Dekoracje i atrakcje czyli jak zorganizować urodziny?
Mamy już plan, motyw przewodni i zaproszenia DIY, czas na dekoracje i atrakcje.
Jak wiecie, zdecydowaliśmy się na motyw safari.
Czego potrzebowaliśmy?
1. Zastawy stołowej
Z uwagi na bezpieczeństwo Dzieci wybraliśmy papierowe talerzyki, kubeczki i słomeczki, do kompletu dobraliśmy papierowe serwetki i czapeczki i trąbki.
2. Dekoracji
Taka zastawa stołowa jest dekoracją samą w sobie, dodatkowo zdecydowaliśmy się na „papierowy obrus”, który zrobiłam z brązowego papieru do pakowania paczek, kupionego na poczcie, na girlandy ze zwierzętami z tego samego sklepu co zastawa stołowa oraz na balony z helem, o których za moment. Za słodkim stołem powiesiłam banner z napisem „1 urodziny”, który w związku z brakiem czasu zamiast sama zaprojektować zdecydowałam się zakupić w wersji gotowej do samodzielnego wydruku.
3. Atrakcji
Na naszym przyjęciu były Dzieci w bardzo różnych grupach wiekowych: 1, 3 i 5 lat. Dla dzieci w takim wieku trudno było nam wymyślić atrakcje, które zajęłyby jednocześnie wszystkie z nich. Postanowiliśmy więc połączyć urodzinową atrakcję z podziękowaniem dla naszych kochanych Małych Gości, więc każdy z nich na wejściu otrzymał od nas wypełniony helem foliowy balon z motywem, który bardzo lubi jak Kucyk Pony, Hello Kitty czy Angry Birds. I wiecie co? To był strzał w 10! Przy okazji powiem Wam, że nigdy nie przypuszczałam, że te balony są takie trwałe i zniosą skakanie, kładzenie się na nich i takie tam, i to przez całe popołudnie. Dzieci miały fantastyczną zabawę, którą zabrały do domu. A 3 balony udekorowały nasz słodki stół, stawiając kropkę nad „i”. Za balonami do kupienia rozglądaliśmy się już od dawna i okazało się, że najtańszą i najwygodniejszą opcją jest zakupienie osobno balonów i osobno butli z helem. Dodatkowo dla Dzieci od 3 lat mieliśmy planszę safari z naklejkami zwierzątek do uzupełnienia.
4. Tortu i słodkości
Oczywiście gwóźdź programu czyli tort nie mógł nie odzwierciedlać całego przyjęcia będąc przy okazji piękną dekoracją, ale o nim więcej przeczytacie w kolejnym poście z serii jak zorganizować urodziny – o urodzinowym menu.
Balony na roczek
Bardzo ładnie to wszystko wyszło
Iza
Wszystko jak dla mnie rewelacja, pięknie ozdobione, przygotowane, jestem pod wrażeniem. Sama bym nie wpadła na takie pomysły, ale zaczęrpnę trochę inspiracji 🙂 pod koniec lipca syn ma urodziny i organizujemy w plenerze- w ogrodzie. już nawet znalazłam gdzie mogę wynająć dmuchany zamek do skakania. Ale jeszcze pomyślę nad innymi atrakcjami.
OLA
Dzień dobry. Chciałabym zapytać się z jakiej strony Panu korzystała podczas tworzenia dekoracji? Gdzie można zamówić baner?
Zuzanna Stec
Przepięknie to wygląda! Myślę, że u mnie też sprawdzą się balony, ale też fontanna czekolady zrobiłaby furorę. 😀
InspiracjeOnline
naprawdę pieknie to przygotowalaś, gratuluję 🙂
Agnieszka
Dziękuję 🙂
cosmomama
A atrakcje dla dorosłych? 😉 Świetny pomysł z tymi balonami. I wiesz co? Już się nie mogę doczekać co wymyślisz na drugie urodziny 😉
Agnieszka
Dorośli mieli jako atrakcję gonić za swoimi dziećmi 😉 i stolik słonych przekąsek
Paula
Agnieszko, dziękuję za ten wpis! Dzięki Tobie trafiłam na sklep congee i już mam w koszyku ogromne zamówienie 🙂
Szkoda, że w ramach współpracy nie masz jakieś rabatu dla czytelników 😉
Możesz powiedzieć, jaką butlę zamówiliście i na ile balonów starczyło? Chciałabym kilka dużych balonów foliowych i nie wiem, czy brać osobno butlę czy jednak z usługą helowania. Orientowałam się w cenie napełnienia balonów w okolicy i wydaje mi się, że congee ma niski koszt nahelowania.
Zamawiałaś kurierem? Wszystko przyszło tak jak miało być? Polecasz? :)))
Ps. Zacieram łapki na post z menu. A sa sa sa 😀
Agnieszka
Cześć Paulo, nie współpracowałam ze sklepem Congee – znaleźliśmy ich w Internecie, ale zobaczę co da się zrobić w temacie rabatu 😉
My kupiliśmy jedną butlę z helem i wystarczyła ona na:
– wielki balon 1
– wielki balon tygrys
– wielki balon małpka
– wielki balon Kucyk Pony
– duży balon Hello Kitty
– duży balon Furby
– duży balon Angry Birds 1
– duży balon Angry Birds 2
– 6 zwykłych balony
i jeszcze zostało.
Balony te są tak skonstruowane, że można je w dowolnym momencie dopompować, a jaka frajda przy napełnianiu 😉 no i można sobie pogadać śmiesznym głosem 😉
Paula
Źle to sformułowałam – nie, że już współpracowaliście, bo tego jestem pewna 🙂 Raczej na przyszłość – wiesz, dużo imprez przed Wami (i przed nami Czytelnikami ;)).
Co do helu – bardzo dużo napełniliście! Butla rozumiem ta większa?
Po ilu dniach były takie „flaczki”, że dopompowaliście?
Agnieszka
Ah tak to się źle zrozumiałyśmy 🙂 Jedynka, małpa i tygrys dalej wiszą pod sufitem i żadnego dopompowywania póki co nie potrzeba – pompowane były w sobotę rano 🙂 zwykle balony opadają po około 8 godzinach, a te rozdane… nie mam pojęcia 😉