Znajdź swoją motywację!

blog motywacja pozytywne myślenie dobrzy ludzie

O tym, że ludzie potrafią zabierać nam energię pewnie przekonała się już każda z Was. Natomiast warto przede wszystkim pamiętać o tym, że ludzie potrafią także dać nam strasznie wiele – energii, motywacji i siły Gdzie ich szukać i jak z tej mocy korzystać?

Nie będę ukrywać, że przez lata tkwiłam w pułapce tego „co pomyślą o mnie inni”. Pozycjonowałam siebie w swojej głowie na podstawie tego, jak wydawało mi się, że postrzegają mnie osoby z mojego otoczenia. Dlaczego „wydawało mi się”? Bo tak na prawdę nigdy nie wiemy co ktoś na prawdę o nas myśli. Takie zewnątrz-sterowalne poczucie własnej wartości to strasznie licha sprawa. Wystarczy towarzystwo koleżanki, która ma gorszy dzień czy kłótnia z siostrą, aby nagle poczuć się bardzo źle. Do tego kilka negatywnie nastawionych do świata osób w najbliższym otoczeniu, a człowiek chłonie te uczucia jak gąbka i często czuje, że niewiele lub nic nie znaczy. I tak samo jest w drugą stronę – kilka wspaniałych, pozytywnie zakręconych osób w naszym towarzystwie potrafi sprawić, że czujemy się wyjątkowo. Jak to wykorzystać?

1. Posprzątaj teren

Zanim zaczniesz odnajdywać cudownych, budujących ludzi, powinieneś pozbyć się ze swojego otoczenia osób, przy których czujesz, że tracisz energię, dobre samopoczucie i humor. Po których spotkaniu czujesz się przygnieciona do ziemi. Wiem, łatwo się mówi, ale trudniej zrobić. Przecież znacie się tyle lat! Albo to w końcu rodzina. Wtedy zawsze możesz ograniczyć kontakty, albo spotykać się w większym gronie. Pamiętaj, to Ty jesteś najważniejsza!

2. Otwórz oczy

Dobrzy ludzie są wśród nas, być może po prostu ich nie dostrzegasz? Zastanów się, przy kim czujesz, że promieniejesz i zamiast rozdrabniać się na wiele koleżanek ofiaruj swój czas tym, które na prawdę są tego warte.

3. Zadbaj o równowagę

Pamiętaj, aby znajomość była udana, w długim terminie powinnaś tyle samo dawać z siebie co dostajesz. Troski, ciepła i pozytywnego nastawienia do życia. Tego można się nauczyć! Pamiętaj, że każdy związek z drugą osobą trzeba pielęgnować.

4. Poszukaj…

Jeśli wciąż brakuje Ci bratniej duszy czy osób, które są ulepione z tej samej gliny co Ty, zawsze możesz wyruszyć na ich poszukiwania. Gdy na macierzyńskim czułam się dość samotnie dodałam się do kilku grup na facebooku i bratnią duszę znalazłam na jednym z nich, a gdy okazało się, że mieszka ode mnie 30 minut spacerem, nie mogłam być szczęśliwsza. Lubię też czytać blogi osób, które myślą podobnie jak ja, a dzięki komentarzom poznaję kolejne i kolejne miejsca, gdzie mogę znaleźć ukojenie.

A jak jest u Ciebie? Masz porządek w swoich kontaktach?

Subscribe
Powiadom o
guest
8 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments