Dekoracje i atrakcje czyli jak zorganizować urodziny?

Mamy już plan, motyw przewodni i zaproszenia DIY, czas na dekoracje i atrakcje.

Jak wiecie, zdecydowaliśmy się na motyw safari.

Czego potrzebowaliśmy?

 

1. Zastawy stołowej

Z uwagi na bezpieczeństwo Dzieci wybraliśmy papierowe talerzyki, kubeczki i słomeczki, do kompletu dobraliśmy papierowe serwetki i czapeczki i trąbki.

 

jak zorganizować urodziny dziecka safari zoo

 

 

2. Dekoracji

Taka zastawa stołowa jest dekoracją samą w sobie, dodatkowo zdecydowaliśmy się na „papierowy obrus”, który zrobiłam z brązowego papieru do pakowania paczek, kupionego na poczcie, na girlandy ze zwierzętami z tego samego sklepu co zastawa stołowa oraz na balony z helem, o których za moment. Za słodkim stołem powiesiłam banner z napisem „1 urodziny”, który w związku z brakiem czasu zamiast sama zaprojektować zdecydowałam się zakupić w wersji gotowej do samodzielnego wydruku.

jak zorganizować urodziny dziecka safari zoo

 

 

3. Atrakcji

Na naszym przyjęciu były Dzieci w bardzo różnych grupach wiekowych: 1, 3 i 5 lat. Dla dzieci w takim wieku trudno było nam wymyślić atrakcje, które zajęłyby jednocześnie wszystkie z nich. Postanowiliśmy więc połączyć urodzinową atrakcję z podziękowaniem dla naszych kochanych Małych Gości, więc każdy z nich na wejściu otrzymał od nas wypełniony helem foliowy balon z motywem, który bardzo lubi jak Kucyk Pony, Hello Kitty czy Angry Birds. I wiecie co? To był strzał w 10! Przy okazji powiem Wam, że nigdy nie przypuszczałam, że te balony są takie trwałe i zniosą skakanie, kładzenie się na nich i takie tam, i to przez całe popołudnie. Dzieci miały fantastyczną zabawę, którą zabrały do domu. A 3 balony udekorowały nasz słodki stół, stawiając kropkę nad „i”. Za balonami do kupienia rozglądaliśmy się już od dawna i okazało się, że najtańszą i najwygodniejszą opcją jest zakupienie osobno balonów i osobno butli z helem. Dodatkowo dla Dzieci od 3 lat mieliśmy planszę safari z naklejkami zwierzątek do uzupełnienia.

 

2015-09-26-1-Urodziny-Mikusia-7668

 

 

4. Tortu i słodkości

Oczywiście gwóźdź programu czyli tort nie mógł nie odzwierciedlać całego przyjęcia będąc przy okazji piękną dekoracją, ale o nim więcej przeczytacie w kolejnym poście z serii jak zorganizować urodziny – o urodzinowym menu.

 

 

A oto efekt końcowy. I wiecie co? Już nie mogę doczekać się drugich urodzin!

2015-09-26-1-Urodziny-Mikusia-7680 1 urodziny safari 1 urodziny safari 1 urodziny safari 1 urodziny safari 1 urodziny safari 1 urodziny safari

Loading comments...