Stolik kawowy biały – mój sposób na metamorfozę salonu

stolik kawowy bialy metamorfoza-salonu

Stolik kawowy biały – teraz już wiem, że tylko tego mebla brakowało mi w naszym salonie! Jak za pomocą małego przemeblowania i jednego mebla więcej odmieniliśmy nasze wnętrze?

 

Po zalaniu, które nas spotkało wiosną 2018 roku, wydzieliliśmy nasz salon na jadalnię, kącik telewizyjny i kącik zabaw. Cały pomysł świetnie się sprawdzał, ale wciąż były dwa tematy, których brakowało w naszym wnętrzu.

 

Od dawna marzył mi się stolik kawowy biały, na który będę mogła odkładać prasę, książki czy ulubione układanki dzieci, ale w obecnym układzie nie było na niego miejsca. To oznaczało też drugą niedogodność, że nie było też miejsca na tańce i zabawy – nasz mały kącik zabaw był zdecydowanie zbyt mały na nasze pokłady energii, szczególnie w okresie kwarantanny. Od dawne też chciałam wynieść z salonu telewizor i pomyślałam, że fajnie i wygodnie by było wprowadzić te wszystkie zmiany jednocześnie.

 

Jakich zmian ostatecznie dokonaliśmy?

 

Stolik kawowy biały

 

Chyba tylko tego mebla nam brakowało!

 

stolik kawowy bialy jaki kupic

stolik kawowy bialy do salonu

 

Zdecydowaliśmy się na stolik kawowy biały z półką, żeby poukładać na nim wszystko, co potrzebne, by było pod ręką i na wierzchu. Gdy złapię się na tym, że nie mam czasu przeczytać jakiejś książki albo Magazynu dla Mam Mint, który prenumeruję i one czekają na chwilę mojego wolnego czasu, przynoszę je i kładę na stolik. Czasem znajdę 5 minut, czasem 10 minut, ale dzięki temu, że zawsze są pod ręką – czytam…

 

dziś w mojej ukochanej sukience Emelinie mojej ukochanej polskiej marki Marie Zelie – która uszyta jest z wiskozy, w ogóle się nie gniecie i jest wprost stworzona na siedzenie w domu w czasie kwarantanny jak i na ciepłe, wiosenne spacery – życie od razu jakby piękniejsze niż w dresie, a poziom wygody jeszcze wyższy.

 

stolik kawowy bialy gdzie kupicmagazyn dla mam Mint

gazetownik

jaki wybrac stolik kawowy bialy

 

Jeśli Tobie też, tak jak mnie, marzy się piękny stolik kawowy biały, masz okazję kupić go na Beliani.pl nie tylko w świetnej cenie, ale także z moim kodem rabatowym.

Kod to: agnieszka.kudela – dzięki niemu uzyskujesz -10% na cały asortyment. Kod obowiązuje do 10 maja.

 

Brak telewizora

To chyba decyzja, która dojrzewała w nas najdłużej – od lat nie mieliśmy w domu telewizji, tylko dostawkę do telewizora, która pozwalała na oglądanie filmów i programów na aplikacjach takich jak Netflix, HBO czy Player w formie na żądanie., jednak telewizor w salonie kusił dzieci zbyt często i wydawał się kolejną zabawką.
Zdecydowaliśmy jednak, że to rozwiązanie, które dobrze zrobi nam wszystkim. Nasz telewizor zawieźliśmy do sali konferencyjnej w naszym biurze. Natomiast z uwagi na to, że nasze dzieci nie mogą jeszcze korzystać z urządzeń jak telefon, tablet czy komputer, na piętrze powiesiliśmy w sypialni mały chowany za zasłoną telewizor, gdzie oglądamy bajki czy rodzinne filmy w formie weekendowego kina. A nasz salon zyskał nowy wygląd.
stolik kawowy bialy jaki wybrac

 

Jak się czujemy bez telewizora w salonie? Wolni 🙂 Dzięki rezygnacji z telewizora w salonie, w głowach naszych dzieci zrobiło się po prostu jeszcze więcej miejsca, a same dzieci też nie wpadają w środku dnia na pomysł: „Mamo, Tato, to może bajeczkę?”

 

Najbardziej zdziwiona naszą decyzją była moja Mama, która zadzwoniła do mnie, gdy wywieźliśmy telewizor do biura, i usłyszałam w słuchawce: „Ale Agnieszko, naprawdę nie będzie telewizora w salonie? Ale jak to? To tak dziwnie…” – A tak to  😉 W razie gdyby zdarzyło się, że odwiedzi nas moja albo Wojtka Mama i będzie chciała obejrzeć ulubiony serial, może skorzystać z tego telewizora w naszej sypialni – ale chyba i one straciły taką potrzebę jak jesteśmy razem. A chłopcy nie mają pokusy oglądania bajek w ciągu dnia.

 

 

Obrót kanapy

Kanapa już nie musi stać na przeciwko telewizora, skoro go nie ma. By więc uzyskać więcej przestrzeni, obróciliśmy kanapę długim bokiem w stronę okna – w ten sposób zrobiliśmy dużo miejsca do zabawy i do tańczenia – wreszcie mamy gdzie szaleć i tańczyć!

 

metamorfoza salonu

 

 

Otwarta przestrzeń w stronę części jadalnianej

Otwarcie przestrzeni w stronę stołu dało nam ogromny plus – teraz goście siedzący na kanapie nie siedzą tyłem do gości przy stole, ani do osób gotujących na wyspie kuchennej.

 

wydzielone strefy w salonie

niebieskie dekoracje domu

bialy stol do salonu

 

Na stole w jadalni wylądowała deska z orzechami w słoiku… taki kreatywny pomysł zamiast kwiatów w czasie kwarantanny.

 

bialy stol do jadalni

 

…które jednak szybko, niepostrzeżenie znikają 😉

 

stolik kawowy bialy aranzacja

blog parentingowy Agnieszka Kudela

stolik kawowy bialy pomysl

 

I jak Ci się podoba nasz otwarty salon?

 

stolik kawowy bialy

 

W poście wystąpili:

Stolik kawowy biały | Beliani

Donica na nóżkach | Muppetshop

Sukienka | Marie Zelie

Taca z trawy | Allegro

Świece | H&M Home

Gazetnik | Westwing

Niebieski koc | Black Red White

Poduszki | H&M Home, Westwing

8 komentarzy
Zostaw komentarz:

 • 02.02.2021

  Uwielbiam taki styl, prostotę i drewno. Krzesła są genialne! Sama szukałam niedawno podobnych i planuję zamówić upatrzone w sklepie Edinos.pl, pierwszy raz online. Dotąd trochę się obawiałam takich zakupów, bo lubię coś dotknąć, poczuć, dokładnie obejrzeć, zanim się zdecyduję. Przekonało mnie jednak to, że kilkoro znajomych już zamówiło tam meble i są zadowoleni z jakości, dostawy i czasu realizacji, a przede wsyztskim ceny. Wybaczcie, że reklamuję konkretny sklep, ale biorąc pod uwagę obecną sytuację uważam, że wsparcie dla tego typu firm jest kroplą w morzu!

 • 19.11.2020

  Super metamorfoza

 • Marta
  Odpowiedz
  24.07.2020

  Witam, chciałabym zapytać o zasłony. Gdzie zostały zakupione? Pięknie i przytulnie.
  Pozdrawiam

 • 15.05.2020

  Piękne zdjęcia.

 • 15.05.2020

  Piękne zdjęcia.