Jak się nie ubierać?

jak się nie ubrać blog modowy

Przygotowałam spis podstawowych błędów, które były przyczyną tego, że nie zawsze dobrze kompletowałam ubrania na dany dzień. Sprawdź, czy Ty też je popełniasz, bo wyeliminować je jest niezwykle łatwo, a efekt będzie widoczny od razu.

 

1. Wybieranie ubrań rano po ciemku, aby nie obudzić Dziecka

Wybieranie stroju dnia w takich warunkach sprawiało, że zwykle wybierałam byle co, byle szybko, aby tylko nie obudzić Dziecka. Sprawie nie pomagało posiadanie jedynego lustra w sypialni, w której Dziecko spało. Często dopiero w ciągu dnia gdy spojrzałam w odbicie w szybie moim oczom ukazywała się bluzka kończąca się w najszerszym miejscu sylwetki, podkreślająca to, co powinna ukryć. Oczywiście taki błąd nie byłby możliwy, gdybym wcześniej wzięła się za porządki w szafie albo wiedziała, że tę bluzkę należy wsadzić w spodnie.

 

Rada: od dziś kompletuj ubrania co wieczór, koniecznie przed lustrem, chyba że zakładasz sprawdzony zestaw.

 

 

2. Zakładanie niedopasowanych ubrań

Gdy w windzie w pracy zauważałam rozpięty guzik bluzki była wściekła, że znów ją założyłam. Gdy w ciągu dnia moje buty znów mnie obcierały żałowałam, że nie zrobiłam z nimi porządku. Zdarza Ci się kolejny raz ubrać coś, czego nie lubisz?

 

Rada: Za każdym razem, gdy wracasz do domu w rzeczy, która w ciągu dnia wprawiała Cię w zakłopotanie, była niewygodna czy po prostu sprawiała, że nie czułaś się w niej komfortowo, nie wkładaj jej z powrotem do szafy, tylko zastanów się, co możesz z nią zrobić i zdecyduj, czy ją przerobisz, czy oddasz potrzebującym (oczywiście po praniu).

 

 

3. Nieodpowiednia bielizna

Idealnie dopasowana bielizna zazwyczaj nie jest rzeczą na lata. Plus minus dwa-trzy kilo i bez odpowiedniej regulacji bielizna nagle przestaje spełniać dobrze swoją funkcję. Jeśli masz za sobą ciążę, odchudzanie czy kilka kilogramów na plusie koniecznie przyjrzyj się, czy Twoja bielizna dalej jest dobrze dopasowana. Jeśli zawsze kupowałaś wysokiej jakości ubrania, pozbycie się drogich przedmiotów z szuflady będzie bolesne, ale bardzo pożądane, gdyż nic tak jak niedopasowana bielizna nie zniekształca sylwetki i nie psuje efektu nawet idealnie dobranego stroju.

 

Rada: Odłóż na bok sentymenty i idź na zakupy. Na początek idealnie dopasowana cielista, gładka bielizna załatwi sprawę, w drugiej kolejności czarna. Biała, choć często najbardziej popularna, niestety nie nadaje się nawet pod białe rzeczy, gdyż najbardziej prześwituje.

 

4. Tanie buty

Już ze dwa czy trzy lata temu pozbyłam się kolekcji baletek we wszystkich kolorach tęczy, które kupiłam za mniej niż 40 złotych każde. A właściwie pomogła mi w tym moja Mama, wyrzucając mi bez kurtuazji pierwszą parę, mówiąc – zobacz, jak one Cię uwierają!

 

W tym roku sama pozbędę się wszystkich tenisówek i butów sportowych wątpliwej jakości. W tym tych ślicznych białych tenisówek, z których po 3 miesiącach zaczął wyciekać żółty klej i popsuł cały efekt, marnując tym samym 100 zł, które na nie wydałam. I tych sportowych butów, które kupiłam na spacery, ale po pół roku popękały i automatycznie przestałam je nosić.

 

Rada: Kupuj tylko buty dobrej jakości, zdecydowanie postaw na jakość, a nie na ilość, gdyż to one są bardzo często Twoją wizytówką. Na lato zamiast feerii barw w baletkach postaw na jedne cieliste, które będą pasowały do wszystkiego i posłużą Ci na lata. Gdy nikt nie zauważy, że Twoja bluzka kosztowała 20 zł, to tanie buty szybko pokażą swoje wady i będą wyglądały niedbale. Połamane cholewki i popękany materiał nie zrobią dobrego wrażenia. Sama wpisuję na listę wiosennych zakupów ponadczasowe białe markowe tenisówki.

 

 

5. Kompletowanie stroju od ubrań, a nie od butów

To moje najnowsze odkrycie – na poradę, aby strój na każdy dzień kompletować od butów, natknęłam się w Elementarzu Stylu (moja recenzja tutaj) i pomyślałam: EUREKA!

Buty trzymam w przedpokoju, a ubrania na piętrze. Wybierając najpierw ubrania na dany dzień i nie myśląc o butach, często dopiero w przedpokoju okazywało się, że do mojego stroju pasują tylko buty na obcasie, podczas gdy ja miałam przed sobą cały dzień biegania i załatwiania spraw na mieście. Miałam więc dwa wyjścia: wrócić i się przebrać lub męczyć się przez cały dzień.

 

Rada: od dziś kompletuj stroje pod buty, które będą odpowiednie na dany dzień – codziennie rano zastanów się, jakie buty będą najlepszym wyborem i dobierz do nich odpowiedni strój.

 

Jestem ciekawa, czy znalazłyście na tej liście coś swojego? Jeśli macie jakieś swoje „złote rady” dotyczące kompletowania stroju koniecznie napiszcie o nich w komentarzach!

 

PS Jeśli podoba Ci się u mnie – bądź na bieżąco i koniecznie zaobserwuj mnie na Facebook’u oraz Instagramie

Loading comments...