Peg Perego Book Plus

peg perego book plus opinie

Czy wózek Peg Perego Book Plus to wózek idealny dla Ciebie? O tym jak zacząć przygotowania do zakupu wózka idealnego napisałam osobny post, który można podsumować tak, że przymierzając się do zakupu wózka zawsze powinniśmy wyjść od naszych priorytetów i ograniczeń.

Gdy kupowaliśmy wózek Peg Peg Perego Book Plus nasze priorytety były następujące:

  • duża i wygodna spacerówka
  • przekładane siedzisko – umożliwiające wożenie dziecka arówno przodem jak i tyłem do rodzica
  • siedzisko rozkładane na płasko, koniecznie z ruchomym podnóżkiem, aby stworzyć długie i płaskie miejsce do spania, także na boku
  • duża budka, chroniąca przed słońcem, wiatrem i deszczem
  • spacerówka składana razem z siedziskiem
  • po złożeniu mieszcząca się w całości w bagażniku samochodu klasy compact+ w wersji hatchback
  • opcja dokupienia gondoli jeśli pojawi się drugie dziecko

Okazało się, że wybór spacerówki spełniającej powyższe wymagania wcale nie był prosty, odwiedziliśmy wiele sklepów i ostatecznie zdecydowaliśmy się na wózek Peg Perego Book Plus w kolorze Avana z przekładanym siedziskiem oraz folią przeciwdeszczową w komplecie.

peg perego book plus recenzja

 

Stelaż, prowadzenie, hamulec, rączka

pegperego book plus wózek

Każda osoba, która pierwszy raz pcha ten wózek jest zachwycona lekkością prowadzenia. To dzięki łożyskowanym kołom, efekt jest na prawdę niespotykany. Wózek jest bardzo skrętny, prowadzi się po prostu cudownie. Tylne koła (25,7 cm) są lekko amortyzowane, przednie koła (17 cm) są obracane, ale bardzo łatwo można je zablokować, a co najważniejsze – można to zrobić bez użycia rąk co jest bardzo wygodne, bo nie trzeba ich brudzić. Zarówno przednie jak i tylne koła są piankowe, a stelaż występuję w dwóch kolorach – srebrnym i czarnym. Można za dopłatą zamówić wózek z tylnymi kołami pompowanymi dla lepszej amortyzacji (wtedy rączka jest skórzana), ale my nie mieliśmy takiej potrzeby. Wózek całkiem nieźle daje radę także na śniegu, jednak trzeba pamiętać, że jest to  miejski wózek i amortyzacja nie jest najlepsza.

Hamulec nożny zamontowany jest centralnie na środku tylnej osi i działa bez zarzutów. Niestety aby go odblokować należy go podciągnąć noga do góry – osobiście nie lubię tego rozwiązania, bo często zwyczajnie brudzi buty nie wspominając o wygodzie bosych stóp latem.

Rączka ma nietypowy kształt – z jej powodu musieliśmy wymienić naszą mufkę na taką w formie pojedynczych rękawic. Fajne, że rączkę można ustawić na prawdę wysoko i wygodnie prowadzić wózek. Musicie jednak pamiętać, że jestem niewysoka i przed zakupem wózka zawsze warto przymierzyć się do niego w sklepie, gdyż jeśli jesteście wysocy możecie mieć odmienne wrażenia i być może kopać w hamulec.

wózek peg perego

Stelaż sprawia wrażenie niezwykle delikatnego, ale użytkujemy go już prawie 9 miesięcy i oprócz wrażenia i lekkości nie zauważyłam żadnych negatywnych cech tej delikatności.

Gondola

Osobiście nie mieliśmy możliwości ani potrzeby wypróbowania gondoli do wózka, ale wózek ten można kupić w wersji 2w1.

Natomiast gondolka zapowiada się bardzo ciekawie, cechuje ją bowiem:

  • obicie styropianowe reguluje temperaturę – latem się nie nagrzewa, zimą chroni przed chłodem;
  • regulowana budka, możliwość odsunięcia części materiału, by odsłonić siatkę – zwiększanie przewiewu w cieplejsze dni;
  • wygodny, niezależny od daszka uchwyt do przenoszenia gondoli;
  • we wnętrzu znajdują się kieszonki na drobiazgi niezbędne podczas spaceru;
  • regulacja pozycji dziecka – można unieść główkę i opuścić nieco nóżki;
  • po wyjęciu ze stelaża gondola może pełnić funkcję kołyski;
  • dodatkowe nóżki, które można zamontować po wypięciu gondoli – funkcja łóżeczka turystycznego;
  • wieszczek na zabawkę u szczytu budki;
  • tapicerkę można łatwo zdjąć i wyprać.

 

Siedzisko spacerówki

W wózku Peg Perego Book Plus występują dwa rodzaje siedzisk: XL lub pop-up. My zdecydowaliśmy się na XL, gdyż jest szersze i wyższe i wydawało się dla Dziecka wygodniejsze, choć wizualnie bardziej podobało nam się siedzisko pop-up.


wózek peg perego XL completo
peg perego spacerówka

Co najważniejsze w modelu Book Plus – w przeciwieństwie do modelu Book – siedzisko jest przekładane, a więc dziecko może podróżować zarówno przodem do rodzica jak i do świata. Dla nas to absolutny priorytet, gdyż nasz Synek ma już niemal 1,5 roku a wciąż podróżuje głównie przodem do nas i ten kontakt i wspólne zabawy w takim ustawieniu są dla nas bardzo ważne.

Siedzisko znajduje się także stosunkowo wysoko jak na spacerówkę, więc Dziecko jest bliżej nas i nie ma wrażenia, że szuramy siedziskiem o ziemię.

Kosz na zakupy jest ogromny, pokocha go każda Mama, która uwielbia łączyć spacery z zakupami, cudownie sprawdzi się też na dłuższe spacery, gdy chcemy zabrać ze sobą więcej rzeczy.

Siedzisko na prawdę ma spore rozmiary, jest mocno zabudowane, dzięki czemu wszystko nie spada od razy z kolan Dziecka, rozkłada się zupełnie na płasko pozwalając na swobodną wentylację i spanie na boczku. Było to dla nas ważne szczególnie latem, gdy zdarzało nam siew wychodzić z Dzieckiem w wózku na cały dzień i wózek ten musiał spełniać wiele funkcji. Przy dłuższym użytkowaniu zaczęłam jednak zastanawiać się, czy Dziecko nie zsuwa się z siedziska, gdyż jeśli pasy są bardzo luźno zapięte Dziecko wydawało się zjeżdżać ze swojej pierwotnej pozycji, natomiast nie wiem czy to wina wózka czy preferencje Dziecka.

peg perego spacerówka rozkładana na płasko

Dodatkowym atutem jest ruchomy podnóżek, który wraz z siedziskiem na płasko tworzy na prawdę duża powierzchnię do spania na płasko, idealną dla Dzieci, które uwielbiają spać na boku jak nasz Synek.

Siedzisko ma 5-punktowe pasy bezpieczeństwa, jednak można ich używać także jako 3-punktowych, wystarczy w dowolnym momencie odpiąć szelki. Zapięcie działa na prawdę bardzo dobrze, nigdy się samo nie rozpięło ani nie udało się go rozpiąć Dziecku – co miało miejsce w naszych innych wózkach.

W komplecie do siedziska jest pałąk, ale jeśli chcemy korzystać z wózka w wersji bez pałąka można go łatwo wypiąć, a w dziurki wstawić specjalne, dołączone do kompletu zaślepki.

Spacerówka ma świetną budkę, która cudownie chroni dziecko przed wiatrem i słońcem, a także deszczem – w pozycji siedzącej możemy nasunąć budkę tak mocno, że żadna folia przeciwdeszczowa nie jest nam potrzebna. Niestety Dziecko wtedy też nic nie widzi, więc nie każdy Maluch sobie na to pozwoli – nasz na pewno nie, choć jak był mniejszy nie miał z tym problemów. Budkę można rozpiąć i stworzyć z niej daszek przeciwsłoneczny, a Dziecku zapewnić opływ powietrza.

W komplecie jest folia przeciwdeszczowa.


wózek peg perego

spacerówka peg perego spacerówka peg perego book plus

folia przeciwdeszczowa peg perego book plus

W budce wózka jest okienko, dzięki któremu możemy podglądać skierowane do nas tyłem Dziecko. Niestety okienko to jest zawsze odsłonięte i czasami wpadające słońce pada wprost na oczy Dziecka – wtedy niestety konieczne jest zarzucenie na budkę pieluszki.

 

Składanie i rozmiar po złożeniu

Rozmiar naszego bagażnika pozostawia wiele do życzenia. Dlatego każdy wózek przed zakupem przymierzamy do naszego bagażnika w samochodzie klasy compact+ z bagażnikiem typu hatchback.

To co jest dla mnie ogromnym plusem w wózku Peg Perego Book Plus to to, że stelaż można złożyć razem z siedziskiem – bez względu na to, czy jest ono zamontowane przodem czy tyłem. Oczywiście można też złożyć wszystko osobno, ale u nas nie było takiej potrzeby.

Wózek skalda się błyskawicznie i bardzo prosto, dosłownie jedną ręką – jak książka – w końcu to mode Book – wystarczy na stelażu pociągnąć za rączkę, która znajduje się pod siedzeniem i wózek składa nam się dosłownie na pół.

W naszym wypadku wózek wypełnia niemal cały bagażnik, choć znajdzie się tam jeszcze miejsce na torbę do wózka czy małe zakupy.

 

Kolory

peg perego book plus kolory

Wózek jest dostępny w wielu kolorach, które zmieniają się niemal co sezon. Do wózków w wersji kolorystycznej z serii Completo dołączana jest dopasowana kolorystycznie osłonka na nóżki, która byłą dla mnie bardzo ważna – zamiast śpiworka nakrywam Maluszka szczelnie kocem i nakładam osłonkę, która powoduje, że koc nie spada, a osłonka sama w sobie chroni przed wiatrem. Osobiście żałuję tylko, że osłonka jest taka niska i kończy się praktycznie na pałąku, choć można ją nieco wydłużyć odpinając z pałąka, a wtedy Dziecko może korzystać z wbudowanej w nią funkcji mufki.

 

Ceny

Wózek Peg Perego Book Plus możecie kupić w następujących wersjach i cenach:

Wersja spacerowa:

  • siedzisko XL i standardowy stelaż w wersji Sportivo (kolory bez osłonki na nóżki) lub Completo (kolory z osłonką na nóżki): od 1550 zł
  • siedzisko popu-up i standardowy stelaż w wersji Sportivo (kolory bez osłonki na nóżki) lub Completo (kolory z osłonką na nóżki): od 1550 zł

dopłata do stelaża z pompowanymi tylnymi kolami i skórzaną rączką: około 200 zł

Wersja 3w1

  • stelaż, gondola, siedzisko CL lub pop-up, fotelik samochodowy*, torba: od 2400 zł

* nie posiadałam, nie testowałam ani nie recenzuję fotelika samochodowego dołączonego do zestawu

peg perego book plus avana

Podsumowanie

Peg Perego Book Plus to na prawdę fajna spacerówka. Jest lekka, cudownie się prowadzi, wygodna dla rodziców i dla Dziecka. Cudownie się składa i  mieści się naprawdę w niewielkim bagażniku. Choć nie jest super designerski, moc jego zalet może zrekompensować nie do końca modny model. Trzeba jednak pamiętać, że to wciąż miejski wózek i z tego powodu nie testowałam go na leśnych drogach, natomiast nawet na bardzo nierównych chodnikach dobrze się sprawdza. Jeśli natomiast poszukujecie wózka miękkiego, lepiej poszukajcie czegoś innego.

PS Jeśli podoba Ci się u mnie – bądź na bieżąco i koniecznie zaobserwuj mnie na Facebook’u oraz Instagramie

 

16 komentarzy
Zostaw komentarz:

  • 01.01.2020

    Cenne informacje i wskazówki. Na pewno warto je zapamiętać.

  • Ola
    Odpowiedz
    19.06.2019

    Dzień dobry 🙂 Zgadzam się! Mam peg – perego booklet, nie wyobrażam sobie spacerowania z innym wózkiem 😉 Prosze zdradzić – jaką ma Pani torbę do wózka? Wygląda na pojemną 🙂
    Pozdrawiam,
    Ola.

  • Magda
    Odpowiedz
    27.10.2018

    Witam. Potrzebuje info o spiworku gdyz zastanawuam sie nad dokupieniem go do mojego booka u producenta. Prosze powiedziec czy to jest cuenki czy gruvy materisl czy tsm jest jakas watolina i czy nadsje sie na zime? Bo cena 180zl a w internecie wogole nie moge xnslezc zadnych informacji na ten temat. I mam siedzisko pop up. Z gory dzieki za odp

    • 27.10.2018

      Niestety nie miałam śpiworka, tylko osłonkę na nóżki. Śpiworek mam Lodgera.

    • Pola
      07.03.2021

      Właśnie kupiłam śpiworek Lodger do tej spacerówki i mam wrażenie, że jest totalnie za mały (a to model większy, do 36mcy). Jak Tobie się sprawdzał? Bez problemu zapinałaś w nim dziecko pasami? Z góry dziękuję za pomoc!

  • Aneta
    Odpowiedz
    23.10.2017

    A ja mam pytanie dotyczące rozkładania siedziska do pozycji leżącej, a potem siedzącej gdy dziecko jest w wózku. Czy mechanizm zastosowany w wózku jest wygodny, czy trudno jest unieść oparcie wraz z dzieckiem?

    • 24.10.2017

      Nie mam już wózka, ale z tego co pamiętam był bardzo wygodny – rozkładanie jest dla mnie bardzo ważną cechą i zwracałam na nie dużą uwagę przy wyborze 🙂

  • Kasia
    Odpowiedz
    11.03.2017

    A możesz napisać gdzie kupiłaś wózek? szukam wózka z pompowanymi kołami, nie mogę nigdzie znaleźć nawet z dopłatą, zresztą pe piankowe też droższe niż podajesz 🙁 co myślicie o zakupach przez amazon i e-bay szukałam tam wózków joile i ceny ok 400 zł niższe nawet przy obecnym kursie euro!! pozdrawiam

    • 11.03.2017

      Zamawiałam w Mama i Ja, dostałam super cenę, ale nie było koloru. Ostatecznie chyba kupiłam w Tosi.
      A na Amazon często coś kupuję i nigdy się nie zawiodłam. Jeśli koszty wysyłki spoko. Tylko w przypadku wózka może być problem z reklamacją jak coś się stanie – mam na myśli wysokie koszty wysyłki do dystrybutora.

  • Izabel
    Odpowiedz
    02.01.2017

    A ja chciałam zapytać czy ta niewielka amortyzacja wystarcza? Stan nawet miejskich chodników bywa słaby, a ja dodatkowo czasem chciałabym zboczyć z asfaltowej drogi gdzieś w parku? Nie telepie się dziecina bardzo??

    • 02.01.2017

      Dla nas była wystarczająca. Wózek jest duży i stabilny i osobiście nie uważam, aby większa amortyzacja była potrzebna. Testowałam go głównie na chodnikach a one pozostawiają dużo do źyczenia. Z drugiej striny to na pewno nie jest super miękki wózek do bujania. A masz może szansę zobaczyć go w sklepie przed zakupem?

  • Liliana
    Odpowiedz
    30.12.2016

    A ja bym chciała zapytać czy ta profilowana rączka jest wygodna – to jedyny punkt, który mnie nie przekonuje, bo mam wrażenie, że nie będzie mi wygodnie.

    • 30.12.2016

      Ta rączka jest przewygodna – właściwie jak idzie człowiek i sobie macha rękami to nie ma dłonie skierowane do ciała tak, że idealnie i naturalnie układają się na rączce – wspominam ją bardzo dobrze 🙂

    • Ewelina Buczak
      18.01.2017

      a jak w parku bądź w lesie ?
      amortyzacja jest twarda ?

  • Ania
    Odpowiedz
    29.02.2016

    Dziękuję Ci za ten post – dzięki niemu decyzja podjęta 🙂