Kolor i motyw przewodni czyli jak zorganizować urodziny?

urodziny safari

Marynistyczny, wesoły, straszny, bajkowy, a może filmowy? Zobacz 13 trafionych urodzinowych motywów przewodnich!

Do urodzin Mikołajka zostały już tylko 2 tygodnie, to najwyższy czas aby wybrać kolory i motyw przewodni przyjęcia urodzinowego. To dzięki spójnym kolorom i wzorom kupimy lub sami zrobimy tylko potrzebne i pasujące do całości zaproszenia, dekoracje i potrawy, wszystko będzie harmonijnie się ze sobą prezentowało w Dniu Urodzin, ale także na zdjęciach, których z tego ważnego dnia nie może przecież zabraknąć.

Przygotowałam więc dziś dla Was zestaw motywów przewodnich, które mogą wspaniale spersonalizować całe przedsięwzięcie, począwszy od zaproszeń, przez przyjęcie, na zdjęciach kończąc.

1. Biały i niebieski, paski, koło i żagielek czyli motyw Marynistyczny

W wersji czerwonej

oraz dla odmiany ze słoneczną żółcią

2. Pastelowe albo kontrastowe ekspresje na temat lotu balonem

3. Czy ktoś nie lubi Świnki Peppy?

4. Żółta łódź podwodna

5. Lew, słoń i tygrys czyli dzikie Safari!

6. Dla fanów lotnictwa – samolotowo

7. Dla małych amatorów kina – BATMAN

8. Dziewczęco, lekko i romantycznie

9. Dla fanów kreskówek Myszka Minnie

10. Aloha czyli po hawajsku

11. A dla małych wielbicieli pieczenia… Babeczkowo! Omnomnom!

12. Mój Kucyk Pony

13. I coś dla naszych #InstaBabies 😉

Wybierając motyw przewodni warto sobie odpowiedzieć na pytanie co nasze dziecko lubi najbardziej. Uważam, że nie ma sensu tutaj spełnianie własnych marzeń z dzieciństwa, tym bardziej jeśli nasze dziecko ma już ukierunkowane zainteresowania. A w przypadku rocznego dziecka często tak już jest. Na przykład Miki uwielbia swoje czarno-białe tygrysy.

Zawieszka Tygrysek - Przyjaciel z książeczką - Fisher Price

To była pierwsza zawieszka, która przyciągnęła jego uwagę, pierwsza zabawka, do której się uśmiechał.

SpodKocyka-motyw-tygrys

Na Boże Narodzenie dostał go w wersji chodzącej maskotki i na prawdę nie wyobrażam sobie dla Mikołaja lepszego motywu urodzinowego. Oni nawet rozmawiają ze sobą, gonią się i takie tam. Czarno-biały tygrys więc musi być (producent zdecydował się na dość nieoczywiste kolory jak na tygrysa i przez pierwsze tygodnie byłam pewna, że to zebra; dobrze, że się wyjaśniło).

A więc mamy już tygrysa oraz czarny i biały kolor, a więc musimy to koniecznie ożywić i rozweselić! Mikołaj uwielbia także bawić się książką o słoniach, gryźć żyrafę Sophie, więc motyw safari jest w naszym przypadku właściwie konsekwencją Mikołajkowych preferencji.

Czyli safari – mamy już motyw przewodni naszego przyjęcia, do tego dokładam wcześniej ustaloną datę i godzinę urodzin oraz listę gości, o czym mogliście przeczytać tutaj. Najwyższy czas zaprojektować i wydrukować zaproszenia! O tym już w kolejnym poście! Będzie wykonany przeze mnie projekt zaproszenia, dodatkowo dostępny dla Was do samodzielnego wydruku.

A który motyw Wam się najbardziej podoba? A jeśli pierwsze czy kolejne urodziny za Wami napiszcie koniecznie, czy i jaki motyw się na nich pojawił!

1 Komentarz
Zostaw komentarz:

  • cosmomama
    Odpowiedz
    10.09.2015

    Świetne inspiracje 🙂