Pomysł na pokój dziecięcy

pokoik dziecięcy personalizacja literka M
Mój pierwszy post po tak długiej nieobecności po prostu nie mógł być o niczym innym niż o tym, co się u mnie ostatnio dzieje. Postanowiłam podzielić się z Wami moim sposobem na zaplanowanie dziecięcego pokoju. I nie będzie dziś o funkcjonalności, ale o designie.

Wiedziałam, że wchodząc do sklepów z dziecięcymi artykułami i wyposażeniem bez konkretnej koncepcji kupię masę niepotrzebnych i niekoniecznie pasujących do siebie rzeczy… bo nie sposób oprzeć się promocji na zielony rożek i rozczulającemu wzrokowi Kłapouchego na fioletowej pościeli. Zaczęłam więc od przygotowania planu.
1. Kolory
pokój dziecięcy żółty szary

 

Chciałam, aby pokoik naszego Dziecka pasował do pozostałych części domu, gdzie zdecydowanie dominują 3 kolory: biel, szarość i czerń. W palecie kolorów do naszego dziecięcego pokoju nie mogło ich zabraknąć. I jak się okazuje – bardzo dobrze – dzieci szczególnie w pierwszych miesiącach swojego życia interesują kontrastowe zestawienia. Pokoiku jednak nie urządza się na tak krótki okres czasu, a ja stopniowo wprowadzam do naszego domu kolory, więc rozpoczęłam poszukiwania brakującej, idealnej barwy. Tutaj bardzo pomocny okazał się oczywiście Internet i tysiące najróżniejszych zdjęć. I zdecydowałam się na… żółty, słoneczny, pozytywny kolor, idealny zarówno dla chłopca, jak i dla dziewczynki.

 

2. Wzory
pokój dziecięcy zygzak chevron szary żółty sówki
Kolory już mamy, ale mnogość wzorów i kształtów również potrafi nieźle zamieszać i zamiast uspokajać – drażnić. Dlatego zdecydowałam się na tkaniny jednolite lub ze wzorkiem zygzaka. W pokoiku zaplanowałam także obrazki, poduszki i inne dekoracje, na których oprócz wspomnianego motywu zygzaka czasami pojawi się motyw sówki. W pokoju naszego Maluszka nie mogło zabraknąć także personalizacji – inicjał imienia sprawdzi się tu świetnie.
3. „Mood board” czyli kolaż inspiracji
pokój dla dziecka chevron żółty sowy łóżeczko kocyk poduszki
Łóżeczko – Pinio
Półeczki na obrazki – Ikea
Ramka z obrazkiem – Etsy + Ikea
Poduszki – Ifffka
Kocyk – Poofi
Girlanda – Etsy
Komoda – Ikea
I na koniec zebrałam wszystkie pomysły w całość aby upewnić się, że zanim przystąpię do poszukiwania odpowiednich produktów, zaplanowany klimat nam odpowiada.
Pokoik naszego Synka jest już prawie na ukończeniu, muszę jeszcze podszyć jedną zasłonkę, dokończyć malowanie drewnianej litery M i skrócić firanki. Nie mogę doczekać się, aż pokażę Wam jaki udało nam się osiągnąć efekt.
A Wam jak się spodobał nasz plan?

Zobacz nasze pozostałe posty o tym jak urządzić pokój dziecięcy:

1. Pomysł na projekt dziecięcego pokoju czyli jak i od czego zacząć > klik
2. Zygzak, gwiazdka i sowa czyli żółto-szary pokój dla dziecka > klik
3. Żółto-szary pokój dla dziecka krok po kroku czyli
spis wszystkich produktów z linkami do sklepów i projektów DIY > klik
4. Jak uszyć zasłony? DIY czyli zrób to sam > klik
5. Girlanda w gwiazdki do pokoju dziecka – DIY > klik
6. Jak zorganizować pierwsze miejsce do spania dla Dziecka? > klik
7. Jak zorganizować kącik do karmienia piersią? > klik
8. Jak zorganizować kącik do przewijania? > klik
9. Rożek, kocyk, śpiworek, otulacz, a może kołdra i poduszka? > klik
10. Jak wybrać fotel do karmienia? > klik
11. Kosz na zużyte pieluszki – test i recenzja > klik
12. Co warto mieć w pokoju rocznego Maluszka? Idą zmiany! > klik

Loading comments...