Easywalker Buggy XS
Easywalker Buggy XS to drugi wózek, który zabraliśmy ze sobą na miesiąc do Rzymu – spacerówka z budką we wzór z Myszką Mickey zaskoczyła nas. Pozytywie czy negatywnie?
Disney by Easywalker Buggy XS – wózek spacerowy o wadze piórkowej – tylko 6 kg
Wózek Disney by Easywalker Buggy XS był drugim wózkiem spacerowym – prócz MINI by Easywalker Buggy – który zabraliśmy ze sobą na miesięczne wakacje. Wiedzieliśmy, że jeden wózek na dwójkę małych dzieci to słaby pomysł, a mnie absolutnie urzekł filmik na Instagramie, w którym mężczyzna wyciąga z maleńkiego bagażnika cabrioleta (na wakacjach zwykle wypożyczamy dla siebie Fiata 500 w wersji Cabrio właśnie) i rozkłada ten niepozorny wózek w locie w piękną spacerówkę. Wtedy własnie zdecydowałam, że Disney by Easywalker Buggy XS będzie drugim wózkiem, który zabierzemy na naszą przygodę. A zobaczyłam te budki ze wzorami w Myszkę Mickey i Minnie – nie musiałam się dłużej zastanawiać! Spójrzcie tylko, jaki jest piękny! A to tylko jedna z jego zalet.
Easywalker Buggy XS to wózek przeznaczony dla dzieci do 15 kg.
Stelaż i koła
Stelaż to ultralekkie aluminium – cały wózek waży tylko 6 kg! Kółka są duże i fantastycznie wyłożyskowane – wózek toczy się lekko i łatwo, do tego jest niesamowicie zwrotny – to bez wątpienia najbardziej zwrotny wózek, jaki w życiu miałam! Naprawdę – z łatwością można go prowadzić jedną ręką, nawet po nierównych chodnikach, wertepach, obładowanego zakupami. Świetnie się przy tym podbija.
W parasolkach czasem problemem jest wnoszenie spacerówki po schodach, gdy hamulec wystaje bardziej niż kółka. A tu? Sytuacja jest odwrotna – to tylne kółeczka wózka są bardziej wystające niż hamulec i spore, dzięki czemu bardzo łatwo wózek wciąga się po schodach i z nim schodzi. Easywalker Buggy XS radzi sobie ze schodami doskonale!
Amortyzacja
Od razu czuć, że zawieszenie wózka jest amortyzowane na wszystkich czterech kołach i dość miękkie. Wózek dobrze nam się sprawdził zarówno na toskańskich dróżkach jak i rzymskich kocich łbach.
Rączka
Rączka nie posiada regulacji wysokości, ale jej wysokość będzie odpowiednia chyba dla osoby w każdym wzroście – ma aż 105 cm, a jest przy tym wygodna także dla niskiej osoby, takiej jak ja. Pokryta jest miękką pianką, co daje jeszcze większy komfort prowadzenia wózka.
Hamulec
Hamulec znajduje się na tylnej osi wózka i jest to mój ulubiony typ hamulca – łatwo włączany i wyłączany – zawsze poprzez naciśnięcie stopą, a więc sprawdza się nawet w sandałach czy japonkach.
Kosz na zakupy
Jak na tego rodzaju wózek, a nawet patrząc na wózki 2w1- kosz na zakupy jest zaskakująco pojemny, o ładowności do 5 kg. Ze zdziwieniem mogłam zmieścić do niego dwa nosidła, wodę, torbę z pieluszkami i podkładką do przewijania oraz kocyk. Choć kosz nie jest zamykany, jest dobrze pomyślany – nic z niego nie wypada.
Budka
Po powiększeniu całkiem sporych rozmiarów, więc doskonale chroni przed słońcem.
Posiada okienko peek-a-boo zapinane na jeden mały rzep, dzięki czemu możemy podglądać śpiącego Malucha, a odpinanie okienka nie narobi nam hałasu.
Tapicerka wózka wykonana jest z wodoodpornego i wysokiej jakości materiału, który na siedzisku w dotyku przypomina bawełnę – gdy pierwszy raz rozłożyłam wózek, obawiałam się, że będzie się bardzo brudził, ale korzystamy z wózka już kilka miesięcy i dopiero teraz zdecydowałam się na jej wypranie i to także miejscowe. Nakładki na pasy są natomiast zdejmowalne i prałam je już dwa razy.
Siedzisko
Dość wysokie, rozkłada się niemal na płasko i ma płynną regulację – na pasku – i przyznaję – nie jest to mój ulubiony model regulacji, ponieważ potrzebuję obu rąk, by zmienić pozycję oparcia. A co wydawało mi się jedynym minusem tego wózka? To, że oparcie nie podnosi się do pozycji całkowicie pionowej, tylko maksymalnie podniesione do góry jest cały czas trochę pochylone do tyłu.
Początkowo myślałam, że to duży minus, ale zauważyłam, że Maksiu, który lubi się wychylać z wózka i rozglądać, po prostu… wychyla się i rozgląda, nawet, gdy nie ma w każdej pozycji podparcia dla pleców. W ten sposób, gdy ma ochotę się oprzeć, to się opiera, a jeśli nie – łapie się pałąka i wychyla. Bezpieczeństwo zapewniają mu pasy pięciopunktowe z wygodną opcją odpinania pasów naramiennych.
Siedzisko wózka rozkłada się na płasko, co jest ważne dla wielu rodziców i dzieci, którzy nie są fanami kubełkowych siedzeń czy spacerówek jedynie z pochylanym oparciem. Dla nas również jest to wielki plus, Maksiu uwielbia tak spać, a jak poluźnię mu pasy, lubi też przekręcić się na bok, jak zwykle w łóżeczku (albo naszym łóżku).
Pałąk
W wielu wózkach za to akcesorium trzeba dopłacić – tu pałąk mamy w cenie, co ogromnie mnie cieszy, bo wychylający się z wózka Maksiu chwyta się pałąka i obserwuje otoczenie.
To chyba moje autorskie rozwiązanie, ale wypięty pałąk można odłożyć na złożoną budkę – nie zajmuje niepotrzebnie miejsca w koszu, a pasuje idealnie i nie spada.
Podnóżek
Podnóżek wózka jest regulowany, może być płaski – idealnie dla niemowląt lub zagięty w dół, umożliwiający oparcie stóp na podnóżku wbudowanym w stelaż wózka – dla większych dzieci.
Kolorystyka
Disney by Easywalker Buggy XS ma przepiękne tapicerki! Sama zobacz: wersja dla chłopców – Mickey Ornament, dla dziewczynek – Minnie Ornament oraz trzecia, bardziej uniwersalna – Mickey Diamond. Występuję także w dwóch pięknych kolorach bez wizerunku Myszki Mickey: pudroworóżowym Monaco Apero i szarym Berlin Breakfast.
Składanie i rozmiar po złożeniu
Rozłożony wózek Disney by Easywalker Buggy XS ma wymiary 44 x 76 x 105 cm.
Po złożeniu wózek zajmuje naprawdę bardzo mało miejsca – ma wymiary zaledwie 44 x 52 x 23 cm.
Tak jak łatwo jedną ręką prowadzi się Easywalker Buggy XS, podobnie jedną ręką można go złożyć. Nawet z niemowlakiem na biodrze mogę podejść do auta i jedną ręką, wciskając guziczek, składam wózek, łapię za uchwyt i umieszczam w bagażniku. Przy rozkładaniu na moment potrzebujemy drugiej ręki – aby zwolnić zabezpieczenie przed samodzielnym rozłożeniem. Złożony wózek Buggy XS zajmuje o wiele mniej miejsca niż każda parasolka, a nawet jak mam cały bagażnik mojego miejskiego Mini wyładowany zakupami – złożony wózek mieści się za siedzeniem!
Waga
Piórko! Cały wózek waży tylko 6 kg, z łatwością mogę go unieść jedną ręką.
Akcesoria
W zestawie dostajemy pałąk i folię przeciwdeszczową. My posiadamy także torbę do przewożenia wózka (bardzo przydatną w podróży samolotem, gdyż zabezpiecza nam wózek przed uszkodzeniami) oraz organizer, w którym na letnich spacerach przewozimy napoje i przekąski czy okulary przeciwsłoneczne, zapasowe smoczki i inne cuda. Są do kupienia osobno.
Cena
Cena Easywalker Buggy XS zaczyna się w okolicach 1080 zł. Nie należy do najtańszych, ale jeśli szukasz wózka lekkiego, malutkiego po złożeniu, bardzo wygodnego w prowadzeniu – nawet jedną ręką, a to wszystko przy dużym komforcie dla dziecka, drugiego takiego nie znam. Idealnie sprawdzi się do miejskiego auta, ale także na bardziej wymagające powierzchnie. Jest wprost wymarzony na wakacje i do samolotu.
Podsumowanie Easywalker Buggy XS
Waga | 6 kg |
Wymiary po złożeniu | 44 x 52 x 23 cm |
Wymiary po rozłożeniu | 44 x 76 x 105 cm |
Kosz na zakupy | 5 kg |
Maksymalna waga dziecka | 15 kg |
Gdyby była to pierwsza spacerówka, którą testowałam, bez wątpienia uznałabym ją za ideał, ale po testowaniu parasolki Easywalker Buggy, gdy wiem już, że spacerówki mogą mieć adaptery do fotelika samochodowego, jestem rozbita – gdyby tylko Easywaler Buggy XS miał tę opcję i siedzisko regulowane stopniowo z opcją ustawienia w pionie, byłby wózkiem idealnym.
A tak wciąż ogromnym sentymentem darzę wózek Easywalker Buggy i nie umiem się zdecydować się na to, który wózek lubię bardziej. Do pewnego wieku, gdy adaptery do fotelika samochodowego są takie przydatne, Buggy był moim ulubionym wózkiem, pomimo tego, że trudniej się prowadził, ale teraz, gdy coraz rzadziej z nich już korzystam – częściej towarzyszy mi Buggy XS.
A jeśli idziemy na spacer z dwójką dzieci na dwa wózki i mogę wybrać, który wózek prowadzę, wybieram… XS. Jego łatwość w prowadzeniu jest wyraźnie odczuwalna w porównaniu do parasolek z aż ośmioma i to mniejszymi kółkami, które to wózki stawiają większy opór i nie można ich prowadzić jedną ręką. Zrobiłam nim już kilkaset kilometrów, a wciąż prowadzi się tak samo lekko, czym bardzo mnie zaskoczył. Niezastąpione jest też to, że prowadząc go jedną ręką, mogę jednocześnie złapać drugie dziecko za rękę, odebrać telefon czy zjeść loda albo napić się wody, nie zatrzymując się. Mikrusi rozmiar po złożeniu i rozkładanie jedną ręką, a także ogromny kosz na wakacyjne niezbędniki czy zakupy, czynią go jedynym w swoim rodzaju.
A jakie cechy musi spełniać Twoja idealna spacerówka?
Chcesz być ze mną na bieżąco?
Dołącz do mnie na Instagramie i Facebooku – codzienna dawka pozytywnych fluidów gwarantowana!
Emilka
My też sporo podróżujemy i zawsze zabieramy ze soba spacerowkę annet z lionelo, którą błyskawicznie się składa i nie zajmuje w bagażniku duzo miejsca 😉
Asia
Cudnie opisane 🙂 Motamy się teraz bardzo między Easywalker Buggy XS, XL czy Oyster Zero… Synek ma 11 miesięcy i jest dość dużym i silnym chłopcem. Wózek musi nadawać się do podróżowania (dużo latamy) ale jednocześnie znosić różne tereny, w tym kapryśne krawężniki – bo w tej chwili raczej zakładam że byłby jedynym wózkiem…. Jedna rączka i wysokość siedziska przemawiają za XS mocno, jednocześnie buda mogłaby być większa (no i nie wiem czy wielkość siedziska na długo wystarczy)… Czy znasz też Oyster zero? Nie wiem jak między tymi trzema wózkami wygląda porównanie, szczególnie w prowadzeniu i podbijaniu (moja mama często będzie z wózka korzystać, a już nie te lata by się boksować przy każdej przeszkodzie)
Poradzisz coś?
Anna
A czy testował a Pani lub zna jakieś opinie o wózku valco baby snap 4 sport? Moja spacerówka z opcji 2w1 jest słaba i rozważam easywalker xs lub właśnie snap 4 sport i szukam rzetelnej opini takiej jak Pani
Anna
Witam, Pani Anno i udało się zdecydować co wybrać easywalker czy valko??
Julia
KOCHAM ten wózek! Miesiąc temu przeprowadziłam się na 3p w starej kamienicy bez windy, więc waga była priorytetem! Niecierpię spacerówek, gondolki są śliczne, a wszystkie spacerówki na dzien dobry mnie odrzucały, a tu design z Myszką Mickey <3 no po prostu BAJKA! Sprawdza się u Nas również przy wyjazdach do stajni, ja jadę w teren konno, a jeszczenieMąż jedzie buggiem po leśnych ścieżkach bez problemu 🙂
Pola
Wózek jest super jak potrzebny jest mega leciutki wózek, sama go mam do zadań specjalnych 🙂 Teraz wraca mi temat wózków dla nowego dziecka 🙂 Zastanawiam się nad ABC Design Salsa 4. Jesteś w stanie go przetestować? A może masz o nim jakieś opinie własne? 🙂
Maria
Ja mam przepiękny wózeczek Luciano, w mojej opinii, pewne dosc subiektywnej ale jednak, stosunek ceny do jakosci jest bardzo dobry, a zrobiony jest twalych tworzyw i juz prawie rok swietnie sie spelnia w naszej rodzinie
Agnieszka
nie otrzymałam na razie takie propozycji, natomiast wpis jest o ultralekkich spacerówkach, a niestety Luciano taką nie jest 😉 i na pewno nie sprawdzi się do takich zadań – choć to nie znaczy, że to zły wózek, po prostu zupełnie inny temat
Martyna
Zdecydowanie bardziej odpowiadaja mi wozki Adamexu, tak wizualnie, i maja mega duzo dobrych opinii, szykuje sie do zakupu wlasnie Luciano, moze napiszesz tez o nim ?
Monika
Witam, też planuje zakup tego wózeczka, zastanawia mnie tylko czy dziecko ma dość miejsca w srodku? Przy obecnej pogodzie ze spiworkiem nie będzie problemu?
Klaudia
Witam. Zakupilam easywalker buggy xs. Mam go miesiac. Problemem jest to ze po nierownym terenie cos jakby strzela w przednich kolkach. Nie wiem czy to lozyska czy moze cos innego. Czy miala Pani moze taki problem?
Agnieszka
Naszym Buggy XS zjeździliśmy cały Rzym po kocich łbach, codziennie nawet po 12 kilometrów i do dziś nic nie strzela w przednich ani tylnych kółkach – myślę, że musisz wózek zareklamować.
Kasia
super wozek zastanawiam sie jak jest na zywo:)