Cybex Cloud Q – test fotelika | Recenzja

fotelik cybex cloud q opinie

Cybex Cloud Q towarzyszy naszej rodzinie często – dużo podróżujemy i bezpieczeństwo dzieci jest dla nas najważniejsze. Czy ten fotelik nam się sprawdza?

 

Kupując fotelik dla dziecka, należy patrzeć przede wszystkim na testy. Przy pierwszym dziecku wybraliśmy pięciogwiazdkowy Cybex Aton Q. Byliśmy z niego zadowoleni, natomiast miał jedną – przynajmniej dla nas – wadę: nie rozkładał się na płasko, a jest to bardzo przydatna funkcja. Chwilę później na rynku pojawił się bogatszy o tę funkcjonalność młodszy brat Atona – Cybex Cloud Q i to był strzał w dziesiątkę!

 

Gdy urodził się Maksymilian, nie zastanawiałam się długo – Cybex Cloud Q to był nasz wybór. Jaki jest?

 

Cybex Cloud Q

 

Przede wszystkim –  dopasowujący się do wielkości dziecka. Będzie idealny zarówno dla noworodka, jak i dla ponad rocznego dziecka i doskonale zapewni mu bezpieczeństwo, a to wszystko dzięki wewnętrznej wkładce na dnie (gdy się ją dokłada, maluszek leży płycej i ciaśniej w foteliku) oraz regulacji połączonego z pasami zagłówka aż na 11 poziomach! My jeszcze nie korzystamy z najwyższej, a Maksiu ma roczek, wiec jeszcze trochę  z niego skorzystamy.

 

A tak przy okazji – wiecie, że dziecko nie wyrasta z fotelika, gdy wystają mu nóżki? Nóżki wystające z fotelika to normalna sprawa. Maluch wyrasta wtedy, gdy wystaje mu główka lub gdy pasy naramienne są dużo poniżej linii ramion.

 

Fotelik delikatnie się buja, dzięki czemu możemy ukołysać maluszka do snu, będąc u lekarza czy u znajomych.

 

Daszek

Co jeszcze ogromnie podoba mi się w foteliku Cybex Cloud Q to sztywny, trzymający swój kształt daszek. Nie jest to – jak w większości fotelików, o ile tę funkcję posiadają – płachta materiału, którą się przywiązuje, a potem należy zwinąć i schować. Tutaj daszek jest utwardzony jakby wewnętrznym miękkim stelażem, składany i rozkładany jak budka w wózku. Dzięki temu jest bardzo łatwy do schowania i rozłożenia, co jest niezwykle pomocne jako ochrona przed słońcem czy wiatrem lub gdy fotelik pełni nam funkcję gondoli na stelażu wózka.

 

cybex cloud q blog

cybex cloud q daszek

cybex cloud q czy warto

cybex cloud q

Pasy

Fotelik Cybex Cloud Q dla bezpieczeństwa dziecka wyposażony jest nie tylko w trzypunktowe pasy, ale również teleskopowe „odbijaki” do samochodu, które dodatkowo zabezpieczają fotelik i znajdujące się w nim maleństwo przed ewentualnymi wstrząsami, przejmując je na siebie.

 

nosidelko cybex cloud q

fotelik cybex cloud q

cybex cloud q recenzja

Rozkładanie

To, jak fotelik doskonale się rozkłada do pozycji płaskiej, pokazałam Ci w moim filmiku o tym, jak przygotować się do wyjścia ze szpitala z noworodkiem. Dzięki temu, że rozkłada się do niemal płaskiej pozycji, sprawia, że delikatny kręgosłup maluszka jest w linii prostej.

 

Jak już mówiłam w poście o wyjściu ze szpitala, należy pamiętać jednak o tym, że maleństwo do dwóch miesięcy może siedzieć w foteliku samochodowym maksymalnie 30-60 minut. Dlaczego? W takiej pozycji wzrasta tętno i liczba oddechów dziecka, a spada natlenienie organizmu. Właśnie dlatego warto zrobić przerwę w podróży, wypić kawę, a dziecku dać odpocząć, rozkładając fotelik.

 

Wspominając o możliwości rozłożenia Cybexa Cloud Q niemal na płasko, warto wspomnieć, że fotelik „przypomina” nam o tym, że nie jest przystosowany do jazdy w tej pozycji – wysuwa się blokada uniemożliwiająca wpięcie pasów.

 

Z rozłożonej opcji fotelika korzystam w kilku przypadkach, m.in. gdy Maksiu zasnął w foteliku, a ja jestem u znajomych czy u lekarza. Szczególnie jednak wtedy, gdy, jak wspomniałam powyżej, jestem w trasie, dziecko usnęło, a ja bez rozbudzania chcę dać mu odpocząć, by poleżało na płasko. Dzięki tej funkcji nie trzeba przenosić maluszka z fotelika do gondoli i odwrotnie.

 

Rączka

Uchwyt fotelika blokowany jest w kilku miejscach, a wykonany został z trwałego tworzywa, odpornego na zarysowania.

 

cybex cloud q opinie

 

 

Kolorystyka

Cybex Cloud Q można kupić w kilku kolorach: Autumn Gold (to nasz kolor), Olive KhakiRoyal Blue, Mars Red, Princess Pink, Happy Black, Phantom Grey i Manhattan Grey

 

 

Adaptery

Do fotelika mamy adaptery klasyczne, które pasują do Cybexa, Maxi Cosi i Kiddy. My swoich używamy w wózku 2w1 i naszej parasolce.

 

 

Waga

Cybex Cloud Q ma jedną wadę, mianowicie jest dość ciężki: waży 5,7 kg. Są jednak i takie, które ważą niemal 10 kg! Może te rozkładane ważą więcej ze względu na swoją dodatkową funkcję?

 

Na szczęście do fotelika mam również pas naramienny, który trochę odciąża nasz kręgosłup, gdy trzeba przenieść fotelik.

 

czy kupic cybex cloud q

 

Po Cybexie Aton Q obiecałam sobie: Nigdy więcej ciężkiego fotelika. Przeanalizowałam jednak jego funkcje i uznałam, że zaleta rozkładania fotelika niemal na płasko jest dużo więcej dla mnie warta niż ta jedyna wada, którą jest waga. To wszystko rekompensuje.

 

2 komentarze
Zostaw komentarz:

 • Paulina
  Odpowiedz
  11.01.2022

  A jak się sprawdza sama baza w połączeniu z fotelikiem? Spotykam się z opiniami, że się zacina często, nie łatwo zamontować fotelik . Jak u Was?

  • Agnieszka
   13.01.2022

   Wiesz co rzeczywiście ba początku kilka razy tak było, ale się szybko „wyrobiła” I temat zapomniany.