Easywalker Buggy
Easywalker Buggy to spacerówka, która towarzyszy nam od pierwszych miesięcy życia Maksia, zabraliśmy ją także do Rzymu, gdzie spędzaliśmy całą rodziną aż miesiąc, codziennie korzystając z długich, często ponad dziesięciokilometrowych spacerów. Jak nam się sprawdziła?
MINI by Easywalker Buggy – wózek spacerowy z osłonką przeciwdeszczową o wadze zaledwie 6,5 kg.
Poszukując spacerówki idealnej, postanowiliśmy przetestować wózek spacerowy model Buggy od Easywalker. Sama jeżdżę na co dzień swoim ukochanym MINI, to dlaczego dziecku miałabym odmówić? 🙂
Dzięki temu, że wózek jest odpowiedni dla dziecka już od pierwszych tygodnia życia aż do 20 kg wagi, może w nim jeździć zarówno kilkumiesięczny Maksymilian, jak i trzyletni Mikołaj.
Posiada też pewną cechę, dzięki której zostawia konkurencję daleko w tyle – adaptery do fotelika samochodowego. Zupełnie niespotykana funkcjonalność w spacerówkach, która sprawia, że wózek starczy nam od urodzenia do końca okresu wózkowego.
Stelaż i koła
Rama jest aluminiowa, dzięki czemu, stelaż wózka jest lekki – cały waży jednie 6,5 kg.
Koła wózka są bardzo łatwe w demontażu i czyszczeniu, nie ma więc problemu w utrzymaniu wózka w czystości. Dzięki logo MINI na kółkach, pojazd mojego dziecka wygląda prawie jak mój 😉
Amortyzacja
MINI by Easywalker Buggy opisany jest jako wózek miejski i terenowy. Według mnie jest idealny do miasta – również dzięki jego niewielkim rozmiarom po złożeniu. Historyczny Rzym to w większości chodniki i uliczki wyłożone kocimi łbami, nie wyobrażam sobie tu żadnego wózka bez amortyzacji, a ten naprawdę dał sobie radę.
Natomiast po piaszczystej czy wysypanej kamyczkami drodze radzi sobie nieco trudniej – na szczęście wózek jest już dostępny w wersji Buggy + z dużo większymi kółkami i regulowaną wysokością rączek, dziś z pewnością wybrałabym właśnie model „z plusem”.
Wózek prowadzi się bardzo płynnie – jest lekki i bardzo zwrotny. Ucieszyła mnie możliwość zablokowania przednich kółek do jazdy na wprost, dzięki czemu mogę w nim usypiać dziecko.
Rączka
Ponieważ jest to wózek typu parasolka, nie ma jednej rączki, a dwie – obie wyprofilowane, dobrze leżące w dłoni, dla wygody pokryte ekologiczną skórą. W nowym modelu Buggy+ mają regulowaną wysokość, więc jeśli zdarza Ci się kopać w wózek podczas szybkiego spaceru, w modelu z plusem wyciągniesz rączki i po problemie.
Hamulec
Hamulec wciskany i zwalniany za pomocą naciśnięcia stopą pod odpowiednim kątem, czyli najlepsze z możliwych rozwiązań, zwłaszcza latem, w japonkach czy sandałkach.
Kosz na zakupy
Kosz znajdujący się pod siedziskiem jest naprawdę bardzo pojemny – nawet do 5 kg! Z powodzeniem zmieściłam w nim nosidło, kocyk, sweterki i przekąski. Kosz zajmuje praktycznie całą przestrzeń pod siedziskiem, dzięki czemu jest ona w pełni wykorzystana.
Budka
Doskonała! Daszek jest rozkładany – w wersji złożonej stanowi ochronę przed słońcem i wiatrem, a wystarczy odpiąć zamek, by rozłożona pozwoliła dziecku na spokojny sen. Nad budką znajduje się okienko peek-a-boo, pozwalające na stały kontakt rodzica z Maleństwem. Do wózka dołożona jest również folia przeciwdeszczowa – idealne rozwiązanie na zdradliwą pogodę.
Siedzisko
Możliwe jest ustawienie siedziska w czterech punktach – od siedzącej do leżącej, a to wszystko za pomocą jednego płynnie działającego uchwytu.
Tapicerka siedziska jest łatwozmywalna i miękka, a pod główką dziecka jest nawet poduszeczka, którą można łatwo odczepić. Zdjąć można także pokrowiec i spokojnie wyprać w pralce.
Wózek wyposażony jest w pięciopunktowe pasy bezpieczeństwa – bardzo proste w zapinaniu i odpinaniu dla rodzica, a sprawiające problemy w odpinaniu dla dziecka. A o to właśnie chodzi, prawda?
Pałąk
Pałąk w tym wózku jest opcją do dokupienia, ale bardzo go lubimy – Maksiu również. Lubi chwytać go, wychylać się i rozglądać. Wózek można złożyć pomimo zamocowanego pałąka, a sam pałąk zamiast zdejmować, możemy unieść do góry, aby dziecko mogło do wózka wsiąść – jest to bardzo wygodna opcja. Mikołaj sam podchodził do wózka, unosił pałąk i wślizgiwał się do środka 😉
Podnóżek
Jest składany, korzysta z niego zarówno Maksiu, jak i Mikołaj.
Kolorystyka
Cały wózek stylem, kolorystyką, logo na kołach nawiązuje do samochodu MINI. A że sama jeżdżę tym autem, to wózek podoba mi się tak samo 🙂 Mój jest czarny i bardzo stylowy, a na budce widnieje skórzany motyw z flagą Wielkiej Brytanii.
Kolorystyka modelu Buggy+:
Występuję także w pięknych kolorach bez brandingu MINI:
Składanie i rozmiar po złożeniu
Rozłożony MINI by Easywalker Buggy ma wymiary 48 x 76 x 103 cm.
Złożony wózek ma jedynie 100 cm długości i 24 cm szerokości.
Wózek MINI by Easywalker Buggy składa się bardzo łatwo i szybko do parasolki, posiada też automatyczna blokadę, która uniemożliwia samoczynne rozłożenie.
Wózek mieści się bez problemu w miejskich samochodach – nawet w bagażniku takiego mikrusa jak Fiat 500 Cabrio.
Waga
Jak wspomniałam wyżej, dzięki niedużej wadze wózka (6,5 kg) noszenie go nie sprawia większych problemów, a ułatwia to jeszcze pasek antypoślizgowy, który możemy nosić na ramieniu. Naprawdę absolutnie nie jest zmartwieniem wejście czy zejście po schodach z wózkiem, ponieważ spokojnie dziecko można przytrzymać na biodrze jedną ręką, na drugie ramię założyć złożony wózek i wnieść do góry czy znieść ze schodów – w końcu jest to wózek typu parasolka.
Akcesoria
Do wózka spacerowego MINI by Easywalker Buggy możemy dobrać szereg akcesoriów:
- adaptery – dzięki nim mogłam z łatwością, nie budząc dziecka śpiącego w foteliku samochodowym, przenieść je na stelaż wózka i przejść np. z auta do sklepu lub odwrotnie. Pomimo tego, że fotelik nie pasuje idealnie do adapterów – zapinając fotelik nie słychać charakterystycznego kliknięcia, niemniej jednak, delikatnie asekurując Maluszka, jestem gotowa przejść z nim całkiem spory odcinek; rozwiązanie idealnie sprawdza się na wakacjach, na trasie do wypożyczalni samochodów czy po lotnisku; te adaptery sprawiają, że wózek nie ma sobie równych,
- pałąk – o jego zaletach pisałam już powyżej;
- tacka – świetna dla starszaków;
- uchwyt na kubek – w odpowiedzi na wołanie o pomoc za kubkiem kawy 😉 – tak było w teorii, bo w praktyce zwykle mamy tam dziecięcy bidon z wodą,
- torba do transportu wózka – dzięki której wózek na siedzeniu samochodu nie brudzi go, a przed wszystkim zabezpiecza wózek w podróży samolotem.
Cena
Cena MINI by Easywalker Buggy zaczyna się od 970 zł, nie jest to najtańszy wózek na rynku, natomiast w mojej ocenie jest wart tej kwoty, ponieważ po pierwsze starczy na cały okres wózkowy dziecka (a nawet dwójki czy trójki) , to jest naprawdę wygodny w codziennym użytkowaniu.
Podsumowanie Buggy
Waga | 6,5 kg |
Wymiary po złożeniu | 100 cm x 24 cm |
Wymiary po rozłożeniu | 48 x 76 x 103 cm |
Kosz na zakupy | 5 kg |
Maksymalna waga dziecka | 20 kg |
Podsumowanie Buggy+
Waga | 8 kg |
Wymiary po złożeniu | 107 cm x 24 cm |
Wymiary po rozłożeniu | 79 cm x 47 cm x 107-110 cm (regulowana wysokość rączek) |
Kosz na zakupy | 5 kg |
Maksymalna waga dziecka | 20 kg |
Mini by Easywalker Buggy to spacerówka idealna, a ewentualne jej wady czyli stosunkowo małe kółka oraz niskie rączki zostały poprawione w jego następcy, który właśnie trafił do sklepów: Easywalker Buggy+, który ma właśnie większe kółka i regulowane rączki. To wózek, który dzięki rozkładanemu na płasko siedzisku nadaje się dla Dzieci od urodzenia, a wystarczy aż do końca okresu wózkowego Dziecka, co zapewnią nam duży rozmiar siedziska i niezwykle trwałe materiały – naszym wózkiem zrobiliśmy setki kilometrów po rzymskich kocich łbach i toskańskich drogach, już kilka razy lecieliśmy samolotem. Adaptery do fotelika samochodowego sprawiają, że nie ma sobie równych na rynku. Dzięki oryginalnemu designowi w wielu kolorach jestem pewna, że każdy wybierze coś dla siebie.
Chcesz być ze mną na bieżąco?
Dołącz do mnie na Facebooku i Instagramie.
moniczka_32
Wybrałam szary mam nadzieje ze się sprawdzi.PP
anna
Dla mnie mistrzowskim wozkiem byl Massimo, swietnie sie go sklada, i dodali do niego mnostwo dodatkow, nie wiem czy w tym tez tak jest ale w moim, te dodatki bardzo sie przydaja, np. moskitiera, czy przewijak, i tak pewnie musielibysmy je dokupic
Mariolka
Świetny artykuł 🙂 także korzystam z wózka easywalker buggy xs,ultra lekki i zwinny 🙂 Super że można go złożyć tylko jedną ręką 🙂 szczerze mogę go polecić każdej mamie!
Monika
Witam. W jaki sposób można demontować koła? Oglądam je i ogladam i nadal nie mam pomysłu jak to zrobić
Iwona
Dla 6 mc dziecka na wyjazdy jako drugą spacerowke poleca Pani bardziej „standardowy” Buggy czy Buggy xs?
Agnieszka Kudela
Jako drugą spacerówkę wybrałabym Buggy XS – łatwiej się prowadzi, to jednak 4 większe koła nić 8 mniejszych, różnica jest mocno wyczuwalna. A ma również świetny kosz na zakupy, daszek, można go prowadzić jedną ręką i jest widocznie mniejszy po złożeniu 🙂