Łazienka w stylu industrialnym
Łazienka w stylu industrialnym, która zamarzyła nam się w naszym biurze, okazała się sporym wyzwaniem ciężko było sprostać wymaganiom dwóch różnych gustów. Udało się osiągnąć damsko-męski kompromis, który spowodował opracowanie pięknego projektu. Brzmi jak niemożliwe, ale nam to się udało! Sprawdź, jak na projekcie wyglądało unikalne połączenie kobiecego i męskiego stylu w jednym pomieszczeniu.
Łazienka w stylu industrialnym – projekt
Wizja oraz kompromis w realizacji marzeń
Projekt techniczny tego pomieszczenia rozpoczęliśmy od wspólnej decyzji o kontynuacji spójności stylów w naszym biurze. Stanęliśmy przed trudnym zadaniem, jakim było połączenie naszych dwóch odmiennych gustów – moim, czyli lekkiej świeżości jasnych kolorów oraz marzeniach Wojtka o utrzymaniu wyraźnie zaznaczonego męskiego akcentu w całym projekcie.
Funkcjonalne rozwiązania na przyszłość
Zarówno ja, jak i Wojtek, chcieliśmy, aby całość była jak najbardziej funkcjonalna, na wypadek gdybyśmy chcieli przerobić w przyszłości nasze biuro na przykład na mieszkanie – w końcu takie było jego pierwotne przeznaczenie. Powodów ku temu może być masa – nasza firma może się rozrosnąć i okażę się za małe, lub też zmieni się jej charakter i będzie za duże. Będzie je wtedy łatwiej sprzedać czy wynająć. To spowodowało, że podjęliśmy decyzję o wykonaniu w biurowej łazience przyłączeń do pralki oraz zapragnęliśmy mieć w naszym biurze prysznic!
Ze względu na biurowy charakter wnętrz nie zdecydowaliśmy się na tradycyjną kabinę prysznicową. Zależało nam, aby ten element stanowił tylko dodatek, a nie odgrywał główną rolę w naszej łazience w stylu industrialnym.
Wspólnie z Wojtkiem postawiliśmy na subtelną, ale nowoczesną konstrukcję. Zamontowany w podłodze odpływ liniowy zabudowaliśmy taflą szkła, którą ze względów bezpieczeństwa postanowiliśmy pokryć czarnymi szprosami. To pozwoliło nam zachować spójność z industrialną szklaną ścianką z metalowymi czarnymi profilami w naszym pokoju konferencyjnym na piętrze.
Pierwszym z problemów, na który natknęłam się w trakcie realizacji, było miejsce, w którym stanąć ma nasz wymarzony prysznic. Z jednej strony ograniczało nas okno, zaś z drugiej – piec gazowy zapewniający nam ciepło – oba nie do ruszenia na tym etapie. Jedyne możliwe miejsce miało finalnie wpływ zarówno na rozmiar prysznica, jak i pozostałe rozwiązania zastosowane w naszej łazience w stylu industrialnym.
Łazienka w stylu industrialnym – płytki
W kwestii doboru odpowiednich płytek mieliśmy kilka koncepcji, ale niemal od początku wiedzieliśmy, że bardzo chcielibyśmy wykorzystać rdzawe płytki, które wpisywały się w nasz pomysł łazienki w stylu industrialnym, w których zakochaliśmy się podczas odwiedzin w fabryce Tubądzin rok wcześniej.
Zebraliśmy nasze pomysły w całość i przesłaliśmy komplet inspiracji do naszej architekt – Eweliny Balcerzak, przebierając nogami na myśl o tym, co uda się jej z tego wszystkiego zaprojektować.
Projekt numer 1 łazienki w stylu industrialnym
Ścianę za lustrem zdobić miały płytki w ciemnej tonacji z serii Brave Rust STR marki Tubądzin ułożone w jodełkę – w tym wzorze ułożone są podłogi w całym naszym biurze, co dawało piękną kontynuację wizualną, z kolei na podłodze i ścianie prysznica Ewelina zaproponowała jasne płytki.
Jodełka skradła moje serce, Wojtek od razu kupił ten pomysł, ale ja – przyznaję – bałam się, że tak duży i ciemny element będzie mnie przytłaczał – w końcu ja kocham jasne wnętrza. Ewelina zaproponowała więc zachowanie tej propozycji kolorów, ale odwrócić ich udział w pomieszczeniu.
Natomiast jeśli Ty nie boisz się tego koloru, a do tego kochasz miedź – zobacz jaką magiczną łazienkę można wyczarować z tych płytek Brave Rust STR marki Tubądzin!
Projekt 2 łazienki w stylu industrialnym
Szczęśliwie te przepiękne, fakturowane płytki występowały w kilku kolorach i mogliśmy odwrócić całą koncepcję. Na podłodze oraz pod prysznicem położyć nasze ukochane rdzawe płytki Rust Stain Lap marki Tubądzin. Ich barwa to odwzorowanie rdzawej i metalicznej powierzchni, przypominającej nam zatopiony statek, a płytki w jodełkę wybrać w jasnej – dostępnej dla tego modelu wersji kolorystycznej – Brave Platinium STR – Tubądzin.
Pod umywalką obowiązkowo widziałam szafkę, w które można schować wszelkie środki higieniczne, a także zapasy świeżych ręczników czy papieru toaletowego – wszystko po to, aby nasi goście znaleźli w niej czego tylko mogą potrzebować.
Na przeciwnej ścianie zaplanowaliśmy toaletę – gdybyśmy mieli tu głównie mieszkać, zapewne pojawiłby się tutaj także bidet, ale w biurze zdecydowaliśmy się go nie montować.
Toaleta wisząca z zabudowanym systemem do spłukiwania wody to już mój must-have – bardzo pomaga w otrzymaniu czystości na co dzień.
Pojawiło się także miejsce na wspomnianą pralkę (w szafie) oraz zabudowę – szafę, w które można przechowywać zapasy, deskę do prasowania czy chemię gospodarczą.
Łazienka w stylu industrialnym – dodatki
Oczywistym uzupełnieniem były czarne baterie i dodatki takie jak przycisk spłukujący, wieszaczki, szczotka do wc czy śmietnik – pasujące do baterii w naszej czarnej kuchni oraz toalecie na piętrze. Do tego wszystkiego dodaliśmy także szafkę w kolorze drewna, aby ocieplić wnętrze.
Natalia
To jest dokładnie to, czego chce w swoim domu! pięknie urządzona łazienka!
Ania
Świetny pomysł z prysznicem. Wydaję mi się, że mi jednak brakowałoby półek na kosmetyki, tak z czystej wygody 🙂
Ania
Agnieszko z jakiego sklepu jest czarna i szara szafka pod umywalką? Pozdrawiam
Martyna
Jeśli dobrze kojarzę, to czarna jest z Ikei. Przynajmniej znajomi mają u siebie taką samą/bardzo podobną i właśnie tam kupowali 🙂