokładnie tak jak pierwsza edycja, czyli w systemie 8-dniowym, z wideokonferencjami co dwa dni.

 

 

Dlaczego warto?

Sama zobacz:

 

 

Co zyskujesz?

 • Dostęp do Platformy Kursowejna 6 miesięcy!
 • 9 wideokonferencji grupowyc na żywo
 • dostęp do zamkniętej grupy kursowej na Facebooku
 • Certyfikat Ukończenia Szkolenia Konsultanta Ślubnego “Wedding Planner Expert”, co pozwoli Ci od początku budować profesjonalny wizerunek i dać swoim Klientom i Podwykonawcom poczucie bezpieczeństwa. Certyfikat potwierdzający kwalifikacje otrzymasz w wersji papierowej oraz w wersji elektronicznej i nie różni się on formą ani treścią z certyfikatem, który wręczamy Absolwentom Kursu Stacjonarnego
 • Autorski podręcznik szkoleniowy, zawierający ponad 200 stron branżowej wiedzy
 • Indywidualną Opiekę Poszkoleniową – 2 godziny indywidualnych konsultacji osobistych lub online do wykorzystania bez żadnych ograniczeń czasowych! Możesz wykorzystać je dowolnie – mogę np. pomóc Ci stworzyć stronę WWW Twojej agencji, doradzić w doborze nazwy i logo lub omówić ofertę i wycenę dla Twojego Pierwszego Klienta
 • Wzór Kosztorysu Ślubu i Wesela
 • Wzór Scenariusza Dnia Ślubu
 • Wzór Harmonogramu Przygotowań do ślubu
 • Wzór ustaleń z Młodą Parą dotyczących ślubu i wesela
 • Szablon Biznesplanu
 • Kalkulator cen usług ślubnych
 • Wzory umów z wybranymi Podwykonawcami
 • Bazę 200 Podwykonawców z kluczowych branż z całej Polski
 • Wskazówki do stworzenia krok po kroku indywidualnej umowy z Klientem
 • Wzór pełnomocnictwa do umowy z Klientem
 • Krajowy Standard Kompetencji Zawodowych
 • Solidną dawkę pozytywnej energii i motywacji do dalszych działań 🙂

 

 

Zachęciłam? Naprawdę warto!

Dołącz do Kursu Wedding Planner Online!

Brak komentarzy
Zostaw komentarz: