WARSZTATY #KreatywniezASUS

Jeśli śledzicie mnie na Facebooku i Instagramie to już wiecie, że przed świętami miałam ogromną przyjemność pojechać do Warszawy aby wziąć udział w niezwykłych warsztatach #KreatywniezASUS.

Do wzięcia udziału w warsztatach zostały zaproszone blogerki modowe oraz te, które podobnie jak ja interesują się fotografią oraz lifestylem, a to wszystko po to, aby w fantastycznej atmosferze zgłębić tajniki fotografii.

Dobrze wiadomo, że motywacja jest podstawą każdego sukcesu, dlatego warsztaty rozpoczęliśmy od rewelacyjnej i bardzo energetycznej prelekcji mentora Marcina Mańki, po której naładowani jeszcze większą ilością pozytywnej energii, mieliśmy czas na wymianę wrażeń przy pysznym cateringu od Przystanku Sushi.

kreatywnie-z-asus-1914
kreatywnie-z-asus-1917
kreatywnie-z-asus-1928
kreatywnie-z-asus-1929
kreatywnie-z-asus-1942

Gdy jak zawsze urocza Ania Zając – autorka bloga fashionable.com.pl zdradzała nam 10 trików na wykonanie makijażu fotograficznego, my mogliśmy poznać i przetestować najnowsze telefony marki ASUS  – ZenFone z technologią laserowego autofocusa, która umożliwia błyskawicznie szybkie ustawianie ostrości.

kreatywnie-z-asus-1952
kreatywnie-z-asus-1962
kreatywnie-z-asus-1966
kreatywnie-z-asus-1981
kreatywnie-z-asus-1982

Mogliśmy poprawić makijaż u profesjonalnej wizażystki i ruszyć do części praktycznej czyli bardzo kreatywnych warsztatów z wybitnym, młodym polskim fotografem Jakubem Kaźmierczykiem, który ma na swoim koncie rewelacyjne zdjęcia reklamowe dla marek takich jak Starbucks, Pizza Hut czy Burger King, a przed jego obiektywem chętnie pozuje chyba wszystkim znana Ania Piszczałka.

W parach lub małych grupach mieliśmy możliwość pracować w prawdziwym studio fotograficznym z różnymi modelkami, w których rolę wcielaliśmy się na zmianę, ale co najważniejsze – fotografować, ustawiać i synchronizować oświetlenie, na bieżąco obserwując efekty naszej pracy na podłączonych do aparatu komputerach, a to wszystko pod okiem i przy cennych wskazówkach fotografa Jakuba Kaźmierczyka.

Na początku warsztatów każdy z nas otrzymał od marki ASUS własną kartę pamięci, którą wraz ze wszystkimi wykonanymi na warsztatach zdjęciami i wspomnieniami mógł zabrać ze sobą do domu, oraz power bank, aby nigdy nie zabrakło nam prądu podczas kreatywnej pracy, gdziekolwiek nie będziemy.

kreatywnie-z-asus-2600

kreatywnie-z-asus-1985
kreatywnie-z-asus-1987
kreatywnie-z-asus-2001
kreatywnie-z-asus-2002
kreatywnie-z-asus-2012
kreatywnie-z-asus-2027
kreatywnie-z-asus-2029
kreatywnie-z-asus-2032
kreatywnie-z-asus-2033
kreatywnie-z-asus-2037
kreatywnie-z-asus-2040
kreatywnie-z-asus-2041
kreatywnie-z-asus-2047
kreatywnie-z-asus-2049
kreatywnie-z-asus-2050
kreatywnie-z-asus-2058

Po fantastycznej i pełnej bezcennych wskazówek sesji zdjęciowej zasiedliśmy do komputerów, gdzie Jakub pokazał nam jak za pomocą programu Adobe Lightroom można prawidłowo wybierać i importować zdjęcia, od razu zaszywając w tych plikach słowa kluczowe, a także prawidłowo wywołać je w cyfrowej ciemni, dokonać delikatnego retuszu, a to wszystko po to, aby uzyskać piękny, naturalny efekt.

kreatywnie-z-asus-2054
kreatywnie-z-asus-2075
kreatywnie-z-asus-2076
kreatywnie-z-asus-2081
kreatywnie-z-asus-2090
kreatywnie-z-asus-2091
kreatywnie-z-asus-2093

Nigdy wcześniej nie miałam możliwości pracować z aparatem pod okiem takiego profesjonalisty, dodatkowo praca przy boku Jakuba na całym etapie powstawania zdjęcia – od pomysłu, przez pracę z modelką, ustawienia aparatu i oświetlenia, do postprodukcji były absolutnie fantastyczną lekcją, z której wyniosłam bardzo dużo.

Bardzo się cieszę, że mogłam wziąć udział w tych warsztatach, gdyż sprzęt ASUS w połączeniu z Jakubem stworzył nam idealne warunki do nauki, a ja wyszłam z warsztatów pełna chęci do dalszej nauki i bogatsza o dwa nowe marzenia.

Pierwsze to nowy mobilny komputer, nakierowany właśnie na obróbkę zdjęć – pracując na sprzęcie ASUS i rozmawiając z ekspertami okazało się, że komputer, na którym obecnie pracuję przy obróbce zdjęć na bloga nie sprawdza się za dobrze, gdyż jego ekran świeci nieco na niebiesko, przekłamując tym samym barwy, cienie, kontrasty, a więc większość z Was widzi moje zdjęcia inaczej niż ja je wywołuję, co nie ukrywam jest dla mnie sporym dyskomfortem. To przez zdjęcia, ich kolory i nastrój wyrażam siebie, a ten odbiór może być przez Was lekko zmodyfikowany. Myślę, że z łatwością wybrałabym dla siebie jakieś cudo z modeli ASUS ZenBook, szybkie do wygodnej obróbki zdjęć oraz pojemne do ich katalogowania, a to wszystko zamknięte w pięknej obudowie, która idealnie wpisałaby się w mój biznesowy charakter.

Drugie marzenie to kolejne warsztaty z Jakubem Kaźmierczykiem, na których mogłabym zgłębić tajniki oprogramowania Adobe Lightroom.

kreatywnie-z-asus-2024
kreatywnie-z-asus-2026

A przy wyjściu czekały na każdego z nas urocze czekoladowe choinki od DESEO.

kreatywnie-z-asus-2083
kreatywnie-z-asus-2088

Raz jeszcze pragnę podziękować za organizację tak fantastycznych warsztatów, jestem pewna, że ich efekt będzie widoczny w każdym moim kolejnym zdjęciu.

5 komentarzy
Zostaw komentarz:

 • www.fashionable.com.pl
  Odpowiedz
  08.01.2016

  Było cudownie spędzić z Wami wszystkimi czas :*

  • 11.01.2016

   oj tak! oby jak najwięcej okazji było 🙂

 • 07.01.2016

  Bardzo ciekawe warsztaty. Nie wiedziałam, że można importować zdjęcia ze słowami kluczowymi.
  Jestem bardzo ciekawa nowego aparatu a zwłaszcza funkcji ZenFon. Na pewno, by się sprawdził podczas robienia zdjęć moim ruchliwym dzieciom 😀

  • 11.01.2016

   Ja też nie miałam o tym pojęcia! Teraz mam karteczkę na monitorze aby o tym nie zapominać bo stare przyzwyczajenia ciężko zmienić 😉

 • 07.01.2016

  Zastanawiam się, że mnie tam nie było ehh… Jak Jakub Kaźmierczyk był to warsztaty foto musiały być GOOD. Fajny evencik. Mam nadzieję, że Asus z Anią i Kubą nie skończą na tym jednym wydarzeniu 🙂