Moda i moich 5 dziwactw czyli czego o mnie nie wiecie

Coraz częściej prosicie mnie o dział mody – dziecięcej i tej dla mnie, ale czy na pewno tego chcecie? Oto 5 moich dziwactw związanych z modą. 

1. Żadna ze mnie Madame Chic

Jestem totalnym ciepluchem i od wczesnej wiosny do późnej jesieni śpię w ciepłych piżamach i chodzę w ciepłych kapciach za kostki, narzucając na siebie co rano mój ulubiony ciepły szlafrok. Żadna ze mnie w tym temacie Madame Chic. Ale jest jeden warunek: góra piżamy musi pasować do dołu, komplet musi być, bo jeśli nie to… czuję się fatalnie!

2. Kochane ZOO

Uwielbiam skarpetki z twarzami zwierząt. Nic tak nie poprawia mi humoru jak małpki czy pandy na moich stopach. Od kiedy Miki jest na świecie mam kolejny pretekst, aby je nosić.

3. Jak ja mogłam bez tego żyć?

Jak kupię sobie nową rzecz to… zastanawiam się, jak ja wcześniej mogłam bez niej żyć i chodzę w niej chyba na okrągło, piorę i noszę jak tylko wyschnie. Do znudzenia… aż nie mogę na nią patrzeć i znów nie mam co na siebie ubrać!

4. Wyrzuty sumienia

Kupowaniu nowych rzeczy towarzyszą mi zwykle wyrzuty sumienia. Bo za drogie, bo mam podobne, bo może jednak nie potrzebuję… Dlatego jak kupię nową rzecz to dopóki nie zdecyduję się ją ubrać po raz pierwszy, nie odrywam metek bo lubię mieć poczucie, że jeśli uznam, że ta rzecz jest mi zbędna, mogę ją oddać. Nie pytajcie ile razy zdarzyło mi się w pośpiechu ubrać coś nowego i wyjść z domu z metką. Ale „siara”.

5. Co zapakować?

Nie znoszę wychodzić z przymierzalni sklepu nic nie kupując. Odczuwam wtedy jakieś irracjonalne poczucie winy. Szczególnie jak doradza mi jakaś miła Pani. W życiu trudność sprawia mi mówienie „nie”, a więc gdy po przymierzeniu wielu rzeczy wychodzę ze sklepu i niczego nie kupuję bardzo niekomfortowo się czuję.

Powiedzcie, że nie tylko ja tak mam i podzielcie się ze mną chociaż jednym swoim modowym dziwactwem!

PS Wojtek po przeczytaniu postu pyta: A Madame Chic śpi w samych majteczkach?

PS2 Jeśli podoba Ci się u mnie – bądź na bieżąco i koniecznie zaobserwuj mnie na Facebook’u oraz Instagramie

Loading comments...